مجله سماسازان

راهنمای خرید پکیج (پکیج چی بخرم؟)

راهنمای خرید پکیج دیواری

یکی از سوالات رایج میان کسانی که تصمیم به خرید خانه جدید یا بازسازی آن را دارند این است که “پکیج چی بخرم ” برای تجربه انتخابی مطمئن، کافی است که راهنمای خرید پکیج دیواری را به ذهن بسپارید و با دانستن نکات کلیدی بهترین سیستم را برای داشتن محیطی راحت و لذت بخش خریداری کنید.

خرید پکیج گرمایشی خانه می تواند کاری دلهره آور به نظر رسد، اما باید از جایی شروع کرد، زیرا با شروع فصل سرما نیازتان برای داشتن محیط گرم و نرمی احساس می شود. چه سوالاتی باید بپرسید؟ چگونه می توان فهمید که واقعا به چه چیزی نیاز داریم و سیستم مناسبی را برای خانه و جیبمان انتخاب می کنیم؟ امروزه برندهای متنوعی در بازار موجود است و گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار می گیرد. با کمی کسب آگاهی در مورد برندها راحت تر می توانید پکیج مناسب خانه، سبک زندگی و بودجه تان را خریداری کنید.

پکیج شوفاژ دیواری دستگاهی است که آب گرم مصرفی و آب گرم مورد نیاز برای گرمایش رادیاتورها را تامین می کند از آنجایی که سرمای زمستان می تواند چالشی برای رقابت بین برندهای مختلف تولید کننده پکیج و همینطور  وجه تمایز آن در ظرفیت و ویژگی های دیگر در شرایط مختلف آب و هوای و مساحت خانه های مختلف  کارکرد پکیج را تحت تاثیر قرار دهد ، راهنمای خرید پکیج می تواند در پیدا کردن پکیج مناسب به تناسب مساحت خانه ، شرایط آب و هوایی و سایر شرایط، راهنمایی های لازم را ارائه دهد

پکیج چی بخرم

مطالعه بیشتر : پکیج چیست

 

نحوه انتخاب ظرفیت پکیج

در کنار انتخاب پارامترهایی همچون سوخت، ابعاد و مدل نباید ظرفیت مناسب را فراموش کنید. ظرفیت پکیج به عملکرد و بازدهی آن مربوط می شود که رایج ترین اندازه های این ویژگی شامل 30، 28، 24 و 35 کیلو وات است. در صورت عدم تعیین ظرفیت پکیج دیواری، شاهد راندمان نامناسب و گرمای ایده آل نخواهید بود. همچنین به مرور زمان عمر پکیج کاهش پیدا می کند.

معمولا ظرفیت پکیج براساس کیلو وات مشخص می شود که دستگاه به ازای هر یک کیلو وات توانایی تولید گرمای یک متر مکعب را دارد. در ادامه با ظرفیت های مناسب محیط های مسکونی دارای متراژهای مختلف آشنا می شوید:

پکیج برای خانه ۱۰۰ متری: معمولا برای خانه های بیشتر از 100 و کمتر از 150 متری پکیج چی بخرم بهتر است؟ معمولت ظرفیتی معادل 24 کیلووات برای این متراژ توصیه می شود، اما برای تصمیم دقیق تر به عوامل دیگری همچون نوع کاربری، موقعیت شهر، نوع دودکش، محل نصب و … توجه ویژه داشته باشید. قیمت پکیج برای خانه 100 متری نیز به برند و مدل انتخاب بستگی دارد که در صورت تصمیم برای خرید بهترین برندها باید هزینه بیشتری بپردازید.

پکیج مناسب برای آپارتمان ۱۵۰ متری: ظرفیت پیشنهادی برای خانه های دارای ظرفیت بیشتر از 150 الی 220 مترمربع، حدود 28 کیلو وات است، اما در صورت بالاتر بودن مساحت یا نیاز به آب گرم بیشتر، از پکیج های مخزن دار با ظرفیت بالاتر از 31 استفاده کنید.

پکیج مناسب برای آپارتمان ۶۰ متری: در راهنمای خرید پکیج دیواری خانه های دارای متراژ کم مشخص شده است نیاز به خرید ظرفیت حرارتی زیاد از حد نیست و پکیج مناسب آپارتمان 60 متری مانند دیگر متراژها براساس مشخصات فنی و استانداردهای مشخص شده انتخاب می شود که ظرفیت حرارتی حدود 22 کیلو وات انتخاب ایده آلی است.

پکیج مناسب برای آپارتمان ۹۰ متری: پکیج مناسب برای این دسته از آپارتمان ها پکیجی است که مهم ترین فاکتورهای آن مورد بررسی قرار گیرد و از بهترین برندها تهیه شود. معمولا برای خانه های بنا شده در مناطق سردسیر ظرفیت 22 کیلو وات کافی است، اما برای آپارتمان های واقع در مناطق گرمسیر، خرید پکیج های 20 کیلووات نیز پیشنهاد می شود.

پکیج مناسب برای آپارتمان ۱۲۰ متری: برای آپارتمان های دارای متراژ 120 متری، ظرفیت بین 24 الی 28 مناسب است که برای انتخاب دقیق باید محل سکونت، میزان آب، برق و گاز مصرفی را در نظر بگیرید.

ظرفیت پکیج شوفاژ دیواری

ظرفیت پکیج باید متناسب با اندازه خانه، تعداد حمام و تعداد رادیاتورهای خانه باشد . فاکتورهای دیگری نظیر نرخ جریان آب گرم را در نظر داشته باشید
تعیین ظرفیت پکیج دیواری

چرا ظرفیت مناسب پکیج برای خانه اهمیت دارد

پکیجی که خیلی ظرفیت پایینی داشته باشد قادر نخواهد بود که به اندازه کافی خانه را گرم کند یا آب گرم کافی تولید کند. پکیجی هم که خیلی ظرفیت بالایی داشته باشد، باعث گرمایش بیش از حد نیاز خانه شده که باعث هدر رفتن انرژی و افزایش قبوض انرژی می شود

به طور کلی ظرفیت پکیج از محدوده  22 کیلو وات تا 42 کیلو وات می باشد . برای اینکه در مورد ظرفیت پکیج مورد نیاز یک ایده بگیرید چند مورد برای بررسی وجود دارد

اندازه خانه

معمولا تعداد رادیاتور و حمام بیشتر ظرفیت پکیج شما را بالاتر خواهد بود

برای مثال در مورد خرید پکیج شوفاژ دیواری ، یک اندازه گیری حدودی وجود دارد

24-27 کیلو وات مناسب خانه های کوچک (1 تا 2 اتاق خواب)، ا حمام

28-34 کیلو وات مناسب خانه های متوسط (3 تا 4 اتاق خواب) ، 1-2 حمام

35-42 کیلووات مناسب خانه های بزرگ (4 اتاق خواب یا بیشتر)،  2 حمام یا بیشتر

البته  موارد فوق الذکر بصورت حدودی بوده و عوامل دیگری نظیر شرایط عایق بندی ، شرایط آب و هوایی، طبقه واحد و… تاثیر گذار هستند.

 

راهنمای خرید پکیج بوتان

 

بوتان یکی از خوشنام ترین برندهای موجود در بازار است که توانسته پکیج های باکیفیتی را در ظرفیت های مختلف ارائه دهد. تنها کافی است مدل ایده آل را براساس راهنما انتخاب کنید. معمولا در مشاوره خرید پکیج بوتان مدل مناسب نسبت به شرایط آب و هوایی، ویژگی های ساختار ساختمان و موقعیت آن انتخاب می شود. علاوه براین، قبل از خرید حتما به مشخصات فنی پکیج مانند حرارت ورودی و خروجی، دمای آب مدار، ارتفاع پمپ، دودکش مورد نیاز، ظرفیت منبع و فشار آب راه انداز توجه کامل داشته باشید.

راهنمای خرید پکیج دیواری بوتان نیز با توجه به نیاز و هزینه ای که قرار است پرداخت کنید، تنظیم می شود. از جمله امکاناتی مانند سیستم عیب یابی الکترونیکی، سیستم ضدنوسان و سیستم ایمنی تخلیه گاز روی هزینه نهایی تاثیرگذار است.

راهنمای خرید پکیج ایران رادیاتور

اولین نکته مهم برای خرید پکیج ایران رادیاتور این است که این برند مانند دیگر برندها نیز دارای دو محصول زمینی و دیواری است. هر کدام از این مدل ها دارای مزایا و معایبی هستند و مشتریان با توجه به شرایط خانه شان تصمیم می گیرند کدام را خریداری کنند. معمولا کسانی که تصمیم به نصب پکیج برای ویلا و ساختمان های چندین طبقه دارند، مدل زمینی را انتخاب می کنند. زیرا پکیج های زمینی نسبت به دیواری ظرفیت حرارتی بالاتری دارند.

از دیگر نکاتی که هنگام مشاوره خرید پکیج ایران رادیاتور بررسی می شود می توان به ظرفیت پکیج، نوع سیستم، محل نصب، شرایط آب و هوایی، مشخصات فنی، گارانتی و خدمات پس از فروش اشاره کرد که بررسی هر کدام کمک می کند با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

نکات مهم برای خرید پکیج

راهنمای خرید پکیج خوب راهنمایی است که تمام نکات را شامل شود و متناسب با نیاز شما بهترین مدل را پیشنهاد دهد. در ادامه با مهم ترین نکات آشنا می شوید:

موقعیت مکانی: از دیگر نکات مهم راهنمای انتخاب پکیج خوب، توجه به موقعیت مکانی است. از نظر آب و هوایی، چه مقدار آب گرم در طول روز استفاده می کنید و در چه موقعیتی قرار دارید، گرمسیر یا سردسیر.

فن دار یا بدون فن: اگر قرار است پکیج در محیط باز بالکن نصب شود نیازی به مدل فن دار ندارید، اما در صورت نصب آن داخل خانه یا آشپزخانه باید از پکیج فن دار استفاده کنید.

تک مبدله یا دو مبدله: امروزه مدل های دو مبدله نسبت به تک مبدله انتخاب بهتری هستند. زیرا پکیج های تک از یک مبدل برای تامین آب گرم مصرفی و سیستم گرمایشی استفاده می کنند، اما مدل های دو مبدله به دلیل داشتن دو مبدل احتمال رسوب گذاری کمتری دارند و هر کدام از مبدل ها جداگانه گرما تولید می کنند. به همین خاطر، کاهش دما را اصلا تجربه نمی کنید.

مشخصات فنی: تمامی مشخصات پکیج درج شده است و باید با در نظر گرفتن ویژگی ها پکیج مناسب انتخاب شود. از ویژگی های مهم می توانیم به توان حرارتی اشاره کنیم. همچنین روی سایز و اندازه محصول دقت ویژه داشته باشید. اگر فضای کمی برای نصب وجود دارد گزینه های کوچک تر انتخاب بهتری است.

راهنمای خرید پکیج خارجی

برای خرید پکیج خارجی بهتر است برخی نکات را در نظر بگیرید. در صورت سهل انگاری احتمال بروز برخی مشکلات وجود دارد. در موارد زیر با این نکات آشنا می شوید:

داشتن گارانتی: “پکیج خارجی چی بخرم؟” برای پاسخگویی به این سوال باید ابتدا به داشتن گارانتی توجه کنید. در صورت خرید محصولی بدون گارانتی مجبور می شوید بابت رفع مشکل، هزینه زیادی بپردازید.

راهنمای خرید پکیج دیواری

موافقت با قیمت بالا: برخی برندهای خارجی مانند آریستون، باکسی، بوش، فرولی و … کیفیت فوق العاده ای دارند که در صورت موافقت با قیمت بالای آن ها می توانید از کیفیت عالی بهره مند شوید.

خدمات پس از فروش: پکیج خوب چی بخرم؟ همیشه خرید پکیج های باکیفیت اولویت اصلی نیست! با خرید پکیج خوبی که خدمات پس از فروش ندارد، قطعا به مشکل برمی خورید. زیرا باید از متخصص حرفه ای و با تجربه برای نصب محصول کمک بگیرید. همچنین هر پکیجی بعد از مدتی نیاز به تعمیر پیدا می کند.

 

نتیجه گیری

در راهنمای خرید پکیج دیواری بی شک متوجه شدید، تهیه این ابزار ضروری کار آسانی نیست و باید به طور کامل نکات مربوط به آن در نظر بگیرید. علاوه براین، انتخاب بهترین برند موجب می شود با اطمینان بیشتری سیستم گرمایشی خانه را برپا کنید. زیرا برندهای معتبر همیشه برای کسب رضایت مخاطبین بهترین خدمات را ارائه می دهد و خدمات پس از فروش آن ها بی نظیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *