مجله سماسازان

بهترین برند پمپ سیرکولاتور

در هنگام مراجعه به بازار محصولاتی از قبیل پمپ های سیرکولار، آگاهی مشتری در مورد ویژگی های آن و همچنین مزیت های هر یک از برندها می تواند به شدت مفید باشد. با توجه به اهمیت پمپ های سیرکولار در فضاهای خانگی و صنعتی، انتخاب از میان گستره وسیع برندهای فعال در این حوزه هم دشواری های خاص خود را دارد. تصمیم گیری در مورد بهترین برند بازار هم به همین منوال باید همراه با تحلیل درستی از قابلیت های دستگاه پمپ آنها باشد. بازخوردهای مشتریان در مورد استفاده از این سیستم ها و قدرت شرکت در طراحی و ساخت آن، نقشه راه درستی پیش روی علاقه مندان قرار خواهد داد که سماسازان به صورت مفصل در ادامه به این موضوع می پردازد.

بهترین برند پمپ سیرکولاتور
گراندفوس  Grundfos

برند دانمارکی گراندفوس یکی از برترین و بزرگترین مجموعه های تولید کننده دستگاه های پمپ سیرکولار در بازار است. برند مورد نظر به شدت در زمینه ساخت سیستم های مورد نظر قدرتمند بوده و دارای زیر شاخه های متعددی در بازارهای جهانی برای تامین نیازهای مشتریان می باشد. از جمله ویژگی های بسیار برجسته پمپ های سیرکولار گراندفوس، توان الکتروموتورهای آن است که در عین مدرن بودن، میزان سطح مصرف انرژی را به کمترین حد ممکن رسانده اند و دبی خروجی آن در بهترین شرایط ممکن خواهد بود.

پمپ استخری گرانفوسمدل های مختلفی از پمپ های سیرکولار گراندفوس در بازار به چشم می خورد که می توان آنها را به صورت زیر دسته بندی کرد :

 • انواع پمپ های سیرکولار مورد استفاده در فضاهای خانگی و صنعتی با اندازه کوچک

این مدل های بسیار کارآمد دارای ویژگی های سیرکولاسیون خطی آب هستند که در دو نوع تک و دو قلو به بازار ارائه می شوند.کیفیت بالای بدنه، توان خروجی آب در بالاترین سطح و مصرف انرژی ایده آل از جمله قابلیت های خاص این پمپ ها می باشند.

 • انواع پمپ های سیرکولار مورد استفاده در تامین آب برای سیستم های گرمایشی

پمپ های گراندفوس سیرکولار برای گرمایش دارای قدرت تحمل دمای بالای سیال آب هستند و با گردش بهینه آن، دسترسی مبدل های حرارتی را به کمترین زمان می رسانند.

 • انواع پمپ های مورد استفاده در تامین آب برای سیستم های تهویه مطبوع و سرمایشی

نمونه های به کار رفته در سیستم های سرمایشی دارای توان موتور بین 2 تا 4 کیلووات می باشند که مقاومت بالایی در مقابل تداوم کار دارند و به سختی دچار خرابی و کاهش راندمان خواهند شد.

 • پمپ های سیرکولار تامین کننده فشار آب و تقویت کننده آن

اغلب این سیستم ها برای تقویت فشار آب در فضاهای خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و به علت کیفیت بالای ساخت قطعات و بدنه، طول عمر مفیدی از خود نشان داده اند. همچنین امکان حداکثر هد 50 متر را دارند که عدد قابل توجهی برای این سیستم ها است.

لئو  LEO

یک نام بسیار قدرتمند و شناخته شده در عصه ساخت سیستم های پمپاژ که در آلمان متولد شده است. اغلب محصولات این شرکت دارای خلاقیت ویژه در طراحی و ساخت هستند که آنها را از سایر برندهای بازار متمایز می کند. شرکت سازنده مورد نظر، محصولات خود را در سه دسته اصلی قرار داده است که شامل موارد زیر می باشد :

 • پمپ سیرکولاتور لئوپمپ های سیرکولار لئو مدل LRP

این دسته از پمپ های لئو دارای ساختار ساده تر با قیمت مناسب هستند که کاربرد ویژه ای برای تخلیه آب در فضاهای مختلف خواهند داشت. این آب می تواند مقادیر استانداری از آلودگی را داشته باشد و در این صورت چالش چندانی متوجه دستگاه نخواهد شد. بسیاری از سیالات مشابه آب که ویژگی های ماده ای آن را دارند، می توانند از طریق این سیستم پمپاژ شوند. همچنین کاربران امکان غوطه ور سازی دستگاه را در آب استخر یا چاه را خواهند داشت.

 • پمپ های سیرکولار لئو مدل ARP

پمپ های ARP یکی از بهترین گزینه های علاقه مندان برای نصب و راه اندازی در سیستم های گرمایشی خواهد بود. جریان های ثابت و متغیر آب امکان سیرکولاسیون اتوماتیک از طریق این دستگاه را خواهند داشت.

 • پمپ های سیرکولار لئو مدل LPP

اغلب سیستم های مرتبط با آب صنعتی را می توان با استفاده از این پمپ ها تقویت کرد. پیاده سازی سیستم شستشوی قدرتمند، بهره برداری در لاین های آتش نشانی برای تامین آب در یک حجم و خروجی بی نظیر، گردش آب در تمامی برج های خنگ کننده صنعتی، تقویت فشار آب و تقریبا تمامی موارد مشابه و مرتبط با این آیتم ها را می توان با پمپ LPP پیاده سازی کرد.

شیمجه  SHIMGE

این برند نسبتا جدید چینی، فعالیت رسمی و جدی در تولید پمپ های سانتریفیوژ، بوستر، سیرکولار و موارد مشابه آن را دارد. شیمچه بسیاری از روندهای طراحی و تولید پمپ در کمپانی خود را براساس متر و معیارهای استاندارد طی می کند و گواهینامه های متعددی در این زمینه بدست آورده است. توزیع بسیار قدرتمند محصولات در سراسر نقاط دنیا به همراه پشتیبانی مناسب از مشتریان، ویژگی های برجسته این برند نام آشنا هستند. مدل های سیرکولار این برند از جمله سیستم های پمپاژ رایج آب در گرمایش و سرمایش محیط های صنعتی و خانگی هستند و صدای بسیار کمی تولید می کنند و راندمان آنها در مقایسه با سایر مدل های مشابه در سطح مناسبی قرار دارد. نمونه مدل های مختلف این شرکت را می توان به اختصار این گونه معرفی کرد :

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل APS : مناسب برای نصب در سیستم گرمایشی خانگی هستند و امکان تحمل دما تا 110 درجه سانتی گراد را خواهند داشت. ویژگی خاص این پمپ ها در صدای بسیار کم و عدم نشتی در هنگام کار می باشد.

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل BPS : هم در ارتباط با سیستم های گرمایشی گازی و هم برقی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین طراحی بدنه مناسب و توان بالای عملکردی از دیگر موارد قابل طرح در مورد پمپ های سیرکولار BPS شیمجه هستند.

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل CPH : حداکثر هد در این دستگاه به اندازه 30 متر بوده و دبی تا 36 متر مکعب بر ساعت می باشد. از بهترین انتخاب ها برای نصب در یک سیستم گرمایشی خاص مانند آبگرم کن های آفتابی و دیگ های بخار خواهند بود.

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل CPHB : نوع اتصال فلنجی این دستگاه در کنار هد 8 متر و دبی 10 آن، می تواند برای کاربر راضی کننده باشد. صدای این پمپ سیرکولار بسیار کم است.
 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل XP : این مدل هم یک گزینه برای دیگ های بخار و آبگرم کن های خورشیدی خواهد بود. از جمله قابلیت های خاص آن، گردش دقیق و پربازده آب در مسیر سیستم گرمایش می باشد.

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل XPH : سیستم های گرمایش از کف، انواع خورشیدی آب گرم کن و حتی رادیاتورها می توانند به شکل بهینه از این دستگاه استفاده کنند. هد آن 6 متر بوده و دبی به بیش از 3.5 متر مکعب خواهد رسید.

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل XPS : این دستگاه دو حالت اتصال رزوه ای و فلنجی دارد و هد آن 12 متر خواهد بود. حداکثر دمای قابل تحمل برای این پمپ سیرکولار، 110 درجه سانتی گراد می باشد.

 

 • پمپ های سیرکولار شیمجه مدل XPS26 : تنها پمپ سیرکولار شیمجه که قابلیت تنظیم سرعت دارد. این امکان در سه حالت برای کاربر تعریف شده و هد آن به 8 متر و دبی به 4.5 متر مکعب خواهد رسید.

ویلو  Wilo

یک شرکت بسیار قدیمی که از جمله شناخته شده ترین نام های تولید کننده پمپ سیرکولار در دنیا است. مقر رسمی این شرکت در آلمان می باشد و یکی از پایه های صنعت ساخت و ساز و تامین سیستم های آبرسانی برای آنها است. مدل های سیرکولار این برند به شرح زیر دسته بندی می شوند :

 • پمپ های سیرکولار خطی TOP

نوعی پمپ سه سرعته سیرکولار که هدف از طراحی و ساخت آن، به گردش درآوردن آب با میزان آلودگی بسیار کم است. سیستم های گرم کننده و تهویه مطبوع می توانند از این پمپ ها بهره ببرند.

 • پمپ های سیرکولار خطی VEROLINE-IPL

این دستگاه از جمله مدل های خطی تک مرحله ای است که هم در سیستم های گرمایشی و هم سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. حداکثر دبی آن در حدود 197 متر مکعب بر ساعت بوده و می تواند هد 52 متری داشته باشد.

 • پمپ های سیرکولار YONOS MAXO

از جمله پمپ های سیرکولار هوشمند با امکان گردش آب تمیز در سیستم های گرمایشی و سرمایشی می باشد.  دبی این دستگاه معادل 48، هد 16.6 متر و توان 90 تا 1050 وات خواهد بود.

 • پمپ های سیرکولاتور PB

نوعی از سیستم های سیرکولاسیون برای تقویت فشار آب در سازه های مسکونی و صنعتی است. هد آن معادل 20 متر بوده و امکان آبدهی 4.7 مترمکعب بر ساعت را خواهد داشت.

لوارا  Lowara

یک نام باکیفیت ایتالیایی که تعداد بسیار بالایی از محصولات مورد نیاز برای استفاده از پمپ ها در صنایع مختلف و سازه های مسکونی ارائه کرده است. تمامی این تولیدات را می توان در چهار دسته زیر خلاصه کرد :

 

 • انواع پمپ های سیرکولاتور خطی مدل e-LNE

نمونه های مختلف تولید شده در این دسته را می توان به با واسطه، بی واسطه و اینورتردار تقسیم بندی کرد. به شدت در مورد استفاده از استانداردهای تولید سطح بالا در این دستگاه ها توجه شده است و صرفه جویی انرژی در آنها نیز به دقت مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است. آن چه در عمل مشاهده خواهید کرد، پمپ های سیرکولاتور خطی هستند که دارای الکتروموتورهای بسیار قدرتمند بوده و تا سال ها بدون هیچ موردی کار خواهند کرد. این سیستم های پمپاژ قدرتمند می توانند آب را تا 95 متر ارتفاع ارسال کنند و امکان کار بدون وقفه در طی شبانه روز را خواهند داشت.

 

 • انواع پمپ های سیرکولاتور خطی مدل FC

این سیستم ها یکی از بهترین گزینه های خرید در راه اندازی شستشوی صنعتی خواهند بود. امکان تحمل فشار و دمای بالای آب را دارند و جنس بدنه و قطعات در بهترین حالت ممکن قرار دارد.

 

 • انواع پمپ های سیرکولاتور تک فاز با دورهای متغیر

یکی از قدرتمندترین پمپ های این برند که به صورت رایج در فضاهای مسکونی و صنعتی متوسط مورد استفاده خواهد بود. سیرکولاسیون آب داغ، استفاده در سیستم های تهویه مطبوع و حتی پیاده سازی شستشوی صنعتی با استفاده از این پمپ ها ممکن خواهد بود.

 

 • انواع پمپ های سیرکولاتور e-LNE

مدل های قدرتمندی که دارای امکان کار با برق سه فاز هستند. جنس بدنه سیستم های مورد نظر از بهترین مواد خام و آلیاژ چدن ساخته شده است و در کنار ارائه توان خروجی بسیار بالا، عمر مفید طولانی و مصرف انرژی پایینی دارد.

ksb

این شرکت یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان پمپ های مختلف در دنیا می باشد. قدمت 100 ساله آنها نشان می دهد که مسیر توسعه را از روش های سنتی به تکنولوژی های مدرن تغییر داده اند و به همین دلیل از جمله گزینه های اول در انتخاب یک پمپ سیرکولار خواهند بود. اغلب زمینه های فعالیت این شرکت مربوط به صنایع بزرگ و موقعیت های وسیع می باشد. محصولات پمپ سیکولار KSB هم به همین ترتیب قابل دسته بندی در عناوین زیر خواهند بود :

 

 • پمپ های سیرکولار Cailo KSB

این دستگاه کا اس بی در سیستم های تک لوله، دیگ های بخار صنعتی و خانگی، پمپ های حرارتی و آبگرم کن های خورشیدی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. به شدت دارای بازدهی بالایی است و امکان خنک شوندگی خودکار برای آن در نظر گرفته شده است. به ندرت دچار خرابی می شوند و به سهولت توسط علاقه مندان نصب و راه اندازی خواهد شد. اصلی ترین عامل عمر مفید بالای این سیستم، استفاده از روش های آب بندی با تکنولوژی غشایی است که در نهایت مانع از ورود هر گونه اضافات و آلودگی ها به درون سیستم می شود.

 

 • پمپ های سیرکولار Cailo S KSB

سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانگی و صنعتی ساختار گرمایش از کف در تامین حرارت، سیستم های خورشیدی و بسیاری از موارد دیگر از جمله کاربردهای این پمپ ها هستند. اغلب بخش های مهم در این پمپ از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و عایق حرارتی پلی پروپیلن برای آن مورد استفاده قرار گرفته است. حداکثر ارتفاع آب در این دستگاه هم می تواند به 6 متر برسد.

 

 • پمپ های سیرکولار Cailo S-BMS KSB

نوعی از پمپ های سیرکولار هوشمند که ارتفاع آب 6 متری دارد و امکان اتصال آن سیستم های فوق هوشمند ساختمانی وجود خواهد داشت.

Ebara

این تولید کننده پمپ مشهور در بازار هم اصالتا ژاپنی است. اصلی ترین حوزه فعالیت آنها مربوط به سازه های مسکونی، صنایع کوچک و بزرگ و حوزه وسیع آب شهری می باشد. مزیت ویژه ابارا را می توان در توجه آنها به نیاز مشتری تحلیل کرد و معمولا محصولات تولید شده توسط این برند، به خوبی در راستای رفع خواسته های کاربران قدم برداشته است. انواع پمپ های سیرکولاتور EBARA در چهار دسته تقسیم بندی شده است که در ادامه ذکر خواهند شد :

 • پمپ سیرکولاتور اباراانواع پمپ های نوع MR سیرکولاتور ابارا

از جمله دستگاه های رایج برای کاربردهای خانگی است. بهترین عملکرد خود را همراه با سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع ارائه می دهند. بدنه آنها از نوع آلیاژ چدن بسیار مرغوب بوده و در پروانه آن از پلیمر سطح بالایی استفاده شده است.

 

 • انواع پمپ های نوع LPS سیرکولاتور ابارا

این دستگاه ها گزینه ایده آلی برای همراهی با سیستم های سرمایشی و گرمایشی هستند. امکان فعالیت با دو نوع برق را دارند و تقریبا در تمامی قطعات آن از استیل برای ساخت استفاده شده است. از مهمترین مزیت های این سیستم، کم صدا بودن آن می باشد.

 

 • انواع پمپ های نوع LPC سیرکولاتور ابارا

در هر دو بخش بدنه دستگاه و پروانه تعبیه شده در آن، از آلیاژ چدن بهره گرفته شده است. سیستم های آبیاری مدرن امروزی از جمله بهترین گزینه های کاربردی آن خواهد بود و توان موتور در مقایسه با نمونه های مشابه به مراتب بالا است.

 

 • انواع پمپ های نوع ETHERMA سیرکولاتور ابارا

در این مدل هم از پروانه و بدنه چدنی استفاده شده است. امکان تنظیم سرعت و دور موتور در چهار حالت وجود خواهد داشت و به صورت گسترده در صنایع و مصارف خانگی مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است.

قبل از خرید پمپ سیرکولاتور به چه نکاتی توجه کنیم

دقیقا هدف از بیان موارد بالا، ارائه شناخت کافی شما نسبت به برندهایی است که سال ها به صورت مستمر و البته موفق در بازار حضور داشته اند. اما آیا تنها می توان به نام برند اکتفا کرد؟ قطعا نه!! شما باید در گام اول به سراغ نیازهای خود بروید و با درک صحیح آنها، برند متناسب را انتخاب نمایید. باید در مورد نوع پمپ سیرکولاتور از خود سوال کنید. آیا شما با انواع زمینی این پمپ راحت هستید یا باید به سراغ نمونه های خطی بروید؟

همچنین علاقه مندان باید در مورد نوع انتقال سیال مورد نظر به نتیجه قطعی برسند. قطعا شما نیاز به مقادیر مشخصی از دبی و هد هستید و کدام یک از سیستم های بازار می توانند این حداقل ها را با کمترین میزان مصرف انرژی برای شما تامین کنند؟ علاوه بر این لازم است که در مورد نوع موتور و قدرت آن تصمیم لازم را بگیرید. حتی قطر لوله های خروج و ورود آب برای کاربر بسیار اهمیت خواهد داشت.

در نهایت باید با مقایسه این خواسته ها در مقابل ویژگی های محصولات مختلف از برندهای متنوع، دست به انتخاب دقیقی بزنید. حتی بهتر است با توجه به گسترده بودن بازار فروش پمپ های سیرکولار در کشور، حتما به متخصصین ما در سماسازان مراجعه کرده و مشاوره های لازم برای یک خرید بهینه را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *