مجله سماسازان

بهترین برند کولر گازی(برندهای ایرانی و خارجی)

بهترین برند کولر گازی(برندهای ایرانی و خارجی)

استفاده از کولرهای گازی به عنوان لوازم سرمایشی در فضاهای خانگی، تجاری و حتی صنعتی در سال های اخیر به شدت توسعه داشته است. بهترین کولر گازی در این میان نمونه برندی است که بتواند نیازهای مهم و اساسی کاربر را در سطح استاندارد برآورده کند. بدون شک این خواسته های مهم تنها مربوط به ایجاد هوای سرد و بهبود دمای محیط نیست و می تواند فاکتورهای متعددی علاوه بر این آیتم باشد. بهترین اسپلیت در واقع سیستمی است که توان موتور بالا را به همراه تمام امکانات لازم برای بهبود شرایط کاربری به صورت همزمان ارائه دهد. در همین راستا است که به دنبال معرفی بهترین برند کولر گازی در این نوشته خواهیم بود تا گزینه های برتر بازار را مطابق با تجربه فروش و بازخوردهای مختلف از مشتریان به شما ارائه دهیم.

بهترین کولر گازی

ویژگی های کولر گازی خوب

روند معرفی بهترین مارک کولر گازی را باید با استفاده از فاکتورهای مختلف و مهم تاثیرگذار در تجربه کاربری ارزیابی کرد. هر یک از این عوامل موثر می توانند بخشی از رضایت مصرف کننده را به همراه داشته باشد و همچنین در صورت عدم بهره برداری از این امکانات خاص، احتمالا دسته ای از نیازهای او در نظر گرفته نشده است و می تواند در آینده ای نزدیک سبب بروز مشکلات متعددی شود. برخی از این آیتم های مهم در تعیین بهترین کولرهای گازی موجود در بازار را می توان به شرح زیر مورد اشاره قرار داد :

 • نوع کمپرسور : مهمترین بخش از کیفیت و برتری یک دستگاه کولر گازی را می توان مربوط به نوع کمپرسور این دستگاه معرفی کرد. با توجه به بررسی های صورت گرفته در بازار، سه نوع کلی کمپرسور قابل شناسایی است که از جمله می توان به روتاری، پیستونی و اسکرال اشاره کرد. هر یک از این موارد دارای ویژگی های خاص خود هستند و مزایا و معایبی در قالب یک کولر گازی دارند. احتمالا اصلی ترین اولویت برای مخاطبان در مورد کمپرسور، میزان مصرف انرژی آن خواهد بود که در نمونه های اسکرال بسیار بهینه تر از دو مورد دیگر خواهد بود اما هزینه های خرید و قیمت تمام شده بیشتری هم دارد.
 • اینورتر : استفاده از بخشی موسوم به اینورتر در دستگاه های کولر گازی سبب صرفه جویی های قابل توجهی در زمینه مصرف انرژی خواهد شد. نوع عملکرد اینورتر به این شکل است که در نوسانات برق برای زمان کاهش یا افزایش دور موتور، کاملا آن را مدیریت کرده و چالش های مربوط به آن را برطرف می کند. اغلب دستگاه های اینورتردار در سطح بسیار مناسبی از درجه بندی استاندارد مصرف انرژی هستند و برای کاربران از مطلوب ترین سیستم های سرمایشی محسوب می شوند.
 • گرمایش در کنار سرمایش : این وضعیت دوگانه تنها یک انتخاب برای مشتری است. در واقع این کاربر است که ترجیح می دهد از دستگاه در فصول سرد سال هم استفاده کند و یا لوازم گرمایشی مجزایی برای این منظور دارد. امکان استفاده همزمان از این دو حالت می تواند خرید دستگاه را برای شما بسیار به صرفه کند.
 • قدرت و ظرفیت : این آیتم دقیقا در ارتباط با میزان متراژ فضای نصب و راه اندازی می باشد. کاربر و خریدار کولرهای گازی باید با آگاهی دقیق از میزان توان موردنیاز برای سرمایش یک محیط، بهترین گزینه را از میان برندها و مدل های مختلف انتخاب نماید. برای این منظور می توانید از کارشناسان ما در سماسازان درخواست کنید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.
 • فیلترهای آلاینده : وجود چنین امکاناتی سبب می شود که کیفیت هوای موجود در فضای اتاق به بهترین شکل ممکن باشد و خصوصا برای دسته ای از افراد با بیماری ها و حساسیت های مختلف یکی از فاکتورهای حیاتی به شمار می رود.

بهترین کولر گازی خارجی در جهان

کولرهای گازی در دنیای امروز به صورت ویژه برای آسایش زندگی انسان ساخته می شوند و تلاش برندهای مختلف در این مسیر است که بتوانند مناسب ترین شرایط را برای کاربر فراهم کنند. قطعا با توجه به بازار این محصولات در داخل کشور و فعالیت شرکت های مختلف، شناسایی بهترین کولرهای گازی در ایران کار چندان آسانی نیست و نیازمند بررسی میزان رضایت مشتریان از این دستگاه ها خواهد بود. شرکت سماسازان در سال های اخیر به صورت گسترده در این بازار پررونق فعالیت کرده است و داده های مفیدی برای تهیه اولویت لیست خرید شما برای انواع خارجی و داخلی در اختیار دارد. این اطلاعات باارزش را با شما در میان خواهیم گذاشت تا بدانیم کولر گازی چه مارکی خوبه؟

 کریر

این برند خوش نام آمریکایی، یکی از تولیدکنندگان بهترین کولر گازی جهان در بازار امروز است. شرکتی که مستقر در ایالت فلوریدا بوده و برای تامین تقاضای بسیار بالای مردم این کشور برای تصفیه هوای خانگی با استفاده از تکنولوژی های الکترونیکی بنیان گذاری شده است. ویژگی های خاص این دستگاه های کریر برای خریداران شامل موارد زیر خواهد بود :

 • قطعه تشخیص دهنده وجود نشتی در گاز مبرد درون کمپرسور
 • پاک کننده ها و فیلتر های ضد آلاینده
 • بخش رطوبت ساز از بالاترین نسل دستگاه های تولید شده در این زمینه
 • کندانسور نوع مسی
 • سازگاری کامل با محیط زیست در زمینه گاز مورد استفاده مبرد در کمپرسور
 • اینورتر نوع هیبریدی بسیار دقیق و پربازده
 • طراحی ظاهری بسیار زیبا و همراه با هماهنگی محیطی و دکوراسیون

تمامی موارد بالا نشان می دهند که با یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های فعال در این بازار روبرو هستیم که رقابت بسیار نزدیکی با برندهای دیگر و بزرگ دارد.

Lennox لینوکس

یک شرکت قدیمی و بسیار معتبر آمریکایی که در زمینه تولید لوازم گرمایشی و سرمایشی فعالیت می کند. اصلی ترین ویژگی کولرهای گازی این برند، بالاترین بازدهی در زمینه مصرف انرژی می باشد که با دو لیبل SEER و EER درجه بندی شده است. امکانات خاصی مانند اتصال وایرلس به دستگاه های دیگر، به همراه اندازه و ظرفیت های متنوع دیگر مواردی هستند که به عنوان مزیت سیستم های سرمایشی این شرکت مورد بحث می باشند.

Trane ترین

برندی واقع در ایالت نیوجرسی ایالات متحده که برای تهویه مطبوع و سیستم های ساختمانی غول پیکر سرمایشی کار می کند. این شرکت قدیمی یکی از ویژه ترین گارانتی ها و وارانتی های موجود در دنیا را برای محصولات خود ارائه می کند که مشخصا نشان دهنده اعتماد بی نظیر تولیدکنندگان آن به محصولات و ساخته های خود می باشد. شرکت “ترین” را می توان از بهترین سازندگان کولر گازی در دنیا معرفی کرد که استقبال از محصولات آن همواره در بازار سطح بالایی داشته است.

Amana آمانا

این شرکت که در بخش تولید لوازم خانگی فعالیت خود را در اوایل دهه 30 میلادی آغاز کرده است، اکنون یکی از مشهورترین برندهای سازنده کولرهای گازی به شمار می رود. یکی از مهمترین ویژگی های این شرکت و تولیدات آن را می توان مربوط به استفاده آسان و تجربه کاربری بهبود یافته در مقایسه با دیگر شرکت ها ذکر کرد. موضوعی که اهمیت فراوانی برای کاربران داشته است و در سال های اخیر با توسعه تکنولوژی، افراد به شدت در این زمینه به سراغ مدل های توسعه یافته می روند.

بهترین برند کولر گازیAmerican Standard آمریکن استاندارد

یکی از کامل ترین مجموعه لوازم سرمایشی و تهویه هوا در دنیا مربوط به American Standard است. این برند معتبر تکنولوژی دارای قطعات باکیفیت و نوع تولید بسیار سطح بالایی است که ویژگی و مزیت رقابتی برتر آن را می توان مربوط به قیمت تمام شده بسیار منصفانه آن در مقایسه با سایر برندهای دنیا معرفی کرد. ارزش خرید این دستگاه به معنای میزان کیفیت و امکانات در مقابل هزینه خرید، به بیشترین مقدار ممکن رسیده است.

York یورک

شرکت چیلر یورک، یک برند آمریکایی و بین المللی که به صورت رسمی در داخل کشور مورد پشتیبانی شرکت های مختلف قرار دارد. دستگاه های تولید شده توسط این شرکت از باکیفیت ترین نمونه مدل های بازار محسوب می شوند که نسل آخر تکنولوژی های معرفی شده در این زمینه را به همراه خود دارند. راندمان بالا، تهویه بسیار دقیق و مطبوع، گارانتی های معتبر از جمله ویژگی های غیر قابل انکار سیستم های سرمایشی شرکت یورک خواهد بود.

Frigidaire فریجیدر

اگر به دنبال یک دستگاه کولر گازی خارجی بی نظیر برای بخش پنجره اتاق خود هستید، قطعا نمونه مدل های شرکت Frigidaire از جمله بهترین انتخاب های بازار برای شما خواهند بود. این سیستم های سرمایشی از دریچه پنجره ها به سمت فضای درونی نصب می شوند و هوای خنک را با راندمان بالا و همراه با فیلترهای متعدد برای تصفیه آن، پرتاب می کنند. این دستگاه ها در سایز های مختلف و استاندارد برای هر اندازه ای ساخته شده اند و دارای امکانات هوشمند برای کنترل از راه دور نیز هستند. همچنین کولرهای شرکت فریجیدایر از جمله پربازده ترین و کم مصرف ترین دستگاه هایی هستند که ارزش خرید بسیار بالایی نیز خواهند داشت.

Ruud رود

این شرکت نروژی یکی از جدیدترین برندهای سازنده کولرهای گازی و اسپلیت های دیواری و غیره می باشد. تهویه مطبوع این دستگاه ها، آنها را تبدیل به یکی از محبوب ترین برندها در اروپا و کل دنیا کرده است. از سوی دیگر در نظر داشته باشید که شعار واقعی این شرکت برای حفظ سهم خود از بازار، مقرون به صرفه بودن آنها می باشد. موضوعی که سبب شده است در کل کشورهای دنیا و خصوصا در بخش های کمتر توسعه یافته به طرز قابل توجهی مورد استقبال باشند. ظرفیت سرمایی بسیار بالا، صدای مزاحم فوق العاده کم، قابل استفاده در مناطق بسیار گرم، تهویه چندباره هوای اتاق، قابلیت تعویض فیلترها، تعمیر و نگهداری آسان در کنار گارانتی های معتبر و متعدد توسط شرکت های شناخته شده، از جمله مزایای استفاده از کولرهای گازی “رود” می باشد.

بهترین کولر گازی ایرانی

وجود محدودیت های ویژه در سال های اخیر برای ورود و استفاده از لوازم برقی الکترونیکی خارجی، سبب شد تا شرکت های ایرانی به فکر افتاده و به سراغ خودکفایی در ساخت چنین سیستم هایی بیفتند. موضوعی که هر چند نصف و نیمه محقق شده و نمی توان واقعا نام تمام ایرانی بر روی آنها گذاشت، اما به هر حال سطح تکنولوژی و تولید در کشورمان را تا حد قابل توجهی توسعه بخشیده است.

برندهای پرقدرت داخلی در زمینه ساخت کولرهای گازی نیز همین رویه را حفظ کردند و توانستند در کنار همکاری با برندهای شناخته شده جهانی و شرق آسیا، به محصولات قابل قبول و باکیفیتی دست پیدا کنند که امروزه مشتریان زیادی در بازار کشور به همراه دارد. در بررسی های صورت گرفته از شرایط فروش محصولات کولر گازی در کشور، می توان برندهای زیر را به عنوان سازندگان و تولیدکنندگان برتر و محبوب معرفی کرد :

کولر گازی مهر اصل

یکی از همین نام های شناخته شده در بازار داخلی، شرکت مهر اصل می باشد. تولید کننده انواع اسپلیت های مختلف که امکان استفاده از قابلیت هایی مانند اینورتر را برای سیستم های خود فراهم کرده است. این دستگاه های باکیفیت داخلی دارای صدای مزاحم بسیار کمی می باشند و از آخرین نسخه گازهای مبرد با کمترین میزان تخریب محیط زیست بهره می برند. کمپرسورهای مورد استفاده در آنها اغلب از نوع روتاری خواهد بود و فیلترهای تعبیه شده بر روی آنها امکان جداسازی و شستشوی مجدد برای کاربران دارند.

کولر گازی ایران رادیاتور

زمانی که به بازار داخلی نگاه می کنیم، چند نام بسیار مشهور و باسابقه به چشم می خورد که سال ها است در حال خدمت رسانی به مردم هستند. ایران رادیاتور یکی از همین برندهایی است که همه آن را می شناسند و تجربه کاربران در مورد استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی این شرکت، به بهترین شکل ممکن است. دستگاه های کولر گازی این شرکت دارای فین طلایی برای مقاومت در مقابل پوسیدگی و خوردگی هستند تا دوام بالاتری در مقایسه با رقبای خود ارائه دهند. یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در آب و هوای آلوده مانند شهرهای بزرگ و صنعتی می باشند و فیلترهای متعدد برای تصفیه هوای خانه و محل کار شما خواهند داشت. کمپرسورهای ارائه شده توسط این شرکت برای دستگاه ها، از نوع روتاری می باشد و وجود کندانسور و کویل اپراتور نیز در اغلب مدل های این دستگاه قابل اشاره می باشد. از لحاظ میزان مصرف انرژی نیز باید به سطح بسیار بالا و مقرون به صرفه A++ اشاره کنیم که معمولا از سوی شرکت ایران رادیاتور برای محصولات این چنینی در نظر گرفته می شود تا کمترین هزینه جانبی را در مورد مصرف به کاربران تحمیل نماید. همچنین در نظر داشته باشید که اسپلیت های شرکت ایران رادیاتور به عنوان دستگاه هایی دو منظوره می باشد که در فصول سرد سال هم برای علاقه مندان قابل استفاده خواهد بود.

کولر گازی جی پلاس

شرکت جی پلاس یکی از تولیدکنندگان مدرن و برتر در عرصه ساخت کولرهای گازی و اسپلیت ها می باشد. این برند که در ادامه خروج یک برند خارجی معتبر از ایران پایه گذاری شده است، با استفاده از تجربیات گلدیران در زمینه لوازم برقی، به جایگاه بسیار باکیفیتی رسیده و توانسته محبوبیت خوبی میان مردم پیدا کند. این دستگاه های جی پلاس از ظرفیت های مختلفی در بازه 9 تا 60 هزار برخوردار می باشد و کاربر می تواند به راحتی متناسب با خواسته های خود و شرایط محیطی دست به انتخاب از میان آنها بزند. یکی از ویژگی های برتر این دستگاه ها، استفاده از بخش اینورتر بسیار کارآمدی است که مصرف انرژی را به کمترین میزان ممکن می رساند. البته انواع بدون اینورتر هم برای مشتریان با انتظارات قیمتی پایین تر تولید شده است تا هیچ سهم بازاری از دست نرود.

کولر گازی گرین

شرکت گرین در ذات یک برند چینی بسیار باکیفیت محسوب می شود که البته در سال های اخیر به صورت اختصاصی در داخل کشور هم اقدام به راه اندازی خط تولید کرده است و محصولات برتر در زمینه کولرهای گازی وارد بازار می کند. در مورد توان دستگاه ها به گونه ای ساخته شده است که کاملا برای اقلیم ایران مناسب می باشد و کاربران می توانند در هر گوشه از کشور به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهند. انواع مختلف این سیستم های سرمایشی را می توان به نمونه مدل های اینورتردار، حاره ای و مدل های مختلف کمپرسور تولید می شوند. همچنین فروشندگان رسمی این محصولات در سراسر کشور مانند شرکت سماسازان، گارانتی های معتبری را برای محصولات این چنینی در نظر گرفته اند که نشان دهنده میزان اعتماد برند سازنده در مورد کیفیت دستگاه و کلیه قطعات درونی آن می باشد.

کولر گازی تک الکتریک

اسپلیت های تک الکتریک را می توان رقیب قدرتمندی برای برندهای دیگر در بازار داخلی کشور نامید. انواع سیستم هایی که هم برای سرمایش و هم گرمایش مورد استفاده قرار می گیرند و کاملا دو منظوره می باشند. این شرکت نوظهور که در سال 83 وارد این بازار رقابتی شده است، محصولات متنوعی مانند اسپلیت های دیواری و ایستاده را در ابعاد و ظرفیت های متفاوت وارد بازار کرده است.

دستگاه های ساخته شده توسط تک الکتریک دارای قابلیت های مختلفی مانند امکان جهت دهی هوای سرد و صدای بسیار کم موتور دارند. ولتاژ استفاده شده برای این سیستم سرمایشی کاملا کنترل شده و در یک محدوده خاص حفظ می شود تا با نواسانات احتمالی دچار خرابی نشود. این دستگاه ها اغلب دارای امکاناتی برای رطوبت زدایی از محیط می باشند و فیلترهای متعدد قرار گرفته در محل ورود و خروج هوا، آن را به خوبی تصفیه کرده و هیچ آلودگی را برای حاضرین ایجاد نخواهند کرد. کولرهای شرکت تک الکتریک از لحاظ ظاهری بسیار زیبا و همراه با ویژگی های سازگاری با فضای دکوراسیون محل زندگی و کار شما خواهند بود. همچنین دقت داشته باشید که کولرهای این شرکت کاملا سازگار با محیط زیست هستند و نوع گاز استفاده شده برای آنها به هیچ وجه جنبه تخریب محیط زیست را نخواهد داشت.

کولر گازی پاکشوما

دیگر برند خوشنام ایرانی برای تولید اسپلیت های دیواری و ایستاده، شرکت پاکشوما می باشد. این شرکت توانسته در چند سال اخیر به خوبی نیازهای کاربران را شناسایی کرده و بهترین محصولات را تولید نماید. ویژگی برجسته کالاهای سرمایشی پاکشوما را می توان در مصرف بسیار بهینه انرژی توسط آن معرفی کرد. این موضوع در حالی است که توان بالا و صدای بسیار کم هم در کنار خصوصیت های اشاره شده وجود خواهند داشت. هوای خنک تولید شده توسط این دستگاه ها بسیار مطبوع و بدون آلاینده می باشد تا هیچ آسیبی را متوجه مصرف کنندگان نکند.

ظرفیت های در نظر گرفته شده برای اسپلیت های پاکشوما شامل 9 تا 60 هزار BTU خواهد بود که تقریبا می تواند تمامی بخش های متقاضی برای سیستم های سرمایشی را پشتیبانی کند. نوع گاز به کار رفته در ساختار دستگاه از نوع مبرد R410a می باشد که کاملا بدون آسیب برای طبیعت است. از سوی دیگر قدرت پرتاب باد برای دستگاه های این شرکت هم تا 12 متر برآورد شده است که کاملا مقدار ایده آل و قابل قبولی برای یک کولر گازی پرقدرت می باشد. امکان تشخیص بروز نشتی های گاز، سیستم های Flash Cooling و هدایت جهت باد سرد برای کاربران به صورت کاملا اتوماتیک فراهم شده است.

بهترین کولر گازی از نظر کاربران

معرفی یک برند یکتا یا یک مدل خاص از یک شرکت برای کاربر غیرممکن است. این موضوع به دلیل تفاوت های موجود میان خواسته های این علاقه مندان و اولویت های آنها برای خرید است. موضوع مهم در این میان مربوط به ایجاد فضایی برای دریافت داده های لازم از مشتری و ارائه لیست خرید بهینه و کارآمد برای او خواهد بود. سماسازان با تجربه سال ها فعالیت جدی و بی وقفه در این بازار، تعدادی از برندهای شناخته شده همراه با بازخوردهای مثبت را در خطوط بالا معرفی کرده است که قطعا هر یک از آنها در یک ویژگی و آیتم خاص سرآمد هستند و در مرحله بعد، تطبیق درستی میان نیازهای مشتری و این قابلیت های برجسته صورت گیرد تا بهترین گزینه برای خریدار مشخص شود.

بهترین کولر گازی قطعا گزینه ای از میان این گستره وسیع خواهد بود که بتواند بیشترین راندمان را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. سیستمی که علاوه بر توان و ظرفیت متناسب با محیط مورد نظر، میزان مصرف انرژی منطقی و قابل توجیهی داشته باشد. هیچ نیاز به ظرفیت های بزرگ نخواهد بود و این یک اتلاف منبع به شمار می رود. از سوی دیگر، ظرفیت های پایین هیچ کارایی برای شما نخواهد داشت و منجر به افزایش هزینه های مربوط به تامین هوای خنک خواهد شد. بهترین اسپلیت، متناسب ترین و مقرون به صرفه ترین آنها می باشد که در نهایت ممکن است از هر برند خارجی یا ایرانی خریداری شود. بهترین برند کولر گازی در نمونه مدل های ایرانی و خارجی، زمانی برای شما مشخص می شود که در هنگام استفاده از آن، تجربه ای بی نظیر از زندگی آسوده و هوای مطبوع به همراه داشته باشد، بدون اینکه نیاز به هزینه کرد بیش از اندازه باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *