مجله سماسازان

راهنمای خرید جت هیتر برقی

راهنمای خرید جت هیتر برقی

راهنمای خرید جت هیتر برقی

جت هیتر برقی نوعی هیتر موشکی است که از برق برای تولید گرما بهره می‌گیرد. مزیت اصلی جت هیتر برقی صنعتی بدون آلاینده بودن آن ست. به همین دلیل، برای محیط‌های حساس به دود هیتر گازی یا گازوئیلی مانند جت هيتر برقي مرغداري ها، گلخانه‌ها، کارگاه‌های کوچک و غیره مناسب است. این دستگاه از طریق فرایند داغ شدن المنت ها، گرمای لازم را تامین می کند، بدین ترتیب ساکنان محیط گرمای مطلوبی را در فصول سال با کمک راه اندازی بهترین جت هیتر برقی تجربه خواهند کرد. امروزه از بهترین جت برقی در ایران استقبال زیادی می کنند و بسیاری از کسب و کارها ترجیح می دهند برای تامین دمای مناسب از این دستگاه استفاده کنند، اما مسئله مهم، داشتن راهنمای خرید جت هیتر برقی است که با کمک آن بتوان بهترین گزینه را تجربه نمود.

در ادامه مطلب درباره قیمت جت هیترهای برقی و دست دوم و… صحبت کرده‌ایم.

جت هیتر برقی صنعتی

هیتر موشکی گازی یا برقی و… یک بخاری صنعتی خیلی بزرگ محسوب می‌شود. در ساخت این هیترها از المنت‌های برقی برای تولید گرما استفاده می‌شود. سیستم گرمایشی هیتر صنعتی با گرم کردن المنت‌ها به‌وسیله جریان الکتریسیته گرما تولید می‌کند. و سپس فن هیتر با مکش هوا به داخل دستگاه، گرمای المنت‌های داغ  شده را به هوای محیط انتقال می‌دهد.

ساده‌ترین مثال سشوار است. درواقع این نوع هیتر ها یک سشوار در مقیاس خیلی بزرگ است.

ساختار هيتر برقي

در ساخت جت این گرمکن ها از ورق‌های ضدزنگ و مقاوم در برابر پوسیدگی و دما استفاده می‌شود. تا هم استهلاک کمتری داشته باشد. و هم عمر مفید دستگاه بیشتر گردد.

جت هيتر برقي از دو قسمت اصلی تشکیل‌شده است. المنت‌های الکتریکی و فن هیتر که این دو، بر روی بدنه دستگاه نصب‌شده‌اند.

جت هيتر برقي صنعتي در دو نوع جت هيتر برقي تک فاز و جت هیتر برقی سه فاز تولید می‌شوند. جت هیتر برقی کوچک (تک فاز) برای فضاهای کوچک مناسب است. مانند جت هیتر برقی خانگی و…

اما اگر به دنبال خرید هیتر برقی کم مصرف برای فضاهای بزرگ هستید. جت هیتر های برقی سه فاز مناسب‌تر است. چون در فضاهای بزرگ نسبتاً بازدهی بیشتری دارد.

 انواع جت هیتر برقی

هیترهای برقی بدون هیچ آلودگی و دودی طراحی شده اند که با توجه به ویژگی های مختلف، در دسته بندی های متنوعی ارائه می شوند. هوای گرم تولید شده توسط این ابزار کاملا تمیز است و خبری از گاز و ذرات پردردساز حاصل سوخت انرژی نیست. جریان هوا نیز به خوبی منتقل می شود و در کمترین زمان محیط به دمای ایده آل می رسد. در ادامه با دو مدل از رایج ترین هیترهای برقی آشنا می شوید:

جت هیتر برقی گلخانه ای: این مدل همانطور که از نامش مشخص است، برای کارگاه های گلخانه ای طراحی می شود. گلخانه ها تنها با نور، گرما و رطوبت کافی عملکرد خوبی دارند و استفاده از ابزار گرمایشی ایده آل با تهویه هوا مناسب روی رشد گیاهان تاثیر فوق العاده ای می گذارد. از آنجاکه هیترهای برقی از هر گونه آلاینده محیطی به دور هستند هیچ آسیبی به محصولات گلخانه ای وارد نمی کنند و محیط گلخانه را از وجود گاز مونو اکسید و دی اکسید کربن ایمن نگه می دارند.

جت هیتر برقی سه فاز: از این مدل هیتر برای پرورش طیور استفاده می شود که به خوبی می تواند دمای بالایی برای محیط مدغداری فراهم کند و قابل تنظیم برای ارسال گرما به سمت زمین است. از نکات مهم در نگهداری از جوجه های یک روزه، نبود هیچ آلاینده ای در هواست که این موضوع با نصب جت هیتر برقی سه فازه محقق می شود.

علاوه براین برای محیط های کارگاهی حساس به آلاینده های هوا نیز از جت هیتر برقی سه فاز استفاده می کنند تا چرخش گرمایشی شکل گیرد و فن دستگاه هوای قدرتمند را به محیط پخش می کند.

اجزای تشکیل دهنده جت هیتر برقی

قسمت های مهم این مدل هیتر را بررسی می کنیم:

بدنه دستگاه:

بدنه های جت هیتر برقی باید استحکام عالی داشته  باشد و در برابر زنگ زدگی و سایش مقاومت خوبی از خود نشان دهد. همچنین هنگام برخورد ضربه به جسم، خیلی زود تغییر حالت ندهد. معمولا هیترهای مقاوم از دو مدل گالوانیزه و فولاد طراحی می شوند و بدنه آن ها با استفاده از رنگ الکترواستاتیک کاملا پوشانده شده است.

فن:

از دیگر اجزای مهم تشکیل دهنده جت هیتر برقی می توان به فن اشاره کرد که به انتقال هوای سرد به داخل دستگاه و پرتاپ هوای گرم به محیط می پردازد. فن ها باید از قدرت بالایی بهره مند باشند و هوای گرم را با سرعت بالایی به محیط ارائه دهند.

الکتروموتور:

الکتروموتور یکی دیگر از بخش های مهم هیتر برقی است که ارتباط مهمی با جریان برق دارد و موجب تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی جنبشی می شود. استحکام و عمکلرد این قسمت بسیار اهمیت دارد، زیرا تاثیر فوق العاده ای بر عملکرد دستگاه می گذارد.

برد الکترونیکی:

برد الکترونیکی بهترین جت هیتر برقی بردی است که ویژگی های منحصر به فردی دارد و از تمام تجهیزات دستگاه به خوبی محافظت می کند.

ترموستات:

از این قسمت، برای تنظیم خودکار دما استفاده می کند که به خوبی مانع کاهش یا افزایش بیش از حد دما می شود.

مبدل حرارتی:

این قسمت به نام المنت نیز نام دارد که برای تبدیل انرژی الکتریکی به گرما از آن استفاده می کنند. پس هیترها با توجه به تعداد المنت های تعبیه شده داخل آن ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند.

بهترین جت هیتر برقی در ایران چگونه انتخاب می شود؟

بهترین جت هیتر موشکی برقی مدلی است که دارای راندمان بالایی است و مصرف انرژی پایینی دارد. ظرفیت حرارتی آن نیز کاملا مناسب است و بالاترین کیفیت ساخته می شود. اجزای تکنولوژی های پیشرفته دنیا در روند تولید این محصول مانند دیگر ابزارهای تجهیزاتی بسیار اهمیت دارد و موجب تضمین ایمنی دستگاه می شود. در ادامه با دیگر ویژگی های جت هیتر برقی خوب ایرانی آشنا می شوید:

مواد اولیه و کیفیت ساخت بدنه:

استفاده از بهترین مواد اولیه در ساخت هیتر روی استحکام و عملکرد آن تاثیر عالی می گذارد. جت هیتر برقی که براساس باکیفیت ترین مواد ساخته شده است، به سادگی دوام خود را از دست نمی دهد و برای سالیان طولانی می توان گرما تولید کند.

آیا ترموستات محیطی دارد و عملکرد آن چگونه است؟

ترموستات یکی دیگر از بخش های کاربرد جت هیتر برقی است که رابط کاربری ساده ای دارد و دمای داخل سالن یا محیط را از طریق نمایشگر بیان می کند. با کمک این ابزار به راحتی می توان دمای محیط را کنترل کرد و نگرانی بابت تغییرات دمایی نداشته باشید.

 شرایط گارانتی تولید کننده جت هیتر برقی و ایمنی دستگاه

از دیگر نکات مهم در راهنمای خرید جت هیتر برقی، ارائه گارانتی و تضمین ایمنی دستگاه از طرف شرکت سازنده است. برای کسب اطمینان از کیفیت محصول تنها کافی است نسبت به بهره مندی از گارانتی مطمئن شوید. در غیر این صورت نسبت به ایمنی و دوام دستگاه دچار استرس خواهید شد و ممکن از خرید پشیمان شوید.

کیفیت فن های موجود در جت هیتر

قدرت و کیفیت فن روی تبادل هوا و گردش گرما بسیار تاثیرگذار است، هر چه فن دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد، هوای محیط سریع تر گرم می شود و احساس گرما بلافاصله بعد از راه اندازی دستگاه شگفت زده می شوید. معمولا برندهای با کیفیت و مشهور برای تولید جت هیتر برقی از بهترین و پرقدرت ترین فن ها برای تولید جت هیتر استفاده می کنند.

مقایسه امکانات اضافی جت هیترهای برقی

هیترهای برقی از نظر ساختاری بسیار شبیه دیگر جت هیترها هستند که با این تفاوت به جای احتراق سوخت از المنت برقی استفاده می کنند. این دسته از ابزارهای گرمایشی تضمین کننده سلامت و کیفیت محصولات تولید هستند و از هوای تازه محیط به خوبی محافظت می کنند. میزان پرتاب هوای گرم این دسته از دستگاه نیز به امکانات جت هیترها بستگی دارد، اما به طور کلی، نسبت به مدل های دودکش دار از راندمان حرارتی بالاتری بهره مند هستند.

مقایسه مصرف برق در برندهای مختلف با توجه به بازدهی

میزان مصرف انرژی به نوع و ابعاد هیتر بستگی دارد. هر چه ابعاد جت هیتر بزرگ تر باشد. اگر تصمیم به استفاده از جت هیترهای پرقدرت دارید حتما به میزان مصرف برقی آن توجه کنید و برای تامین برق مورد نیاز آن چاره ای بیندیشید.

مزایای جت هیتر برقی

جت هيتر برقي مزایای مختلفی نسبت به دیگر انواع هيترها دارد. برخی از مزایای آن به شرح زیر هست.

مزایاي جت هيتر برقي عبارت‌اند از:

 1. هیتر برقی هیچ‌گونه آلایندگی محیطی ندارد.
 2. نسبت به دیگر دستگاه‌های گرمایشی صنعتی هیتر برقی کم مصرف تر است.
 3. در مقایسه با بخاری صنعتی ، هيتر برقي فن دار با دمش جریان هوا، بازدهی گرمایشی دستگاه را افزایش می‌دهد.
 4. هیتر برقی نیاز به سوخت‌گیری ندارد.
 5. و دیگر مزایای مختص این دستگاه

 در چه فضاهایی می توان از جت هیتر برقی استفاده نمود؟

جت هیتر برقی در زمینه های صنعتی مختلفی مانند گلخانه ها، مرغداری ها، سالن های بزرگ، سوله و انبارها استفاده می شود که توان حرارتی آن ها با توجه به مساحت محیط قابل انتخاب است. باد گرم مناسب این دستگاه به خوبی محیط را به دمای ایده آل می رساند و بهترین شرایط را برای رسیدن به اهداف کسب و کار فراهم می کند.

جت هیتر برقی مرغداری

همان‌طور که در قسمت‌های بالا اشاره کردیم، جت هیتر های برقی هیچ نوع آلایندگی ندارد. برخی فضاها نسبت به دود و گازهای هیتر گازی ، هیتر گازوئیلی و یا نفتی حساس هستند. مانند مرغداری‌ها، گلخانه‌ها، کارگاه‌های کوچک و امثالهم.

در چنین مکان‌هایی جت هيتر برقي مناسب‌ترین گزینه هست. مانند جت هيتر برقي مرغداري ، جت هيتر برقي گلخانه و…

قیمت جت هیتر برقی

انواع مختلف و برندهای مختلفی از هیتر برقی صنعتی در بازار موجود هست. به همین دلیل قیمت جت هیترهای صنعتی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

عوامل مؤثر بر قیمت جت هيتر برقي به شرح زیر است:

 • میزان قدرت گرمایشی هیتر
 • برق مصرفی (معمولاً قیمت جت هیتر برقی تک فاز کمتر از قیمت جت هیتر برقی سه فاز است.)
 • نوع کاربری. ممکن است برخی مدل‌ها فقط برای کاربری خاصی طراحی شوند. مثلاً در این صورت، قیمت جت هیتر برقی گلخانه از جت هیتر برقی مرغداری متفاوت خواهد بود.
 • برند و کارخانه سازنده (کیفیت دستگاه)

[قبل از خرید هیتر برقی صنعتی از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. تا مناسب‌ترین و مقرون‌به‌صرفه ترین هيتر برقي را خریداری نمایید.]

جت هيتر برقي دست دوم

گاهی اوقات ممکن است به دلایلی مختلفی اقدام به خرید جت هیتر برقی دست دوم کنید. ازجمله ارزان‌تر بودن آن. اما بهتر است چند نکته را قبل از خرید جت هيتر برقي دست دوم مدنظر داشته باشید.

 • از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. حتماً از یک سرویس‌کار مجاز و یا کارشناس این حوزه کمک بگیرید.
 • همچنین علت فروش دستگاه را به‌طور غیرمستقیم جویا شوید.
 • تضمینی برای کارکرد سالم دستگاه از فروشنده بگیرید.

نتیجه‌گیری

در خرید جت هیتر برقی صنعتی به چند نکته مهم توجه داشته باشید.

 • حتماً ظرفیت گرمادهی دستگاه را متناسب با متراژ فضای خودتان انتخاب کنید. چون عدم تناسب ظرفیت گرمادهی، یا هزینه برق بیشتری به شما تحمیل خواهد کرد. و همچنین دستگاه بازدهی مناسبی نخواهد داشت.
 • مدل دستگاه را با توجه به نوع کاربری انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، شرایط گلخانه، مرغداری، کارگاه و… متفاوت هست. و بهتر است قبل از خرید هیتر به این نکته توجه داشته باشید.
 • شرایط ضمانت‌نامه و خدمات پس از فروش آن را هم در نظر بگیرید.
 • همواره خرید وسایل گرمایشی برقی کم مصرف ، به خاطر صرفه‌جویی در مصرف برق در اولویت است. پس برچسب انرژی دستگاه را نیز قبل از خرید ملاحظه بفرمایید.

انتخاب بهترین جت هیتر برقی به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات صنعتی برای خیلی ها دشوار است، اما دانستن نکات مهم راحت تر می توان تصمیم درست را گرفت. با داشتن راهنمای خرید جت هیتر برقی نسبت به عملکرد دستگاه آشنایی کامل بدست می آورید و ویژگی های محصولات مختلف را بررسی می کنید. در آخر نیز با معرفی بهترین جت برقی در ایران توسط شرکت معتبر و شناخته شده خرید خود را با اطمینان کامل به پایان می رسانید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *