مجله سماسازان

پکیج لورچ یا ایران رادیاتور(کدوم بهتره)

پکیج لورچ یا ایران رادیاتور(کدوم بهتره)

شرکت های ایران رادیاتور و لورچ از جمله نام های شناخته شده و مطرح در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های پکیج هستند. هر دو برند به شدت در این زمینه نسبت به رضایت مشتریان خود حساس بوده و تلاش می کنند تا بهترین عملکرد را در اختیار خریداران قرار دهند. مقایسه بین این دو سیستم نیازمند شناخت خوبی از آیتم های فنی و ویژگی های منحصر به فرد هر یک از این دستگاه ها خواهد بود. باید در مورد اینکه کدام یک از این پکیج ها دارای راندمان و بازدهی بیشتری در زمینه تولید گرما هستند صحبت کرد و آیا ارزش خرید آنها نسبت به یکدیگر برتری خاصی دارد؟ هر یک از این سیستم های گرمایشی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و مهمترین موضوع در این میان شناخت صحیح کاربران از نیازها و خواسته های خود می باشد. به طور مثال پکیج های لورچ برای فضاهایی با متراژ کمتر انتخاب می شود و این در حالی است که به وضوح خدمات پس از فروش در شرکت ایران رادیاتور سریع تر و موثرتر از لورچ بوده است. بازدهی سیستم های پکیج ایران رادیاتور سطح بهتری دارد و انواع مدل های لورچ به دلیل ابعاد مناسب و جمع و جوری که دارند، در فضاهای کوچکتر هم جا می گیرند و این یعنی شما به راحتی می توانید آن را داخل کابینت هم تعبیه کنید. بنابراین انتخاب از میان این برندها موضوعی کاملاً وابسته به شرایط و معیارهای خریدار خواهد بود و ما تلاش کردیم تا در ادامه شما را با جنبه های مختلف پکیج های این دو شرکت آشنا کنیم.

اطلاعات بیشتر: قیمت پکیج ایران رادیاتور روز

مقایسه پکیج لورچ با ایران رادیاتور

برند ایران رادیاتور و لورچ جزو شرکت های تولید کننده مطرح پکیج در ایران بوده که به علت کیفیت محصولاتی که ارائه می دهند با برندهای خارجی در رقابت هستند. پکیج های هر کدام از برندها ویژگی های خاص خود را دارند که سبب می شود شامل مزایا و معایبی باشند که لازم است قبل از خرید به آن ها توجه شود. فاکتورهایی نظیر کیفیت و کارایی عملکرد، صدای کارکرد پکیج، تعمیر و تامین قطعات، میزان مصرف انرژی، گارانتی و قیمت جزو عوامل موثر بر خرید بوده و باید به شکل دقیق بررسی گردد. به این ترتیب شما می توانید با خیال راحت بین این دو پکیج موردی که مطابق با نیاز و بودجه شما است انتخاب کرده و به یک خرید ایده آل برسید.

مقایسه صدای پکیج لورچ با ایران رادیاتور

صدای پکیج خصوصا وقتی شعله روشن می شود ممکن است گاها زیاد باشد و همین امر برای کسانی که به صدا حساس هستند آزاردهنده باشد. بنابراین این ویژگی که پکیج کم صدا باشد برای افرادی مهم بوده و ترجیح می دهند دستگاهی را انتخاب نمایند که میزان صدای کارکرد آن در پایین ترین حالت باشد. بیشتر صدای پکیج مربوط به فن آن می شود واین که موقع فعال شدن شعله بیشتر می شود به علت کار کردن فن بوده تا گازهای آلاینده حاصل از احتراق را به سمت دودکش هدایت نماید. کیفیت قطعات و فن از جمله عوامل موثر بر میزان صدای تولید شده به هنگام کار کردن آن است و هر چه از جنس مرغوب با کارایی بالا باشد این میزان صدا کمتر است. با توجه به نظرات کاربران و تجربه به دست آمده صدای پکیج ایران رادیاتور کمتر از لورچ بوده و اگر شما به دنبال یک پکیج کم صدا هستید می توانید این گزینه را انتخاب نمایید.

پکیج لورچ یا ایران رادیاتور(کدوم بهتره)مقایسه کیفیت سری L ایران رادیاتور با آدنا لورچ

هر دوی برندهای ایران رادیاتور و لورچ دارای مدل های متنوع با ظرفیت های مختلف هستند که در بین آن ها مدل سری L ایران رادیاتور در بالاترین رده از میان دیگر محصولات این برند بوده و برای لورچ نیز مدل آدنا این ویژگی را دارد. در واقع در این بخش بهترین مدل هر یک از برندها را با هم مقایسه می کنیم تا ویژگی های آن ها بررسی گردد. سری L ایران رادیاتور راندمان حرارتی بالایی داشته و با سیستم کنترل کاملا دیجیتال، کارکرد آرام و بی صدا، ایمنی کامل، داشتن سیستم محافظت در برابر یخ زدگی و کمبود آب توانسته عملکرد قابل قبولی را کسب نماید. علاوه بر این سری L این برند به پرشر سوئیچ هوا مجهز بوده تا در مقابل انسداد دودکش محافظت شود. این مدل دارای چهار ظرفیت مختلف است که برای تمامی متراژها قابل استفاده می باشد.

 

مدل آدنا لورچ سه ظرفیت 24، 28 و 32 کیلووات را دارد و می تواند تا 280 مترمربع را پوشش دهد و برای مناطق معتدل به خوبی گرمایش و آب گرم مصرفی را تامین می نماید. این مدل صفحه نمایشگر دیجیتال داشته و با استفاده از آن فشار و دمای سیستم قابل مشاهده می باشد و لازم به ذکر است دارای دو مبدل حرارتی مجزا برای گرمایش و آب گرم مصرفی بوده تا مشکلی درتامین هر کدام نداشته باشد. همچنین با سیستم کنترلی هوشمند می تواند دمای آب گرم مصرفی را ثابت نگه دارد و سیستم ضد یخ زدگی را نیز دارد. این مدل شیر سه طرفه خودکار داشته و می تواند در سریع ترین حالت ممکن آب گرم را برای کاربر تامین کند و با سیستم آیونایز و کنترل جریان محصولات احتراق ایمنی پکیج را افزایش داده است.

تامین قطعات و خدمات پس از فروش کدام برند بهتر است

نگهداشت و تعمیر پکیج از جمله نکاتی است که باید موقع خرید به آن توجه داشت چرا که اگر هزینه نگهداشت و تعمیر زیاد باشد عملا خرید به صرفه ای نخواهد بود. از طرف دیگر دسترسی به قطعات دستگاه و قیمت آن ها نیز مهم بوده و بر روی هزینه تعمیر تاثیر دارد. بنابراین انتخاب از برندی که علاوه بر این که کیفیت و عملکرد مطلوب پکیج باید در سطح بالا باشد باید تعمیرپذیری و نگهداشت آسانی نیز داشته باشد. ایران رادیاتور با توجه به قدمت و پیشینه ای که دارد تامین قطعات پکیج های آن راحت بوده و به طور گسترده در کل کشور نمایندگی دارد. اما در خصوص لورچ باید گفت قطعات آن به راحتی در بازار پیدا نشده و تنها در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان در دسترس هستند. بنابراین در شهرهای کوچک با مشکل تامین قطعات مواجه شده و در نتیجه هزینه تعمیر و یا تعویض آن افزایش خواهد یافت. در خصوص خدمات پس از فروش نیز به همین صورت بوده و شبکه پشتیبانی ایران رادیاتور فعال و در دسترس است در حالی که برای لورچ تنها در شهرهای بزرگ این امکان فراهم شده است.

مقایسه مصرف انرژی پکیج ایران رادیاتور با لورچ

میزان مصرف انرژی از دیگر عوامل مهم در مقایسه و انتخاب پکیج مناسب می باشد و با توجه به گزارش های رسیده از استفاده این دو دستگاه باید اشاره کرد که میزان مصرف آب در پکیج های لورچ کم بوده و به عنوان سازگار با محیط زیست مطرح می شوند. از طرف دیگر این پکیج ها دارای گرید B بوده و در سطح مطلوب از مصرف انرژی هستند. در خصوص پکیج های ایران رادیاتور لازم به ذکر است که این محصولات نیز در رده بندی مصرف انرژی B قرار دارند و جزو مصرف بهینه انرژی محسوب می شوند. اما آن چه که باید به آن دقت کرد این است که در نظرات نصاب ها و تکنسین ها این مورد گزارش شده است که پکیج های لورچ نشتی برق دارند و این مساله سبب می شود تا دستگاه با مشکل رو به رو شده و زودتر خراب شود و در نتیجه بحث تعمیر و تامین قطعات آن مطرح می شود.

پکیج ایران رادیاتور گرانتر است یا لورچ؟

هرچند که برای بررسی قیمت و هزینه خرید یک دستگاه پکیج بیشتر باید بر روی ارزش خرید آن دقت کنیم، اما به هر صورت فاکتور قیمت به عنوان یک عامل مهم در زمینه خرید محسوب می شود و خریداران آن را به شدت دنبال می کنند. با توجه به بازخوردهای به دست آمده از بازار، محصولات شرکت ایران رادیاتور و پکیج های آن از بابت قیمت در سطح منصفانه تری نسبت به انواع لورچ قرار دارند. از سوی دیگر دقت داشته باشیم که انتخاب گسترده تر به عنوان یک آیتم مهم در خرید است و شرکت ایران رادیاتور با توجه به تعداد مدل های بیشتر و همچنین تنوع قیمتی گسترده تر در شرایط بهتری قرار دارد. اما مجدداً تاکید می کنیم که در وهله اول باید نسبت به نوع نیازهای خود دست بخرید بزنید و اینکه آیا مقدار پول پرداخت شده برای خرید یک دستگاه پکیج، توانسته خواسته های شما را به عنوان یک مصرف کننده تامین کند یا نه؟ پاسخ این سوال می تواند شما را به سمت یک گزینه درست و با قیمت منصفانه هدایت کند.

از نظر مدت گارانتی چه تفاوتی با هم دارند

دو برند ایران رادیاتور و لورچ با شناخت کافی از شرایط بازار و معیارهای مشتریان خود، گارانتی های مناسب و خدمات پس از فروش طولانی مدتی را در نظر گرفته اند. شرکت ایران رادیاتور دستگاه های پکیج این شرکت را با گارانتی ۲۴ ماهه و خدمات پس از فروش به مدت ۱۰ سال به مشتریان عرضه می کند. شرکت لورچ هم پکیج های خود را با همان مدت زمان ضمانت ۲۴ ماهه و ۱۰ سال خدمات پس از فروش عرضه کرده است. بنابراین از لحاظ این مدت زمان هر دو شرکت مشابه عمل می کنند اما با توجه به تجربیات خریداران گستردگی شبکه خدمات ایران رادیاتور برتری بیشتری را نسبت به لورچ دارد.

ویژگی های خاص پکیج لورچ نسبت به ایران رادیاتور

در مورد آیتم های کلیدی و ویژگی های خاص پکیج لورچ در مقایسه با مدل های ایران رادیاتور می توان به چند مورد اشاره کرد. پکیج های شرکت لورچ به عنوان کم عمق ترین دستگاه های موجود در بازار شناخته می شود. این موضوع به معنای حجم بدنه کم و امکان جاگیری راحت تر در فضاهای مختلف از خانه و خصوصاً آشپزخانه خواهد بود.  دستگاه های پکیج لورچ نسبت به توان حرارتی اشاره شده بر روی آنها، از لحاظ ظاهری در ابعاد کوچک تری ساخته شده اند و این مزیت بزرگی برای بناهای ساختمانی با مساحت کم و واحدهای کوچک آپارتمانی خواهد بود.

این پکیج های ساخته شده توسط شرکت لورچ در مورد میزان مصرف آب هم در شرایط بهتری نسبت به انواع ایران رادیاتور هستند. رویکرد حفظ محیط زیست در طراحی دستگاه به طرز محسوسی مد نظر قرار گرفته است و تلاش شده تا با کمترین میزان مصرف آب، نیازهای مصرف کنندگان تامین شود. این موضوع از لحاظ هزینه ای هم می تواند در نهایت به نفع خریداران باشد اما این موضوع هم در نظر گرفته شود که مطابق آنچه قبلاً اشاره شد، پکیج های ایران رادیاتور از لحاظ قیمتی در سطح پایین تری هستند و برای خرید آنها در گام اول مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *