مجله سماسازان

کدام پکیج مناسب گرمایش از کف است؟

پکیج مناسب گرمایش از کف

این روزها استفاده از سیستم گرمایش از کف در بین سازندگان خانه رو به افزایش است. این راهکار، روشی کارآمد و موثر برای گرم نگه داشتن محیط خانه است که با احساس کاشی های گرم در زیر پای خود مکانی دنج و سرشار از آرامش برایتان به ارمغان می آید. پکیج مناسب گرمایش از کف از طریق گرمای همرفت و تابشی فضا را گرم میکند و گرمای ثابتی به آن می بخشد تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید، زیرا هرگز بخش‌های سرد در فضای اتاق ها احساس نمی کنید و دما در همه جای محیط کاملا یکنواخت است.

حال زمان آن فرا رسیده برای نصب و خرید پکیج مناسب برنامه‌ریزی کنید می توانید آن را در کارهای ساختمانی ادغام کنید یا برای تغییر سیستم گرمایشی به سیستم گرمایش از کف تصمیم بگیرید. قیمت پکیج گرمایش از کف نیز براساس شرایط محیطی و انتخاب مدل مناسب مشخص می شود که برای کسب اطلاعات دقیق تر و تجربه رضایت بخش از اجرای این سیستم در این مطلب همراه ما باشید.

اطلاعات بیشتر : قیمت پکیج

 

چه مواردی را در انتخاب پکیج مناسب گرمایش از کف باید در نظر بگیریم؟

برای اجرای این سیستم هیجان انگیز گرمایشی بهتر است قبل از هر کاری برخی فاکتورهای مهم را در نظر بگیرید:

  • امکان نصب ترموستات اتاقی به پکیج

این قابلیت کمک می‌کند دمای هر اتاق را متناسب با سلیقه تان تنظیم کنید.  علاوه بر این دمای لوله ها در هر مکان از ساختمان نباید بیش از حد بالا رود. زیرا امکان ترک خوردگی یا تغییر رنگ کفپوش ها وجود دارد. با وجود ترموستات به راحتی می توان افزایش یا کاهش دما را کنترل کرد و به گونه‌ای موجب صرفه جویی در مصرف شد.

جالب است بدانید برخی پکیج های دیجیتال از ترموستات نصب شده روی آنها بهره‌مند هستند که امکان نصب آن ها به طور مستقیم به دستگاه های گرمایشی کف ساختمان وجود دارد. اما برای برقراری اتصال پکیج های آنالوگ به سیستم گرمایشی مجبور هستید برخی تغییرات را ایجاد کنید.

  • راندمان پکیج چقدر است؟

معمولا این سیستم برای ساختمان های دارای متراژ بالا استفاده می شود. به همین خاطر خرید پکیج دارای راندمان بالا بسیار اهمیت دارد، زیرا لوله های تعبیه شده در کف ساختمان بزرگ هستند و به دلیل اینکه ممکن است در فاصله دوری از پکیج نصب شوند نیاز است پکیج های حرارتی با توان حرارتی بسیار بالا آب گرم را برای این دسته از لوله ها تأمین کند.

پکیج گرمایش از کف

اکثر ساختمان سازها برای خرید پکیج مناسب گرمایش از کف به سراغ گزینه‌های چگالشی می رود زیرا این دسته از محصولات توان بسیار بالایی دارند و همانند موتورخانه ها می توانند عملکرد فوق العاده ای داشته باشند.

  • کدام برند برای گرمایش از کف بهتر است؟

یکی دیگر از گزینه های بسیار مهم برای خرید پکیج گرمایشی کف، انتخاب برند مناسب و معتبر است. از جمله برندهای تولید کننده موجود در بازار می توان به برندهایی همچون ایران رادیاتور، آریستون، بوتان، لورچ و فرولی اشاره کرد که کیفیت محصولات هر کدام ثابت شده اند و امکانات کاملا ایده آل با سیستم های گرمایشی ارائه می دهند.

مطالعه بیشتر: بهترین پکیج

 

  • پکیج گرمایش از کف تک مبدله یا دو مبدله

     

از دیگر نکات مهم برای انتخاب پکیج مناسب تعداد مبدل های آن است. همانطور که از نام این دو مدل مشخص است می‌توان نتیجه گرفت، محصولات دارای تک مبدل آب گرم مدار مصرفی و گرمایشی را با کمک یک مبدل ارائه می دهد و معمولاً دارای ظرفیت حرارتی کمتر نسبت به گزینه های دو مبدله است، اما پکیج های دو مبدل برای تولید آب گرم مدار گرمایشی و ظرفیت از دو مبدل استفاده می‌کنند و دارای ظرفیت حرارتی بیشتری خواهند بود. این دسته از پکیج ها گزینه مناسب تری برای گرمایش از کف هستند و به راحتی با لوله های تنظیم شده در کف ساختمان متصل می شوند.

چه قابلیت هایی پکیج گرمایش از کف دارد؟

حس راحتی سطوح: پکیج مناسب گرمایش از کف نسبت به دیگر سیستم های گرمایشی آب گرم و گرمای راحت‌تری را هدیه می دهد. این احساس طبیعی بسیار لذت بخش است، زیرا شبیه روشی است که توسط خورشید گرم می شوید. در حالی که دیگر سیستم ها هوا را با همرفت گرم می کنند و هوای سرد را از کف یا سقف می شکنند. گرمایش از کف گرمای تابشی تولید و تمام کف گرما را به طور یکنواخت آزاد می کند. بنابراین طبقه ای گرم و دوست داشتنی را خواهید داشت.

 

قابلیت پکیج گرمایش از کف

هزینه های اجرایی کم: گرمایش از کف سیستمی کارآمد است؛ حدود ۲۵ درصد کارآمدتر از رادیاتورها. از دمای پایین تر استفاده میکند و سطح بسیار بزرگ از اتاق را پوشش می‌دهد. اگر به درستی نصب شود گرمایش از کف می تواند در صرفه جویی مصرف انرژی و هزینه ها کمک کننده باشد.

 آزادی طراحی: گرمایش از کف و دیوارهای ساختمان آزاد می شود، بنابراین فضای بیشتری برای طراحی داخلی و چیدمان مبلمان ها تجربه خواهید کرد. زیرا هر گونه تاسیساتی زیر زمین پنهان شده است و برای زندگی در فضای باز ایده آل است. امروزه صاحبان خانه به طور شگفت انگیزی از گرمایش کف برای تغییر حالات خانه خود استفاده میکنند.

ایمنی و سلامتی: گرمای ملایم و رطوبت کم محیطی مهربانتر را برای دورهمی های خانوادگی خلق می کند و گردش گرد و غبارها به شدت کاهش می یابد. همچنین هوای تمیزتر با حساسیت کمتر را در خانه شکل می گیرد. این روش گرمایشی برای افراد مبتلا به آلرژی، افراد مسن و کودکان ایده‌آل است، زیرا سطوح داغ در معرض آن ها قرار ندارد.

طریقه استفاده از گرمایش از کف به چه صورت است؟

نحوه راه اندازی پکیج مناسب گرمایش از کف به گونه ای است که بعد از نصب آن توسط متخصص حرفه ای مراحل زیر را طی کنید:

  • در اولین مرحله حالت تابستانه را به حالت زمستانه تغییر دهید.
  • در صورتی که سیستم دارای ترموستات اتاقی است، به سراغ آن بروید و دمای دلخواه را تنظیم کنید.
  • با کمک دسته انتخاب های مختلف، دمای مدار گرمایش در سیستم گرمایش از کف و دمای آب گرم مصرفی را روی درجه دلخواه تنظیم کنید.

پکیج بعد از مشخص شدن دما، روشن می شود تا آب به دمای مورد نظر برسد. هنگام رسیدن به دمای ایده آل، پکیج خاموش می شود.

روش محاسبه گرمایش از کف

یکی دیگر از نکات مهم در مراحل اجرای پکیج مناسب گرمایش از کف، محاسبات آن است. محاسبات این سیستم به دو گزینه بار حرارتی و شار حرارتی مورد نیاز معطوف می شود. برای محاسبه بار حرارتی مورد نیاز باید میزان تلفات و تبادلات انرژی حرارتی کل ساختمان مورد هدف قرار گیرد. تلفات حرارتی به قسمت هایی همچون پنجره، دیوارها، درها و هواهای نفوذی از راه درزها بستگی دارد که با تعیین آن بار حرارتی قابل محاسبه است.

شار حرارتی نیز یکی دیگر از پارامترهای مهم محاسباتی است که بعد از محاسبه تلفات حرارتی ساختمان قابل اندازه گیری است و به مقدار انرژی حرارتی مورد نیاز بر واحد سطح گفته می شود. با بدست آوردن این پارامترها راحت تر می توان سیستم گرمایشی کف را طراحی و برای خرید بهترین پکیج گرمایشی از کف اقدام کرد.

همچنین اگر تمایل دارید منصفانه ترین قیمت پکیج گرمایش کف را پرداخت کنید، بهتر است با برنامه ریزی دقیق پیش بروید و در محاسبات پارامترهای ضروری از گروه تخصصی فعال در این زمینه کمک بگیرید.

دمای مناسب پکیج برای گرمایش از کف چقدر است؟

با کمک شیر ترموستاتیک می توانید دمای اتاق را تنظیم کنید که هنگام تغییر دما، میزان جریان آن درون رادیاتور کم یا زیاد می شود. معمولا شیرهای ترموستاتیک دارای ولوم درجه بندی هستند که در بازه صفر تا پنج درجه میتوانید آن را تنظیم کنید. معمولا بهترین درجه برای پذیرایی 3 الی 4 و برای اتاق خواب ها 2 است که گرمای مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت پکیج گرمایش از کف چقدر است؟

هزینه پکیج مناسب گرمایش از کف به عوامل مختلفی مانند متراژ ساختمان، طراحی لوله ها، موقعیت مکانی و … بستگی دارد. همچنین انتخاب برند روی قیمت نهانی پکیج تاثیر مستقیم می گذارد. معمولا خرید پکیج از برندهای خارجی نسبت به برندهای ایرانی گران تر است.

علاوه برای هر چه تعداد پنجره ها و درب های ورودی بیشتر باشد و احتمال هدر رفتن گرما افزایش می یابد، مسلما مجبور هستید پکیج با قدرت بالاتری را انتخاب کنید و برای خرید، هزینه به مراتب بالاتری بپردازید.

کلام آخر

کیفیت و طراحی دو عامل موثر در راندمان و عمکلرد مناسب سیستم گرمایشی است ، با انتخاب پکیج مناسب گرمایش از کف و انجام مراقبت های بعد از نصب می توانید از گرمای دل انگیزی استفاده کنید و کانون خانواده خود را در روزهای گرم سال ایمن نگهدارید. برای اطلاع از قیمت پکیج گرمایش از کف نیز می توانید از فروشگاه های معتبر و شناخته شده کمک بگیرید، فروشگاهی که خدمات حرفه ای ارائه دهد و در نصب و راه اندازی شما را راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *