مقالات

راهنمای خرید رادیاتور

راهنمای خرید رادیاتور

با تنوع شرکت ها در زمینه تولید رادیاتور پنلی یا فولادی و رادیاتور پره ای یا آلومینیمی یا به اصطلاح عام تر پره شوفاژ،خرید رادیاتور کار آسانی نیست زمان انتخاب رادیاتور برای خانه یا محل کار این که بدانیم از کجا باید شروع کرد کار سختی است.ممکن است به خاطر قیمت دنبال ارزانترین رادیاتورپنلی  یا ارزانترین رادیاتور پره ای باشند بعضی از رادیاتورهای پنلی با استفاده از خطوط تولید غیر استاندارد ترکیه ای تولید می شوند، پس کیفیت را فدای قیمت نکنیم. رادیاتورهای جدید می توانند یک راه عالی برای بهبود بازدهی حرارتی خانه یا محل کار و بروز کردن دکوراسیون محل باشند..  . هدف از این مقاله راهنمایی در زمینه خرید انواع رادیاتور شوفاژ می باشد.

در ساده ترین تعریف رادیاتور را می توان یک ظرف فلزی فرض کرد که بوسیله آب داغی که توسط موتورخانه مرکزی یا پکیج دیواری تامین می شود در یک مدار بسته فضا را گرم می کند. سرعت گرم کردن رادیاتور بسته به مواد اولیه ساخت رادیاتور، اندازه و طراحی دارد.

اول از همه باید انتخاب کنید که رادیاتور پنلی مد نظر شماست یا رادیاتور پره ای برای این منظور مقاله مقایسه رادیاتور پره ای و پنلی را مطالعه فرمایید.

خرید رادیاتور پره ای

نمایندگی فروش رادیاتور پنلی

برای خرید رادیاتور پنلی همیشه سعی کنید از نمایندگی فروش رادیاتور خرید را انجام دهید که با حفظ کیفیت تضمین پایین ترین قیمت را ارائه می دهد فروشگاه اینترنتی سماسازان نمایندگی فروش رادیاتور پنلی ایساتیس  و نمایندگی فروش رادیاتور پره ای بوتان را دارا می باشد که با حفظ اصالت کالا با تضمین پایین ترین قیمت در سطح کشور ارائه می دهد

راهنمای محاسبه اندازه رادیاتور

از آنجائیکه هر چه رادیاتور بزرگتر باشد توان حرارتی بیشتری را تولید خواهد کرد. اگر از محاسبه کیلوکالری مورد نیاز برای گرمایش محلی که می خواهید در آن رادیاتور نصب کنید مطمئن هستید می توانید با در نظر گرفتن بازده حرارتی رادیاتور مورد نظرتان ، مطابق با عددی که محاسبه کردید اندازه رادیاتور را انتخاب کنید.

اندازه رادیاتور انتخابی شما تعیین می کند که چقدر گرما تولید کند اگر رادیاتوری که انتخاب کردید خیلی کوچک باشد نمی تواند محل مورد نظر شما را تأمین نماید و اگر بزرگ باشد (بیش از حد نیاز)باشد باعث اتلاف انرژی خواهد شد پس باید تقریبا متراژ خانه یا محل کار را برای رادیاتور پنلی یا پره ای محاسبه نمود.

یکی از فاکتورهایی که قبل از خرید یک رادیاتور باید بدانید ظرفیت حرارتی (سطح خروجی گرمایشی)رادیاتور می باشد که آن را با btu یا کیلوکالری محاسبه می کنند.

در حالت ایده آل (عایق بندی خوب، طبقات وسط و موقعیت آب و هوایی معتدل )برای هر متر مکعب از فضای محل 90-110 کیلوکالری بر ساعت نیازمند گرمایش می باشد بطور مثال در مورد خرید رادیاتور پنلی در مورد یک برند خاص که بازده حرارتی ان را از مشخصات فنی ان نگاه می کنیم مثلا بازده حرارتی رادیاتور ایساتیس یک متری درحدود 1832 کیلوکالری می باشد.

1832/110=16.65

تقریبا برای 16 متر مکعب یک رادیاتور یک متری ایساتیس کفایت  می کند به همین صورت برای متراژهای بالاتر متراژ رادیاتور پنلی یا تعداد رادیاتور پره ای مورد نیاز جهت گرمایش را با توجه به بازده حرارتی موجود در کاتالوگ رادیاتور یا مشخصات فنی آن رادیاتور محاسبه می کنیم

اگر قصد خرید رادیاتور پنلی را دارید انتخاب بهترین رادیاتور پنلی را مطالعه فرمایید.

چرا نیاز است که بازده حرارتی رادیاتور را بدانیم؟

از آنجائیکه که نمی خواهید اول رادیاتور را بدون در نظر گرفتن این فاکتور خریداری نموده و بعد متوجه شوید که رادیاتور برای گرم نمودن محل مورد نظرتان خیلی کوچک است.محاسبه بی تی یو یا کیلوکالری محل به اینکه چه سایز و چه نوع رادیاتوری نیاز است کمک می کند

دانستن کیلوکالری  مورد نیاز جهت گرمایش محل ارائه گر دقیقی از رادیاتوری است که شما به آن نیاز دارید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.