مجله سماسازان

کولر آبی پرتابل و ویژگی‌های آن

آشنایی با کولر آبی پرتابل

مبارزه با گرمای تابستان ممکن است بسیار سخت باشد. بنابراین تصمیم برای خرید یک سیستم خنک‌کننده مناسب، یکی از مواردی است که در فصل تابستان باید به آن فکر کنیم. با این وجود انتخاب یک دستگاه مناسب مهم است، زیرا دستگاه‌های مختلف هرکدام مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

در صورتی که بین خرید کولر آبی یا گازی یا تفاوت کولر آبی سلولزی و پوشالی و یا در مورد بهترین برند کولر آبی و یا در مورد انتخاب کولر آبی ارزان وبا کیفیت سوال دارید می توانید از مطالب دیگر سایت استفاده کنید و یا با شماره تلفن های 5-88846273-021 ویا 09031882223 با ما در ارتباط باشید.

کولر آبی پرتابل یا همان کولر آبی قابل حمل یکی از گزینه‌های شما برای مبارزه با گرمای تابستان است و وسیله‌ای بسیار کاربردی است که در این مطلب به بررسی آن می‌پردازیم.

آیا می‌توانیم گرمای تابستان را با استفاده از راهکاری با مصرف انرژی بهینه پشت سر بگذاریم؟ یک کولر آبی پرتابل قادر به خنک‌سازی بالا به شکلی بهینه است. جالب توجه است که این کولرها با توجه به برقی که مصرف می کنند خنکای بیشتری دارند. کولر آبی دستگاهی است که به برخی آن را با نام کولر تبخیری نیز می‌شناسند. این کولرها  برای اقلیم‌های خشک‌ مناسب تر می باشند وبه دلیل اینکه کشور ایران اغلب مناطق آن خشک و نیمه خشک هستند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. همچنین، این سیستم خنک‌سازی از لحاظ قیمت و کارکرد بسیار مقرون به صرفه است.

یک سیستم خنک‌سازی آبی با افزودن بخار آب به هوا عمل می‌کند و کمک می‌کند تا دمای محیط کاهش پیدا کند. مفهوم خنک‌سازی آبی در واقع یک پدیده طبیعی است که در اطراف ما در حال رخ دادن است. برای درک این مفهوم، شما می‌توانید آب‌پاش‌ها توجه کنید هنگامی که قطرات آب با جریان هوا مخلوط شوند، متوجه احساس خنکی می‌شوید. این پدیده شبیه به کارکرد کولرهای آبی است.

امروزه، افراد بسیاری از کولر آبی پرتابل استفاده می‌کنند، زیرا تهویه هوای طبیعی و به صرفه و سازگار با محیط زیست ارائه می‌کند و دارای مزایای زیادی است که در ادامه مطلب به ذکر آن‌ها می‌پردازیم.

مزایای استفاده از کولر آبی پرتابل چیست؟cooler-aby -portable

– قابل حمل و نقل سیار (پرتابل) و بسیار کاربردی

مهمترین مزیت کولر آبی پرتابل یا همان کولر آبی سیار که از نام آن هم مشخص است، این است که شما می‌توانید این کولر را به هر اتاقی که می‌خواهید ببرید. همچنین شما می‌توانید این دستگاه را به راحتی بسته‌بندی و حمل کنید، زیرا کولرهای آبی پرتابل به شکلی طراحی شده‌اند که به سادگی راحتی جا به جا شوند.

– بسیار کارآمد از لحاظ مصرف انرژی

کولرهای آبی 50 درصد کمتر از کولرهای گازی برق مصرف می‌کنند. یک کولر آبی پرتابل هزینه مصرف برق بسیار پائینی دارد زیرا در این نوع از کولرهای آبی از موتورهای با مصرف پائین استفاده می‌شود و هزینه‌های آن تنها شامل هزینه آب هستند.

– بدون ایجاد آلودگی

از آنجا که این سیستم، یک سیستم برقی کم مصرف است، هیچگونه آلودگی زیست‌محیطی ندارد. بر خلاف سیستم‌های سرمایشی قدیمی، کولر آبی هیچ گاز مبرد یا کمپرسوری ندارد. همچنین هیچ ماده شیمیایی در هوا آزاد نمی‌کند. سیستم‌های خنک‌سازی آبی از هیچ سردکننده مضری برای محیط زیست استفاده نمی‌کنند. برای مثال مواد شیمیایی سردکننده مورد استفاده در اکثر کولرهای گازی، باعث آسیب به لایه اوزون و در نتیجه گرم شدن کره زمین می‌شوند، درحالیکه کولر آبی دارای چنین شرایطی نیست.

– جلوگیری از آلودگی هوا

این کولر دارای یک فیلتر است تا آلودگی‌ها، بو و گرد و خاک را پالایش کند. در نتیجه، زمانی که کولر آبی پرتابل در داخل اتاق کار کند، کیفیت هوای داخل اتاق شما بسیار بهتر از قبل می‌شود. جدا از سازگار بودن با محیط زیست، این کولر همچنین از اتاق شما در مقابل آلودگی هوا نیز محافظت می‌کند.

– راه‌اندازی مقرون به صرفه

بر خلاف کولرهای گازی، شما می‌توانید کولر آبی پرتابل خود را به شکل راحت و ارزان راه‌اندازی کنید و راه‌اندازی آن بسیار ساده‌تر از کولرهای آبی سنتی یا پشت‌بامی است. این سیستم‌ها با توجه به عدم نیاز به نصب، از لحاظ زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند.

شما می‌توانید کولر آبی را از انواع فروشگاه‌های آنلاین به راحتی سفارش دهید و در هر کدام از اتاق‌های منزل یا محل کار خود قرار دهید. پیشنهاد می‌شود که پس از گذشتن مدتی،تشت آب، موتور و اجزای فیلتر کولر را تمیز کنید. شما می‌توانید این کارها را بدون نیاز به هیچ تجربه یا تخصص خاصی انجام دهید.

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم شما را با کولر آبی پرتابل که یکی از انواع بسیار کاربردی کولر آبی است، آشنا کنیم و مزیت‌های آن را برای شما بازگو کردیم. امیدواریم این مطلب باعث آشنایی بیشتر شما با این دستگاه کاربردی شده باشد و از نکات مطرح‌شده برای خرید کولر آبی پرتابل مورد نظر خود استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *