مجله سماسازان

فرق مدل های پکیج های بوتان

فرق مدل های پکیج های بوتان

تشخیص تفاوت مدل های پکیج های بوتان نیازمند دقت در ویژگی های فنی و قابلیت های مختلف این دستگاه های قدرتمند ساخته شده توسط یک شرکت ایرانی است. ابعاد مختلفی را می توان در این زمینه مد نظر قرار داد و با توجه به مقایسه این آیتم های مختلف، دسته بندی های متفاوتی را برای این پکیج ها انجام داد. بهتر است بدانید که فرق مدل های پکیج های بوتان، قبلاً توسط متخصصین و مهندسین شرکت و با توجه به برخی از قابلیت های فنی مشخص شده است. به همین دلیل است که شرکت بوتان بخش های مختلف را از محصولات خود، با نام گذاری های مختلف به بازار ارائه می دهد. تمام نام های ذکر شده به عنوان مدل های پکیج بوتان، دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه به تفکیک آنها خواهیم پرداخت و پاسخ این سوال را خواهیم داد که پکیج های بوتان چه فرقی باهم دارند؟
فرق مدل های پکیج های بوتان

اطلاعات بیشتر: پکیج دیواری بوتان

تاریخچه ساخت پکیج بوتان

شناخت بسیاری از افراد نسبت به شرکت بوتان مربوط به سیلندرهای رایج گازی است که سالها توسط مردم به عنوان منبع ذخیره گاز مایع برای مصارف مختلف مانند پخت و پز و حتی گرمایش مورد استفاده قرار می  گرفت. این سابقه ذهنی مربوط به سال های بسیار دور این شرکت می باشد و اوایل تاسیس آن در سال ۱۳۳۲ مجوزی مبنی بر تجارت گاز مایع از شرکت ایرانی انگلیسی نفت دریافت شد که امکان این فرایند را در اختیار موسس شرکت بوتان به نام آقای خلیلی قرار می داد.

با نگاهی کوتاه به تاریخچه عملکرد این شرکت در بازار تولید لوازم گرمایشی کشور، می‌توان به وضوح مشاهده کرد که شرکت بوتان به عنوان یکی از اولین ها در زمینه ساخت پکیج های دیواری و آبگرمکن هایی به این مشخصات بوده است. این شرکت بزرگ اولین آبگرمکن دیواری و گازی خود را در سال ۱۳۶۷ وارد بازار کرده و با استقبال بسیار خوبی روبرو بوده است. تبدیل این آبگرمکن دیواری به دستگاهی موسوم به پکیج شوفاژ دیواری نیز در سال ۱۳۷۲ رخ داده است. این روند توسعه به سرعت و با قدرت تمام در طی سالیان اخیر ادامه داشته است و محصولات بسیار با کیفیتی را در حد صدور به بازارهای جهانی، تقدیم به مصرف کننده ایرانی کرده است.

انواع مدل های پکیج های بوتان

توسعه محصولات بوتان مخصوصا پس از معرفی پکیج شوفاژ دیواری این شرکت، از سرعت بیشتری نسبت به قبل برخوردار شد. به همین دلیل نیز با روند رو به رشد استقبال از این دستگاه ها، در هر دوره تلاش شد تا بخشی از از توانمندی های آن بهبود پیدا کرده و ایده های نوین برای ارتقای راندمان این دستگاه به آن افزوده شود. مدل های دیجیتال پکیج بوتان نیز در همین راستا تولید شده اند و نیاز بازار و مشتریان به این شکل از دستگاه پکیج سبب گرایش شرکت بوتان به سمت تولید این محصولات شد.

اغلب سیستم های گرمایشی بوتان و علی الخصوص پکیج های شوفاژ دیواری بوتان، دارای ظاهر کاملا زیبا و متناسب با فضای خانه های نوین امروزی هستند. مهندسین و طراحان این شرکت درک خوبی از خواسته های مشتری در زمینه زیبایی ها و جلوه های ظاهری دارند. همچنین آنها با علم به نصب چنین دستگاه هایی در بخش آشپزخانه یک واحد مسکونی و یا حتی تجاری، تلاش خوبی را برای کاهش حجم اشغال شده توسط آن انجام دادند. به همین دلایل ذکر شده، پکیج های دیواری بوتان در تمامی مدل های آن، ظاهری کاملاً چشم نواز همراه با حجم متناسب و ایده آل با توان و کارایی خود دارند.

انواع مختلف تولید شده پکیج دیواری شرکت بوتان را می توان در قالب دسته بندی زیر قرارداد که البته این یک تقسیم بندی استاندارد مبتنی بر اعلام خود شرکت است :

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پرلا پرو

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پرلا پرو

این مدل از پکیج‌های شرکت بوتان، یکی از بهترین انواع موجود در بازار می باشد. مهم ترین ویژگی این پکیج، بازدهی بالای آن به بیش از ۹۳ درصد از قدرت احتراق سوخت است. در واقع میزان اتلاف انرژی به کمترین مقدار خود رسیده است. پکیج مورد نظر دارای قابلیت هایی مانند عدم یخ زدگی در هوای بسیار سرد می باشد که به این دلیل می‌توان آن را در فضای آزاد نیز راه اندازی و بهره برداری کرد. دستگاه به طور کامل مجهز به سیستم ایمنی خودکار بوده و قدرت تشخیص ورود گازهای سمی به داخل فضای بسته را دارند. بروز خطا های مختلف در این دستگاه از طریق سیستم عیب یاب خودکار قابل رفع می باشد و دقیقا به همین علت میزان نوسان در تامین آب گرم برای خانه و هر نوع ساختمان تجاری دیگر فراهم شده است. سیستم هواگیری خودکار تعبیه شده بر روی این پکیج بوتان، چالش های متعدد در زمینه بحث هواگیری از سیستم گرمایش را کاملاً مرتفع کرده است. علاوه بر این موارد ذکر شده باید به نمایشگر دیجیتال قرار داده شده بر روی این دستگاه نیز اشاره کنیم که زیبایی خاصی را در ظاهر به این دستگاه داده است.

 

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پاویا

پکیج دیواری مدل پاویا، یکی از انواع مدل دستگاه های دو مبدل در این حوزه محسوب می شود که توسط شرکت بوتان و با استفاده از قطعات سخت افزاری اروپایی مونتاژ و وارد بازار شده است. پکیج های پاویا از آخرین تولیدات شرکت بوتان برای بازار داخل کشور است که سیستم خروج گازهای سمی و تهویه آن به شکل فن دار بوده و از دودکش های دوجداره برای این منظور استفاده می کند. پکیج پاویا به صورت یک سیستم با توان ۲۴ هزار ساخته شده است چه امکان استفاده از آن را در اغلب واحدهای استاندارد امروزی فراهم کرده است.

 پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پارما

 پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل پارما

محصول باکیفیت دیگر بوتان در زمینه پکیج های دیواری، نام خاص پارما را برای ارائه بازار انتخاب کرده است. این پکیج نیز از جمله دستگاه های با کیفیت تولید شده توسط بوتان است که همراه با آن طراحی نمایشگر دیجیتالی و استفاده از ترموستات و حسگر دمای بیرونی نیز در نظر گرفته شده است. سیستم عیب یابی الکترونیکی و خودکار به همراه دفع گازهای سمی از طریق سیستم فن دار و دوجداره، ایمنی بسیار بالایی به چنین دستگاه گرمایشی داده است. شرکت بوتان از مدل پارما با آن یکی از پربازده‌ترین دستگاه های ساخته شده توسط خود اشاره می کند.

اطلاعات بیشتر: قیمت پکیج پارما

 

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل بیتا پکیج شوفاژ دیواری بوتان مدل بیتا

پکیج شوفاژ دیواری بیتا از سری محصولات تولید شده در شرکت بوتان، دارای سه ظرفیت ۲۲ و ۲۴ و 26 هزار می باشد. این دو حالت اغلب به متراژ های استاندارد در ساختمان ها و واحدهای مسکونی و تجاری کشور را تحت پوشش قرار می دهند. از جمله بهترین ویژگی های پکیج بیتا، رعایت استانداردهای ساخت با کیفیت در کنار ارائه قیمت منصفانه برای مشتریان مختلف در سراسر کشور است. این پکیج با کیفیت به صورت دو مبدله ساخته شده است و میزان رسوب پذیری آن در مقابل مصرف بالای کاربران به شدت کم است. سیستم تنظیم دمای آب به صورت نوسان کمتر و همچنین کنترل بر جریان گاز مصرفی دستگاه از جمله مواردی است که علاوه بر رضایت مصرف کنندگان، سبب ایمنی بالاتر را نیز خواهد شد.

فرق پکیج پارما و پرلا پرو

تفاوت های میان این پکیج ها را می‌توان در بندهای زیر به صورت مختصر ارائه کرد :

  • استفاده از بهترین قطعات موجود در بازار برای ساخت پکیج پارما سبب شده است که این دستگاه راندمان به شدت بالایی داشته باشد. به جرأت می‌توان ادعا کرد که پارما به عنوان یکی از پربازده ترین دستگاه های برند بوتان شناخته می شود. قابلیت ها و ویژگی های پارما سبب شده است که بتوان آن را گزینه ای در حد مدل های پرلا محسوب کرد هرچند واقعاً تفاوت در حد محسوسی نخواهد بود و تنها مربوط به بخش خاصی از قطعات و سخت افزارهای تولید می باشد.
  • از لحاظ ظرفیت حرارتی باید به این نکته اشاره کرد که پکیج های نوع پرلا پرو از توان بیشتری نسبت به پکیج پارما برخوردار هستند. پارما در دو حالت ظرفیتی 24 و 26 هزار به بازار ارائه شده است، این در حالی است که پکیج پرلا پرو در توان های سه وضعیتی 28،24 و ۳۲ هزار قابل دسترس برای خریداران می باشد.
  • از لحاظ قیمتی نیز باید به این نکته اشاره کرد که نوع پرلا پرو گرانترین و پارما از جمله میان‌رده‌های محصولات پکیج بوتان محسوب می شود. البته شایان ذکر است که قطعاً تناسب میان امکانات و قابلیت های فنی در مقابل قیمت تمام شده وجود دارد و این موضوع کاملا منصفانه خواهد بود.

فرق پکیج بیتا و پارما

پکیج بیتا به عنوان یکی از مناسب ترین و خوش قیمت ترین دستگاه های پکیج در بازار و همچنین در میان محصولات بوتان محسوب می شود. این پکیج با تکیه بر توان فنی داخلی و استفاده از ظرفیت های ورود قطعات خارجی، ترکیب قابل قبول و مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد. اغلب امکانات لازم برای یک پکیج کارآمد در قالب بیتا ارائه شده است و به عنوان یک پکیج دو مبدل، ظرفیت های ۲۲ ، ۲۴ و 26 هزار را در اختیار کاربر قرار می دهد.

پکیج های پارما نیز داستانی به صورت مشابه دارند اما از لحاظ سطح کیفیت قطعات رده های بالاتری را به خود اختصاص داده اند. پکیج پارما از لحاظ راندمان بسیار بالایی را دارد البته با توجه به شکل مونتاژ آن در داخل کشور، قیمت‌های مناسب‌تری را در مقایسه با مدل های پرلا پرو و پاویا به خود اختصاص داده است. تفاوت پکیج پارما و بیتا را می‌توان به صورت جدی در مورد بازدهی بالای ۹۳ درصد حالت پارما دانست که بهتر است توسط خریداران در ابتدای موضوع بررسی پکیج ها و قیمت آنها مد نظر قرار گیرد.

مقایسه پکیج های بوتان از بعد مشخصات فنی

مشخصات فنی متنوع پکیج های چهارگانه بوتان، سبب شده است که امکان انتخاب از میان آنها برای گستره‌ی وسیعی از علاقمندان وجود داشته باشد. در واقع هر یک از افراد می توانند با توجه به بودجه خود در خرید یک دستگاه پکیج و همچنین ویژگی های فنی مدنظر خود برای استفاده در فضای خانه، دست به گزینش مدل مشخصی بزنند و پس از نصب آن، از قابلیتهای مورد نظر استفاده بهینه را ببرند. طبیعی است که مقایسه مشخصات فنی از ابعاد مختلف کاملاً وابسته به مقدار هزینه ای است که برای خرید این دستگاه صرف می شود. مدل های پرلا پرو از جمله گران ترین و البته پر امکانات ترین نمونه مدل های بوتان در بازار هستند که اغلب خواسته های مشتریان به همراه کیفیت بسیار بالای قطعات برای او وجود خواهد داشت.

با توجه به رده بندی کیفی محصولات و همچنین تفاوت های قیمت آنها، نسبت کیفی و امکانات این دستگاه ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود و به طور مثال، نمونه مدل پاویا قیمت و کیفیت کمتری از مدل پرلا پرو خواهد داشت. بحث بعدی که باید بسیار مورد توجه خریداران قرار داشته باشد، این است که میزان کیفیت هر دستگاه در رده های مشابه آن در بازار، به شدت از برتری برخوردار است و این موضوع به خوبی نمایان می باشد که البته می توان تاثیر برند بوتان را در این برتری مشاهده کرد.

برای چه متراژی مدنظر است

آنچه به عنوان قدرت پکیج برای پوشش گرمایش یک متراژ مشخص یاد می شود، ارتباط مستقیم آن با مفهوم ظرفیت حرارتی است. هرچه ظرفیت حرارتی بالاتر باشد توان پکیج برای تامین گرمای آن بالاتر خواهد رفت. پکیج های بیتا با ظرفیت های ۲۲ ، ۲۴ و 26 هزار به بازار ارائه شده اند و علاوه بر این، پکیج های پارما نیز دارای ظرفیت های حرارتی 24 و 26 هزار می باشند که مناسب برای ساختمان ها و بناهای با متراژ متفاوت خواهند بود. در واقع زمانی می توان نسبت به تعیین متراژ لازم، نظر قطعی صادر کرد که ساخت این بنا منطبق بر مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان بوده باشد، همچنین موقعیت جغرافیایی بنا به همراه طبقات آن در صورتی که به عنوان یک واحد مسکونی یا تجاری باشد، از عوامل تعیین کننده ظرفیت برای آن خواهند بود. پکیج هایی مانند پرلا پرو نیز ظرفیتی از ۲۸ هزار تا ۳۲۰۰۰ دارند که مجددا نمی توان متراژ هایی دقیق برای آن ذکر نمود اما در صورت رعایت تمامی جوانب ساخت، می توان گفت که امکان تامین گرمایش برای بناهایی از ۱۵۰ متر ۳۵۰ متر را دارند.

چه ظرفیت حرارتی پاسخگوی نیاز است

دستگاه های پکیج بوتان در بازار برای ظرفیت‌های مختلفی ساخته شده اند. به طور ویژه می‌توان اینگونه گفت که نمونه مدل های بیتا و پارما از ظرفیت 22 تا 26 هزار بهره می برند و اما مدل پاویا ظرفیت ۲۴۰۰۰ را به عنوان تنها حالت خود به مشتری ارائه داده است. تنها مدلی از دستگاه های پکیج بوتان که دارای ظرفیت‌های بالاتر می باشد، پرلا پرو است که ظرفیت های ۲۴ تا ۳۲ هزار را می تواند پوشش دهد.

از نظر کیفیت پکیج های بوتان چه تفاوتی دارند

فرق مدل های پکیج های بوتانکیفیت ساخت پکیج های بوتان ارتباط مستقیمی با قطعات استفاده شده برای ساختار درونی آنها دارد. سال های قبل و پیش از ایجاد مشکلات برای واردات قطعات مختلف از کشورهای صاحب سبک مانند ایتالیا و ترکیه، بدون هیچ استثنایی، اغلب قطعات بدین صورت وارد کشور شده و توسط برند بوتان مونتاژ می شدند. اما اخیراً شرکت بوتان تلاش کرده است که حداقل قسمتی از این فرایند را از طریق متخصصین و محققین داخلی تامین کرده و حتی قیمت تمام شده را نیز با این روش به طرز محسوسی کاهش دهد. با این حال برخی از مدل های بوتان مانند پرلا پرو، هنوز از قطعات با کیفیت خارجی به عنوان بخش های مختلف درونی خود بهره می برند و به همین دلیل نیز سطوح قیمتی بالاتری را دارند.

 

نمایشگر دیجیتال باشد یا آنالوگ

اغلب دستگاه های پکیج تولید شده توسط بوتان، نمایشگر های دیجیتالی مختلفی را برای نمایش و ارائه داده های لازم کاربر، به کار گرفته اند. خصوصاً مدل های جدید و اخیر این شرکت، حتماً این ویژگی را با خود به همراه دارند. برخی مدل ها مانند بیتا بدون استفاده از نمایشگر و به صورت آنالوگ ساخته شده اند اما مدل های پارما، پاویا و پرلا از امکانات نمایشگر دیجیتالی بهره می برند. نمی توان گفت که وجود نمایشگر دیجیتالی، تاثیر قابل توجهی در کار کرد فنی دستگاه خواهد داشت، اما توجه به ظاهر یک دستگاه پکیج و همچنین ضرورت مشاهده داده های مهم مانند خطاهای احتمالی، می تواند سهولت کاربری از این دستگاه را به شدت بالاتر ببرد.

کاربران کدام مدل پکیج بوتان را ترجیح می دهند

فرق مدل های پکیج های بوتان، تنها مربوط به بخش شکل ظاهری و مدل های طراحی آنها نیست. قابلیت های فنی و کیفیت تولید این دستگاه ها سبب می‌شوند که بدانیم پکیج های بوتان چه فرقی باهم دارند. در واقع تفاوت مدل های پکیج های بوتان، موضوعی چند بعدی است که تلاش شد در این نوشته اغلب آن ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

کاربران و خریداران مدل های مختلف پکیج بوتان، اولویت های متنوعی را نسبت به این موضوع در نظر می گیرند. می توان به جرات گفت که اغلب آن ها از پارامتر قیمت غافل نیستند و تلاش می‌کنند که حداقل تناسب میان هزینه پرداختی و کیفیت و امکانات پکیج را کنترل کنند. مشخص است که اگر معیار قیمت را از میان اولویت های یک خریدار حذف کنیم، بهترین انتخاب برای او از میان مدل های پرلا خواهد بود. اما اگر به دنبال ایجاد تعادل در میان آیتم‌های مختلف باشید، می‌توان به قابلیت های راندمان مدلی مانند پارما نیز دقت کرد که عملاً سطح مشابهی با پرلا دارد. همچنین اگر حساسیت های بیشتری در جنبه‌های فنی این دستگاه ها دارید، بهتر است از مشاوره کارشناسان و متخصصین سماسازان در این مورد بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *