مجله سماسازان

استفاده از کولر گازی در تابستان

روش استفاده از کولر گازی

در طی فصل تابستان و مخصوصا در روزهای اوج گرم تابستان ، کولر گازی بعنوان بخش جدایی ناپذیر از هر خانه و محل کار در نظر گرفته شده است. چگونه می توان بطور موثر از کولر گازی مان بهره برداری کنیم؟ آیا استفاده از کولر گازی مقرون به صرفه است؟چگونه با کولر گازی فضایی را بدون اینکه سرما اذیت کننده باشد خنک کنیم؟

پاسخ به سوالات فوق امکان پذیر است. اگر ما روش مناسب را بدانیم می توانیم از سیستم تهویه مطبوع بدون ترس از مصرف بالای برق بهره برداری کنیم.یادگیری همه این اسرار با استفاده مناسب از این کولر برای خنک کردن فضا با حداقل مصرف انرژی امکان پذیر است.

یک نیاز کلیدی، انتخاب وخرید درست دستگاه کولر گازی است . اگر هنوز انتخاب نکرده اید به دسته بندی کولر گازی مراجعه کرده و مشخصات فنی و جزییات دیگر را مطالعه بفرمایید . اگر یک دستگاه کوچکتر از فضای مورد نیازتان دارید با افزایش برق مصرفی و کاهش عمکلرد مواجه هستید.

دمای اتاق را خیلی پایین تنظیم نکنید. مخصصوصا در اوج گرمای تابستان ، دمای کولر گازی را در 27 تا 29 درجه سانتی گراد تنظیم کنید . به این ترتیب، شما از محیط خنک داخل اتاق لذت می برید با وجود این از اختلاف دمایی که در بیرون وجود دارد رنج نمی برید.یک قانون کلی برای تنظیم کولر گازی 12 درجه زیر دمای محیط بیرونی است.

راه های مصرف برق کمتر در کولر گازی

هنگامی که در خانه حضور دارید، کولر گازی را بطور مداوم خاموش نکنید ، با این کار در هزینه صرفه جویی نمی شود، روشن کردن کولر گازی در صبح و تنظیم آن بین 27 تا 29 درجه سانتی گراد. به این ترتیب ، خاموش روشن شدنهای مکرر را کاهش خواهید داد اگر دستگاه کولر گازی اینورتردار باشد مصرف برق پایین تری در حین کارکرد دستگاه خواهید داشت  و محیط با دمای ثابتی همراه است.

در طی شب از کولر گازی استفاده نکنید . قبل از خواب ، حالت SLEEP MODE  را فعال کنید ، کولر گازی سطح دمای مطلوب را افزایش می دهد و بعد از مدتی خاموش می شود.در چنین حالتی ، می توان در طی خواب بدون صرف هزینه زیاد و بیمار شدن از سرد شدن بیش از حد محیط ، احساس خنکی کرد.

در و پنجره را در کل روز مخصوصا در اواسط روز ،بسته نگه دارید،مطمئن شوید از تهویه خانه در اوایل صبح یا انتهای شب که دمای بیرونی در حداقل ممکن است

از فر اجاق گاز یا پروژکتور در طی گرمای تابستان و هنگامی که کولر گازی در حال کار است استفاده نکنید. بهتر است پخت و پز با فر در بعد از ظهر انجام شود و خانه هوا داده شود و سپس کولر گازی را روشن کنیم.

می توانید برای جلوگیری از ورود نور مستقیم آفتاب به داخل خانه از پرده استفاده کنید یا در اطراف کمپرسور کولر سایه بان نصب کنید تا تاثیر کمتری از نور مستقیم خورشید داشته باشد

کولر گازی را در فضاهایی که در طی روز در ان زندگی نمی کنید روشن نکنید این کار باعث پیشگیری از هدر رفت انرژی شده و از مصرف برق زیاد پیشگیری می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *