مجله سماسازان

بهترین جارو استخری

بهترین جارو استخری

تمیز و زلال بودن آب و کاسه استخر جزو مهم‌ترین ویژگی‌های استخر می‌باشد. سیستم فیلتراسیون استخرها جهت حفظ شفافیت و تمیزی آب تعبیه می‌شوند، با این‌حال این سیستم توانایی تمیز کردن کامل آب و بدنه کاسه استخر را ندارد. جاروهای استخری به منظور پاک‌سازی کامل آب و بدنه استخر طراحی شده‌اند تا آبی تمیز، شفاف و زلال را برای شناگران مهیا سازند.

انتخاب جاروی استخری مناسب برای تمیزی آب و کاسه استخرها، اهمیت ویژه‌ای دارد، بنابراین برای تمیزی هرچه بهتر استخر باید از جارو استخری مناسب استفاده شود. تنوع برند و محصولات موجود در بازار می‌تواند تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین جارو را تا حد زیادی دشوار سازد. به همین دلیل در این مقاله به بررسی برندهای موجود در بازار و همچنین فاکتورهای مهم دخیل در کیفیت و عملکرد جارو استخری پرداخته شده است.

جاروی استخری هایوارد

برند آمریکایی هایوارد یکی از برترین کمپانی‌های تولید کننده جاروی استخری در دنیا است. هایوارد سابقه بسیار درخشانی در تولید محصولات و تجهیزات استخری دارد. رضایت مشتریان از محصولات هایوارد، این برند را به یکی از مناسب‌ترین و مطمئن‌ترین گزینه‌ها تبدیل کرده است. جاروهای هایوارد غالبا در نوع اتوماتیک در بازار عرضه می‌گردد. چنانچه کیفیت و بهره‌وری بالا برای شما مهم‌تر از قیمت بوده و به دنبال محصولی با کیفیت بسیار بالا هستید، محصولات هایوارد را در میان گزینه‌های خود قرار دهید.

از ویژگی‌های محصولات برند هایوارد می‌توان به موراد زیر اشاره کرد.

  • سابقه درخشان و طولانی در زمینه تولید محصولات استخری
  • تولید محصولات با آخرین تکنولوژی
  • قیمت نسبتا بالا نسبت به سایر برندها
  • کیفیت بسیار بالا

اطلاعات بیشتر در خصوص: جاروی استخری هایوارد

جاروی استخری هایوارد

جاروی استخری هایواتر

هایواتر یکی دیگر از برندهای فعال در حوزه تجهیزات استخری می‌باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برند هایواتر، قیمت پایین محصولات آن در مقایسه با سایر برندهای موجود در بازار است. جاروی استخری هایواتر غالبا در دو نوع هیدرولیک و نیمه اتوماتیک عرضه می‌گردد. بطور کل محصولات این برند برای افراد با بودجه محدود، انتخابی مناسب و مقرون بصرفه‌ای می‌باشد.

ویژگی‌های محصولات هایواتر به شرح زیر است.

  • کیفیت بالای محصولات
  • طیف محصولات کمتر از سایر برندهای موجود در ایران
  • تولید محصولات با قیمت پایین‌ و مقرون بصرفه

اطلاعات بیشتر در خصوص: جاروی استخری هایواتر

جاروی استخری هایواترجاروی استخری ایمکس

کمپانی ایمکس جزو معتبرترین تولید کنندگان تجهیزات استخری می‌باشد که با تولید و ارائه طیف وسیعی از محصولات، به خوبی رضایت کاربران و مشتریان را جلب کرده است. جاروی استخری ایمکس در دو نوع دستی و اتوماتیک ارائه می‌شود. اگر به دنبال محصولی با کیفیت هستید که قادر به جلب رضایت شما باشد، محصولات برند ایمکس گزینه مناسبی هستند.

  • طیف وسیع محصولات
  • کیفیت بالای محصولات
  • رضایت بالای کاربران

اطلاعات بیشتر در خصوص: جاروی استخری ایمکس

جاروی استخری ایرانی

اغلب جاروهای استخری موجود در ایران تحت برندهای هایوارد، هایواتر و ایمکس ارائه می‌شوند، با این حال ممکن است برخی از محصولات با برندهای ایرانی با نامهای مختلف نیز در بازار توزیع شوند. دقت داشته باشید که برندهای معتبر نام برده شده به دلیل سابقه بالای خود در حوزه تجهیزات استخری، کیفیت بالایی داشته و ضریب اطمینان بالاتری نسبت به سایر برندهای موجود دارند.

اطلاعات بیشتر در خصوص: جاروی استخری ایرانی

چند نوع جاروی استخری داریم

جاروی استخری به 3 نوع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک طبقه‌بندی می‌شود. هر یک از انواع نام برده شده، ویژگی‌ها، مزایا و معایب مختص به خود را دارند. بطور کل نوع اتوماتیک این محصول بهترین کیفیت و بهره‌وری را دارد. در ادامه به بررسی هر 3 نوع این محصول کاربردی می‌پردازیم.

جاروی استخری دستی جزو اولین سری این محصول است که برای تمیز کردن کف استخر به نیروی اپرتور متکی می‌باشد. در واقع این نوع دستی این جاروها از یک شیلنگ خرطومی، سری و دسته جارو تشکیل شده‌اند. یک سر شیلنگ خرطومی به اسکیمر متصل شده و ناخالصی‌های آب و کف استخر را مکش می‌کند. در حال حاضر این جاروها بیشتر در استخرهای پرورش ماهی و استخرهای کوچک خانگی کاربرد دارند.

جاروهای نیمه اتوماتیک استخری، یک پله از جاروهای دستی پیشرفته‌تر هستند. این جاروها برخلاف نوع دستی به اپراتور نیازی ندارند اما برای راه‌اندازی، کماکان به پمپ و استرینر نیاز دارند. همچنین عدم امکان برنامه‌ریزی این نوع از جاروها و همچنین راه‌اندازی نسبتا زمان‌بر آن‌ها سبب کاهش بهره‌وری این نوع نسبت به نوع اتوماتیک شده است.

جارو استخری اتوماتیک، پیشرفته‌ترین نوع این محصول می‌باشد که به لطف قابلیت‌های کم‌نظیر خود، بسیار مورد توجه و مقبول واقع شده است. از ویژگی‌های این نوع می‌توان به عدم نیاز به اتصال پمپ و استینر اشاره نمود. این دسته از جاروها قیمت بسیار بالاتری از دو نوع قبلی دارند.

هنگام خرید جاروی استخری اتوماتیک چه مواردی اهمیت دارد

برای خرید جاروی استخری اتوماتیک مناسب، بایستی پارامترهای زیادی را مورد بررسی قرار دهید. جهت مقایسه محصولات می‌توانید یک چک لیست شامل موارد زیر درست کرده و مشخصات محصولات انتخابی خود را با آن مطابقت دهید و سپس بهترین مدل را انتخاب کنید.

مصرف بهینه انرژی

همانطور که می‌دانید، مصرف برق استخرها بسیار بالا می‌باشد، بنابراین خرید یک جاروی استخری با مصرف انرژی بهینه اهمیت بسیار بالایی دارد. دقت داشته باشید که مصرف انرژی پایین می‌تواند به معنای قدرت کمتر موتور نیز باشد. بنابراین به مصرف انرژی به عنوان یک پارامتر مستقل نگاه نکنید.

کیفیت برس ها

در هنگام خرید جاروی استخری اتوماتیک به کیفیت برس‌ها توجه داشته باشید. بررسی کیفیت برس‌ها برای بسیاری از افراد دشوار است. بنابراین درخصوص کیفیت برس‌ها می‌توانید از فروشنده و یا کاربرانی که سابقه استفاده از مدل مورد نظر را دارند، پرس‌وجو نمایید.

حمل و نقل آسان

حمل و نقل آسان جزو فاکتورهای بسیار جاروهای استخری می‌باشد. درواقع یکی از بزرگ‌ترین نقطه ضعف‌های نوع نیمه اتوماتیک این محصول، حمل و نقل دشوار آن می‌باشد که سبب کاهش سهولت در استفاده از آن شده است. هرچه حمل و نقل محصول مورد نظر شما آسان‌تر باشد، در آینده با مشکل و سختی کمتری دچار خواهید شد.

وزن پایین

وزن پایین محصول سبب سهولت در استفاده و جابجایی آن می‌شود. بنابراین هرچه وزن جاروی استخری مورد نظر کمتر باشد، جابجایی آن توسط کارکنان ساده‌تر خواهد شد.

برنامه ریزی با تایمر

برنامه ریزی با تایمر جزو قابلیت‌های بسیار کاربردی جاروی استخری اتوماتیک می‌باشد. این قابلیت سبب مدیریت هرچه بهتر جارو شده و به تمیز نگه داشتن مرتب کاسه استخر و جلوگیری از ایجاد آلودگی و کدر شدن آب، کمک قابل توجهی می‌کند. همچنین برنامه‌ریزی با تایمر، نیاز به حضور کارکنان برای روشن و خاموش کردن جارو را به کلی از بین برده و از طریق تمیزتر نگه داشتن استخر، عمر شارژ فیلترهای سیستم فیلتراسیون استخر را افزایش می‌دهد.

دارا بودن حسگر برای مسیریابی درست

وجود حسگر در جاروهای استخری اتوماتیک سبب افزایش بازدهی و عدم اتلاف انرژی و زمان به دلیل طی کردن نقاط تکراری می‌گردد. در زمان خرید محصول، از فروشنده در رابطه با حسگرهای مسیریابی و تکنولوژی GPS آن سوال نمایید.

آیا جاروی استخری اتوماتیک طناب چرخان دارد؟

جارو استخری اتوماتیک به دلیل حرکت اتوماتیک خود در کاسه استخر و بر روی دیواره‌ها، فاقد طناب چرخان می‌باشد. در واقع وجود طناب چرخان در این محصولات کاربردی نبوده و به دلیل حرکت خودکار آن‌ها می‌تواند سبب گره خوردگی و ایجاد مشکلات فراوان گردد. بنابراین در این نوع از جاروها از طناب چرخان استفاده نمی‌شود.

توانایی بالارفتن از دیواره ها

دیواره استخر نیز همانند کف کاسه استخر مستعد جذب ناخالصی و ذرات خارجی می‌باشد. در صورت تمیز نشدن دیواره‌ها، آب استخر با گذر زمان آلوده شده و بوی بدی می‌گیرد. جاروهای اتوماتیک استخری که قابلیت پیمایش و بالارفتن از دیوار را دارند، بسیار بهتر از سایر مدل‌ها بوده و نیاز به پاک کردن جداگانه دیواره‌ها را به کلی از بین می‌برند. در زمان انتخاب محصول، حتما از دارا بودن این ویژگی در مدل مورد نظرتان اطمینان حاصل نمایید.

بهترین مدل‌های جارو استخری

بهترین مدل جارو استخری برای هر استخر متفاوت بوده و نمی‌توان مدل یا برند مشخصی را به عنوان بهترین گزینه معرفی کرد. با این‌حال جاروهای اتوماتیک جزو بهترین نوع بوده و از آخرین فناوری بهره می‌برند. با این‌حال نوع نیمه اتوماتیک برای افرادی که بودجه محدودی دارند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

در بین برندهای معرفی شده، برند هایوارد از جدیدترین فناوری‌ها در محصولات خود استفاده کرده و تولیدات بسیار با کیفیتی دارد. برند ایمکس نیز جزو برندهای بسیار معتبر جاروی استخری بوده و می‌تواند جزو گزینه‌های شما قرار گیرد. همچنین برای خرید نوع نیمه اتوماتیک نیز می‌توانید به برند هایواتر اطمینان نمایید.

در ارتباط با انتخاب مدل نیز می‌توانید از چک لیست ارائه شده در این مقاله، استفاده کرده و با توجه به ویژگی‌های مورد نظرتان، مدل مناسب استخر خود را بیابید. با توجه به متفاوت بودن شرایط و ویژگی‌های مورد نظر افراد برای خرید جاروی استخری نمی‌توان مدل مشخصی را پیشنهاد کرد. به عنوان یک راهنمایی ساده برای تصمیم‌گیری راحت‌تر، مدل‌هایی که دارای قابلیت برنامه‌ریزی با تایمر، حسگر محیط و پیمایش دیواره‌ را دارند،  ارزش بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *