مجله سماسازان

پکیج بوتان یا لورچ (مقایسه اینکه کدام بهتر است)

پکیج بوتان یا لورچ (مقایسه اینکه کدام بهتر است)

هر فردی به هنگام خرید می خواهد بهترین گزینه را با حداقل قیمت انتخاب نماید و در خصوص پکیج نیز به همین صورت است. بنابراین در بین محصولات مختلفی که از برندهای متفاوت در بازار وجود دارد، پکیج های بوتان و لورچ به عنوان گزینه های خرید می توانند مطرح شوند. هر کدام از این دو محصول ویژگی ها و شاخصه های متفاوت خود را دارند و در خصیصه ای یکی بر دیگری برتری دارد اما فاکتورهایی مانند کیفیت قطعات و شرایط تامین آن، خدمات پس از فروش، گارانتی و قیمت بر روی هر یک موثر بوده و در این مطلب سعی شده است به طور کامل این دو برند با یکدیگر مقایسه شوند تا خریداران بتوانند بین بوتان و لورچ یکی را انتخاب نمایند. با توجه به مشخصات و ویژگی های فنی می توان گفت برند بوتان با داشتن قطعات و خدمات گسترده پس از فروش و رضایتی که مشتریان از این برند دارند توانسته از لورچ قدمی جلوتر باشد و از فروش بازار سهم بیشتری را به خود اختصاص دهد. اما باید به این نکته هم توجه داشت که لورچ با داشتن خط تولید قوی توانسته محصولات با کیفیتی را ارائه دهد که هر روز بر راندمان و کارایی آن افزوده می شود.

اطلاعات بیشتر: قیمت پکیج دیواری بوتان

شاخص های مقایسه پکیج بوتان و لورچ

کیفیت محصولات هر کدام از این برندها با توجه به قطعات، عملکرد و کارایی متفاوت بوده و بر اساس آن قیمت های مختلفی نیز دارند. بنابراین به هنگام خرید باید فاکتورهایی که در انتخاب یک پکیج مهم هستند را باید در نظر بگیرید که برند سازنده، اعتبار و خوشنامی آن یکی از این فاکتورها می باشد. قیمت، در دسترس بودن قطعات، گارانتی، فضای اشغالی، راندمان دستگاه و میزان مصرف انرژی از دیگر معیارهای مهم بوده که برای انتخاب پکیج باید به آن ها توجه داشت.

در میان برندها و محصولات مختلف پکیج های بوتان و لورچ جزو بهترین ها هستند که گاها خریداران بین انتخاب یکی از آن ها دچار سردرگمی می شوند. برای آن که این انتخاب راحت شود، در این مطلب به مقایسه هر دوی آن ها پرداخته ایم تا بر اساس شاخص های استاندارد مقایسه شده و به نتیجه مطلوب برسیم.

کیفیت قطعات در مدلهای پرچم دار هر برند

بوتان پکیج های خود را در مدل های مختلف و با ظرفیت های متفاوت طراحی و تولید کرده است. این ظرفیت های مختلف سبب می شود تا خریدار بر اساس نیاز خود پکیج را خریداری نماید و از صرف هزینه اضافی جلوگیری نماید. تمامی مدل های بوتان با قطعات با کیفیتی ساخته شده اند که برای مثال می توان به پمپ سیرکولاتور به کار رفته در آن ها اشاره کرد که به صورت اتوماتیک و پیشگیرانه هدایت می گردد. به علاوه مبدل های تعبیه شده در این پکیج ها در بالاترین کیفیت هستند که میزان رسوب را به حداقل رسانده اند. لازم به ذکر است که در میان مدل های مختلف بوتان مدل پرلاپرو در بالاترین سطح از کیفیت قرار دارد و اگر برای شما محدودیت بودجه وجود ندارد انتخاب این مدل پیشنهاد می شود چرا که با قطعات معتبر اروپائی ساخته شده و راندمان بالایی دارد. مدل های پارما و بیتا از دیگر مدل های برند بوتان هستند که به ترتیب از قیمت پایین تری برخوردار هستند و شما می توانید بر اساس بودجه خود از دیگر محصولات مرغوب و با کیفیت بوتان استفاده نمایید.

برند لورچ با توجه به مزایایی هم چون ظرفیت های متفاوت برای تامین گرمایش و آب گرم مصرفی محیط های مسکونی، اداری و تجاری با متراژهای مختلف بین 70 تا 250 متر توانسته سهم فروش خوبی از بازار کسب نماید. محصولات این برند احتراق خوبی داشته و می توانند با قطعات داخلی با کیفیتی که دارند عملکرد مناسبی داشته باشند. مدل های هرما، هیرو و آدنا از محصولات این برند بوده که در بین آن ها مدل آدنا با کیفیت ترین و البته گران ترین مدل این برند می باشد. بنابراین هر دوی این برندها مدل با بالاترین کیفیت را دارند که برای مقایسه بهتر به جزییات و گزینه های دیگر می پردازیم.

خدمات پس از فروش و تامین قطعات

هر دستگاهی ممکن است یک روز به مشکلی برخورده و خراب شود، بنابراین توجه به این که نگهداشت و تعمیر آن به چه صورت انجام خواهد شد بسیار مهم است. به همین منظور توجه به قطعات و در دسترس بودن آن ها نکته ای است که به هنگام خرید باید آن را در نظر بگیرید. شایان ذکر است قطعات پکیج های بوتان در تمامی شهرها در دسترس بوده و به راحتی قابل خریداری هستند اما در خصوص برند لورچ باید گفت تنها در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان در دسترس هستند و همین عاملی برای قیمت بالاتر آن ها شده است. بنابراین اگر در شهرهای کوچک زندگی می کنید باید در انتخاب خود دقت بیشتری داشته و این نکته را در نظر بگیرید.

با توجه به این که بوتان مدت زمان بیشتری است که فعالیت دارد، شعبه ها و نمایندگی های زیادی داشته و در تمامی شهرها به راحتی شما می توانید با آن ها در ارتباط باشید. اما لورچ به نسبت بوتان نوظهور بوده و خدمات پس از فروش گسترده ای ندارد و تنها در شهرهای بزرگ در دسترس هستند. بنابراین در صورت نیاز و بروز مشکل نمانیدگی ها و تعمیرکاران بوتان به راحتی در دسترس بوده و می توانید از خدمات آن ها با هزینه کمتر نسبت به لورچ استفاده نمایید.

پکیج بوتانمدت زمان گارانتی هر دو برند مشابه است؟

داشتن ضمانت نامه برای برخی افراد بسیار مهم است و ترجیح می دهند هر چند هزینه بیشتری داشته باشد ولی محصول با گارانتی باشد و اگر مشکلی پیش بیاید بتوانند از سرویس دهی و خدمات پس از فروش آن استفاده نمایند. در خصوص گارانتی باید گفت هر دو برند از مدت زمان یکسانی برخوردار هستند به طوری که بوتان و لورچ هر دو به مدت 24 ماه محصولات خود را گارانتی کرده و 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می دهند. به این ترتیب می توان گفت در این ویژگی هر دو مشابه بوده و به یک میزان ضمانت نامه ارائه می دهند.

میزان صدای فن لورچ بیشتر است؟!

صدای فن به هنگام فعالیت پکیج گاها ممکن است برای افراد آزاردهنده باشد و لازم است افرادی که این موضوع برایشان اهمیت دارد به هنگام خرید این فاکتور را در نظر بگیرند. پکیج ها با توجه به مدل و ظرفیتی که دارند میزان صدایی که تولید می کنند متفاوت است و اندازه صدای تولیدی آن ها در محیط به کیفیت قطعات و خود فن بستگی دارد. با توجه به نظرات افراد و تجربه آن ها می توان گفت که میزان صدای فن لورچ بیشتر بوده و اگر فردی به دنبال محیطی کم صدا و آرام است پیشنهاد می شود پکیج بوتان را انتخاب نماید که با صدای کمتری کار می کند. البته اگر می خواهید به طور کامل از صدای فعالیت پکیج راحت شوید می توانید از مدل های بیرون از محیط ساختمان استفاده کنید که امکان نصب آن ها در بالکن منازل وجود دارد. در مورد این مدل ها هم باید اشاره کرد که مشکلات خاص خود را داشته و به دلیل جذب گرد وغبار به سرویس و تعمیرات بیشتری نیاز دارند.

میزان صدای فن لورچمتراژ تحت پوشش با توجه به ظرفیت دستگاه

هر دو برند بوتان و لورچ برای این که دست خریدار برای انتخاب باز باشد و متناسب با هر متراژی پکیج مورد نیاز خود را انتخاب نمایند، ظرفیت های مختلفی برای این دستگاه گرمایشی در نظر گرفته اند. برند بوتان برای متراژ کمتر از 70 متر ظرفیت 22000، برای محیط با متراژ 120 متر ظرفیت 24000، برای متراژ 130 متر تا 180 متر ظرفیت 28000 و برای فضاهایی با متراژ 180 تا 230 ظرفیت 32000 را تولید کرده است. برند لورچ نیز محصولات خود را بر اساس متراژ محیط دسته بندی کرده و مدل های مختلف با ظرفیت های 24000 را برای فضاهایی بین 70 تا 150 متر، ظرفیت های 28000 را برای متراژ تا 200 متر و ظرفیت های 32000 برای متراژهای تا 250 متر را معرفی نموده است. بنابراین می توان گفت بوتان و لورچ هر دو در این زمینه مشابه بوده و امکان پوشش محیط های مختلف را دارند و می توانند پاسخگوی هر نیازی باشند.

مصرف انرژی پکیج لورچ بیشتر است یا بوتان

میزان مصرف انرژی در پکیج های مختلف با توجه به ظرفیت آن ها و دمای تنظیم شده برای دستگاه متفاوت است. به عنوان نمونه وقتی پکیج در حالت تابستانه قرار می گیرد به علت عدم فعالیت مدار گرمایش و تنها تامین آب گرم مصرفی، میزان مصرف برق به حداقل می رسد. اما در حالت زمستانه پکیج مدام در تلاش است تا محیط را در دمای تنظیم شده نگهدارد و در نتیجه انرژی بیشتری مصرف می کند. با توجه به این که این میزان به مدت زمان استفاده، اندازه و کارایی دستگاه و توان مصرفی آن بستگی دارد ولی در حالت کلی بین 100 تا 500 وات برق مصرف می شود.

در پکیچ های لورچ سیستم احتراق به گونه ای طراحی شده است که باعث می شود مصرف انرژی مناسب بوده و در رده انرژی B قرار بگیرد و مصرف انرژی آن کم باشد. این در حالی است که با توجه به نظر نصاب ها و سرویس کاران پکیج این طور به نظر می رسد گه پکیج های لورچ نشتی برق بیشتری دارند و این موضوع سبب می شود تا دستگاه مصرف برق بیشتری داشته باشد و زودتر خراب شود.

قیمت پکیج بوتان بیشتر است یا لورچ؟

قیمت یکی از فاکتورهای بسیار مهم به هنگام خرید است که گاها می توان گفت بیشترین میزان حق انتخاب را به خود اختصاص می دهد. در خصوص خرید پکیج نیز این موضوع مستثنا نبوده و بر روی انتخاب افراد تاثیر مستقیم دارد. قیمت پکیج با توجه به قطعات ساخت آن و کیفیتی که دارند، ظرفیت، برند و ویژگی های خاص آن ها متفاوت می باشد و با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت پکیج بوتان قیمت کمتری نسبت به پکیج لورچ داشته و خریدار می تواند بر اساس مشخصات فنی هر مدل، متناسب با بودجه خود دستگاه مورد نیازش را تهیه نماید.

وجه تمایز پکیج بوتان و لورچ

برای خرید یک پکیج و انتخاب بین برندها علاوه بر موارد گفته شده، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید بر اساس آن ها به بررسی و مقایسه این دو برند و محصولات آن ها بپردازید. حداکثر توان گرمایی یکی از این ویژگی ها است که در مشخصات فنی محصول درج می شود که می توانید از آن بخش عدد آن را به دست آورید. برندها برای ارتقای محصولات خود ویژگی های مختلفی را به آن اضافه می کنند که سیستم کنترل میکروپروسسوری، توربولاتور، قطر دودکش، فن در دودکش، سیستم ایمنی کنترل خودکار مسیر دودکش، وجود محفظه احتراق بسته، جرقه زن خودکار سیستم تنظیم خودکار جریان گاز و قابلیت هواگیری جزو همین موارد مطرح می شوند. هر کدام از این ویژگی ها باعث افزایش کیفیت عملکرد و عمر مفید دستگاه می گردد و در نتیجه به هنگام خرید توجه به این که کدام برند این موارد را دارد حائز اهمیت است.

لازم به ذکر است ویژگی های گفته شده به طور کلی در پکیج ها قابل مقایسه است اما وجه تمایزهایی وجود دارد که سبب می شود تا برندی در میان سایر برندها شاخص گردد. به عنوان مثال می توان گفت پکیج های لورچ به عنوان کم عمق ترین پکیج های بازار مطرح بوده که به واسطه این ویژگی فضای کمی را اشغال می کنند و در داخل کابینت به راحتی جا می شوند. از طرف دیگر برند بوتان شناخته شده تر بوده و با شبکه گسترده خدمات مشتریان در سراسر کشور توانسته به موقع در کنار آن ها بوده و سرویس خوبی را ارائه دهد. هم چنین برند بوتان به عنوان اولین پکیج شوفاژ دیواری است که گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات وزارت مسکن را داشته و مورد تایید آن می باشد. در نهایت می توان گفت هر خریداری مجاز است بر اساس نیاز و سلیقه خود پکیجی که می خواهد را انتخاب نماید و ما در این مطلب سعی کردیم مطالبی که برای خرید راحت کمک می کند را ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *