مجله سماسازان

بهترین رادیاتور پنلی

بهترین رادیاتور پنلی

این روزها می توان رادیاتورهای پنلی را در هر مکانی چه در منازل و چه در محیط های کاری دید و این بیانگر عملکرد مناسب و پرطرفدار بودن آن ها می باشد. این رادیاتورها با توجه به گرمایش مطلوب و قیمت مناسبی که دارند در زمان اندکی جایگاه خود را پیدا کرده و به گزینه اول خرید تبدیل شده اند. در میان تنوع محصول و برندهای مختلفی که در بازار وجود دارد می توان گفت ایساتیس، بوتان، ایران رادیاتور، لورچ، تاش و سانیکا جزو بهترین ها بوده که تمام آن چه که شما از یک رادیاتور پنلی انتظار دارید را به خوبی تامین کرده و آرامش خاطر شما را فراهم می نمایند.

بهترین برند رادیاتور پنلی

رادیاتور پنلی از دو پنل یا صفحه فولادی تشکیل شده است که به طور موازی در کنار هم قرار گرفته اند و دورن این دو پنل دو مبدل حرارتی که به آن کانوکتور می گویند تعبیه شده است تا آب گرم داخل آن جریان داشته باشد و در نتیجه محیط را گرم نماید. سطح خارجی این رادیاتورها با استفاده از تکنولوژی نوین با رنگ های پودری به روش الکترواستاتیک پوشانده می شود تا علاوه بر ظاهری زیبا و مدرن، مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی و داوم بالای آن را به ارمغان آورد. رادیاتورهای تخت نام دیگر این نوع بوده که علت این نامگذاری، شکل ظاهری و یکپارچه آن است که کار نظافت و نگهداشت آن را بسیار ساده کرده است. این رادیاتورها با توجه به کار گیری فلز فولاد قیمت مناسبی داشته و با توجه به نحوه ساخت و کارکرد بازده حرارتی بالایی دارند که به راحتی گرمای مورد نیاز را تامین می نمایند. هم چنین به هواگیری مداوم نیاز نداشته و با نصب دو طرفه ای که دارد کار نصب و راه اندازی آن بسیار راحت می باشد.

با توجه به ویژگی ها و مزایایی که این نوع رادیاتورها در مقابل رادیاتورهای پره ای یا آلومینبومی دارند در بین خریداران طرفداران زیادی پیدا کرده اند به طوری که اکثر تولیدکنندگان رادیاتور وارد این حوزه شده و رادیاتورهای پنلی خود را روانه بازار نموده اند. در بین محصولات مختلف با تنوعی که وجود دارد انتخاب گزینه ای مطلوب گاها مشکل می شود و برای این که خرید شما را راحت تر نماییم در این مطلب به معرفی بهترین رادیاتورهای پنلی پرداخته و ویژگی های هر یک را بیان می کنیم تا ضمن آشنایی با هر کدام بتوانید آن ها را مقایسه کرده و مدل متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید.

رادیاتور پنلی ایساتیس

رادیاتور پنلی ایساتیسخواستگاه برند ایساتیس شهر یزد است که از سال 1385 پا به عرصه تولید رادیاتور گذاشته و توانسته با استفاده از تکنولوژی جدید کشور ایتالیا و با به کار گیری خط تولید تمام رباتیک رادیاتور پنلی را طراحی و تولید نماید. این شرکت با استفاده از تکنولوژی نانوسرامیک کیفیت رنگ رادیاتورهای خود را در بالاترین سطح قرار داده تا هم جلوه ای زیبا و چشم نواز به محصولات خود بدهد و هم مشکل خوردگی و زنگ زدگی فلز فولاد را حل نماید. به این ترتیب عمر مفید این مدل ها بالا بوده و از مقاومت مطلوبی برخوردار هستند. نصب راحت رادیاتور یکی از گزینه هایی است که موقع خرید باید به آن توجه کرد و در رادیاتورهای ایساتیس امکان نصب دو طرفه وجود دارد تا به راحتی انجام شود. این برند رادیاتورهای خود را در اندازه های مختلف تولید می کند و برای آن 10 سال گارانتی ارائه می دهد تا خیال خریدار را از کیفیت و عملکرد مناسب آن راحت نماید. سازگاری با پکیج و یا موتورخانه و داشتن ظرفیت حرارتی بالا سبب شده است تا رادیاتورهای پنلی ایساتیس جزو پرفروش های بازار باشند.

رادیاتور پنلی بوتان

رادیاتور پنلی بوتانبرند بوتان جزو تولیدکنندگان معتبر در صنعت وسایل گرمایشی ایران بوده که توانسته رادیاتورهای پنلی خود را هم چون دیگر محصولات خود با کیفیت بالا تولید نماید. ورق فولاد به کار رفته در ساخت این رادیاتورها به ضخامت 1.12 میلیمتر بوده تا دوام و گرمایش لازم را داشته باشد. این برند برای این که بازده حرارتی رادیاتورهای پنلی خود را افزایش دهد جوش کانوکتورها را به طور مستقیم بر روی مجرای آب زده است و با داشتن امکان نصب دو طرفه به سهولت بر روی دیوار نصب می شود. برای پوشش سطح خارجی رادیاتور از رنگ پودری الکترواستاتیک RAL9016 استفاده کرده تا جلوه ای زیبا و بادوام را داشته باشد. سازگاری با هر سیستم گرمایش مرکزی و داشتن تنوع اندازه سبب شده است تا در کنار مرغوبیت به انتخاب بسیاری برای خرید مبدل شود. از ویژگی های دیگر این رادیاتورها آب بند کامل بودن و ضد خوردگی است تا به همراه مشخصات فنی و داشتن 12 سال گارانتی، گرمای مطلوب را برای هر فضایی تامین نماید.

رادیاتور پنلی ایران رادیاتور

در بین تجهیزات گرمایشی رادیاتورهای پنلی ایران رادیاتور با توجه به قدمت و اعتباری که این برند دارد کاملا شاخص بوده و سهم قابل توجهی از بازار فروش را به خود اختصاص داده است. ایران رادیاتور برای تولید این نوع محصول از تکنولوژی روز دنیا استفاده کرده است و بعد از تست کامل و تایید کنترل کیفی آن را برای فروش ارائه می دهد. رادیاتور پنلی این برند در اندازه های  60، 80، 100، 120، 140 و 180 سانتیمتر بوده و دارای دو کانوکتور هستند تا بازده حرارتی بالایی داشته باشند. رنگ آپوکسی به کار رفته برای سطح بیرونی رادیاتورها مشکل خوردگی و زنگ زدگی فلز فولاد این مدل را رفع کرده و توانسته در دمای بالا به خوبی عمل نماید. لازم به ذکر است این رادیاتورها در کنار مشخصات فنی خوبی که دارند شکل چشم نواز و مدرنی داشته و به راحتی قابل جا به جایی و نصب هستند. ایران رادیاتور ضمانت نامه 10 ساله را برای این محصول خود ارائه کرده است تا کیفیت و عملکرد آن را تضمین نماید.

رادیاتور پنلی تاش

برند تاش رادیاتورهای پنلی را با استفاده از تجهیزات اتوماتیک تحت استاندارد کیفی  RAL9016اروپا طراحی و تولید کرده و بعد از گذراندن آزمایش ها و تست های فنی از جمله تست فشار 13 بار، هیدرو استاتیکی، استاتیکی، دما و دینامیکی روانه بازار نموده است تا کیفیت و مرغوبیت لازم را داشته باشند. این برند برای بالا بردن بازده حرارتی، پره های موجی شکل کانوکتور را به شکل دقیق طراحی و تعبیه کرده و از ورق فولادی ST12 و تحت استاندارد EN10130, DC01 استفاده نموده و به این ترتیب عمر مفید و مقاومت آن را بالا برده است. برند تاش از یک عملیات ویژه طی 3 فرایند با استفاده از مواد شیمیایی نانو چربی زدا سطح رادیاتور را تمیز کرده تا هر گونه آلودگی را قبل از رنگ کردن پاک نماید و به این صورت کیفیت رنگ و مرغوبیت آن را چندین برابر نماید. بعد از این مرحله، رادیاتور را در آستراپوکسی فرو برده و بعد با به کار گیری روش جدید الکترواستاتیکی با رنگ اپوکسی پولی استر سطح خارجی آن را رنگ می نماید. برای حمل و نصب آسان این رادیاتورها از محافظ های مقاوم در برابر ضرب دیدگی استفاده نموده تا هیچ گونه ضربه و آسیبی به آن وارد نشود.

رادیاتور پنلی لورچ

گروه تولیدی لورچ رادیاتورهای پنلی خود را با به کار گیری ورق های فولادی با وزن و ضخامت استاندارد طراحی و تولید نموده و به این ترتیب مقاومت آن را به شکل مطلوبی افزایش داده، راندمان و بازده حرارتی آن نیز بیشتر گشته است. کلیه تجهیزات خط تولید تمام اتوماتیک لورچ ساخت کشور ایتالیا بوده و رادیاتورهایی که تولید می کند از کیفیت لازم برخوردار است. این برند در چهار سری مختلف رادیاتورهای پنلی خود را روانه بازار نموده است که می توان به سری رز، پربازده، آذر و افروز اشاره کرد. در سری رز و پربازده از دو کانوکتور با ارتفاع 50 سانتیمتر استفاده شده است و سری آذر و افروز از دو کانوکتور با ارتفاع 40 سانتیمتر ساخته شده اند. این تفاوت ارتفاع بر روی ظرفیت حرارتی تاثیر گذاشته و باعث شده است مدل های رز و پربازده ظرفیت حرارتی بالاتری داشته باشند. سطح خارجی این رادیاتورها با استفاده از رنگ الکترواستاتیک پوشش داده شده تا مقاومت آن را در برابر خوردگی افزایش دهد و از نظر ظاهری نیز در سطح مطلوبی قرار گیرد. گروه صنعتی لورچ برای اطمینان خاطر خریدار از کیفیت محصولات خود ضمانت 12 ساله تعویض ارائه نموده تا مرغوبیت کالای خود را نشان دهد.

رادیاتور پنلی سانیکا

سانیکا ساخت کشور ترکیه بوده که توانسته سهم فروش خوبی از بازار ایران را نصیب خود نماید. سانیکا رادیاتورهای خود را بر اساس استاندارد کیفی اروپا طراحی و تولید می نماید و برای ساخت آن ها از ورق های فولادی ST 12 استفاده می کند و با کیفیت محصولی که دارد 12 سال گارانتی در مقابل پوسیدگی برای آن ها ارائه می دهد. این برند برای افزایش بازده حرارتی بر روی طراحی کانوکتور کار کرده و پره های موجی آن را به شکلی ساخته است تا به این هدف برسد. قبل از آن که با استفاده از روش الکترواستاتیک رنگ روی رادیاتورها را بزند، با استفاده از مواد شیمیایی نانو سطح را از چربی ها و آلودگی ها پاک می کند و این کار باعث می شود کیفیت رنگ به شکل محسوسی افزایش یابد. سانیکا علاوه بر طراحی یکپارچه و زیبا رادیاتورهای خود که کار نظافت را آسان می کند هم چنین امکان برداشتن قاب های بغل و توری روی آن را نیز فراهم نموده تا تمیز کردن رادیاتور به راحتی انجام شود. این برند در مقایسه با سایر برندهای خارجی موجود در بازار قیمت مناسب تری داشته و توانسته رضایت مشتریان را همراه خود نماید.

رادیاتور پنلی خارجی

از برندهای شناخته شده در بازار رادیاتور پنلی می توان به والتر اشاره کرد که بر اساس مشارکت چند کشور از جمله ترکیه، چین، ایتالیا، ایران و چین تشکیل شده و محصولات گرمایشی خود را تولید می نماید. والتر توانسته با توجه به چند ملیتی بودن سرمایه گذارانش در بازار جهانی جایگاه خوبی را کسب نموده و با ارائه محصولات با کیفیت این جایگاه را تثبیت نماید. این برند برای ساخت رادیاتورهای پنلی خود از آلیاژهای بسیار با کیفیت استفاده می نماید تا در کنار ظاهر زیبا و مدرنی که دارد مقاومت لازم در برابر خوردگی و پوسیدگی را داشته باشد. رادیاتورهای این برند بر اساس تکنولوژی خاصی تولید می شوند که میزان جمع شدن رسوب در آن را تقریبا به صفر رسانده است.

سوالات متداول

بهترین رادیاتور پنلی ایرانی چیست؟

از برندهای برتر و شناخته شده برای تولید رادیاتور پنلی می توان به بوتان، ایساتیس، ایران رادیاتور، تاش و لورچ اشاره کرد که انتخاب از بین آن ها بستگی به بودجه و شرایط محل نصب دارد که بر اساس اندازه و میزان گرمای مورد نیاز باید انتخاب گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *