مجله سماسازان

راهنمای خرید رادیاتور حوله ای

راهنمای خرید رادیاتور حوله خشک کن

اگر به دنبال یک راه حل لوکس و ظریف و زیبا برای منزل خودتان هستید خرید رادیاتور حوله خشک کن یک گزینه ایده آل می باشد. با داشتن راهنمای خرید حوله خشک کن به راحتی می توانید مدل ایده آل خود را انتخاب کنید و هنگام استحمام از گرمای محیط حمام نهایت لذت را ببرید. یکی از سوالات رایج علاقه مندان به رادیاتور، این است که “حوله خشک کن چی بخرم؟” برای لذت بردن از این ابزار، بهتر است نکات مهم در راهنمای انتخاب حوله خشک کن را به ذهن بسپارید و نسبت به مدل و برندهای موجود در بازار آگاهی کامل بدست آورید.

 

از آنجایی که رادیاتورهای حوله خشک کن از کپک زدگی پارچه های خیس و حوله ها پیشگیری می کنند بعضی افراد علاقه مندند که در فضاهای دیگری غیر از حمام مانند آشپزخانه، زیرزمین، گلخانه ها و فضاهای اختصاصی دیگر از این رادیاتورها در جهت کاهش رطوبت، نم ، کپک زدگی استفاده کنند. خریداری این وسیله حس گرما را در فصول سرد سال به شما می بخشد و زیبایی طراحی آن نمای خاصی به سرویس بهداشتی می بخشد.

حوله خشک کن چه کاربردی دارد؟

این ابزار کاربردهای متنوعی دارد و حضور آن در سرویس بهداشتی بسیار موثر است. در ادامه با کاربردهای رایج آن آشنا می شوید:

 • مهم ترین کاربرد این ابزار گرم کردن فضای داخل سرویس بهداشتی است.
 • همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، از آن می توان برای خشک کردن لباس ها، حوله و انواع دستمال استفاده کرد.
 • استفاده از رادیاتور حوله خشک کن در فضای حمام به کاهش رطوبت کمک می کند و مانع رشد باکتری ها و قارچ ها در این محیط می شود.
 • این ابزار نه تنها برای محیط های بهداشتی قابل استفاده است، بلکه می توان آن را در راهروها، انبار و حتی آشپزخانه نصب کرد.
 • از دیگر کاربردهای خشکن حوله می توان به امکان نصب آن در محیط و اتاق خواب های کوچک اشاره کرد که فضای کمتر را نسبت به رادیاتورهای معمولی اشغال می کند.

طرز کار رادیاتور حوله خشک کن

همانند رادیاتورهای دیگر سیستم کارکرد پیچیده ای ندارند بدین صورت که حرارت در این رادیاتورها بوسیله آبگرم که توسط موتورخانه یا پکیج تأمین می گردد و طی یک سیکلی وقتی دمای آب کاهش پیدا می کند دوباره آب توسط لوله برگشت به طرف پکیج یا موتورخانه حرکت کرده و این چرخه برای کار مداوم رادیاتور تکرار می گردد

انتخاب حوله خشک کن براساس چه مواردی صورت می گیرد؟

اندازه خشک کن: اندازه رادیاتور حوله خشک کن اهمیت زیادی دارد که تابع اندازه حمام منزل یا محل می باشد داشتن رادیاتورهای حوله ای بزرگتر و یا بیش از ظرفیت حمام می تواند هزینه مصرف انرژی را افزایش دهد همانطور که داشتن رادیاتورهای حوله کوچکتر و یا کمتر از ظرفیت حمام می تواند باعث محیط سردتر گردد.

جنس ساخت رادیاتور: رادیاتورهای حوله خشک کن از لحاظ مواد اولیه ساخت به انواع حوله خشک کن های فولادی، آلومینیمی و استیل ضدزنگ تقسیم می کنیم. هر کدام از متریال ها قیمت متفاوتی دارند و در وزن های مختلف طراحی می شوند. معمولا رادیاتورهای از جنس آلومینیوم پرطرفدارتر هستند و از نظر وزن سبک ترند.

مدل خشک کن حمام: این ابزار هم مانند دیگر رادیاتورها در اشکال و اندازه های مختلفی طراحی می شود و هر فردی با توجه به سلیقه اش می تواند گزینه مناسب را انتخاب کند.

قیمت مناسب: از دیگر نکات مهم در راهنمای خرید حوله خشک کن می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. برای خرید این ابزار باید توجه داشته باشید، متناسب با بودجه تان مدل ایده آلی خریداری کنید و هیچ گاه کیفیت را فدای مدل های ارزان قیمت و بی کیفیت نکنید.

ارتفاع خشک کن: برای پاسخگویی به سوال حوله خشک کن چی بخرم؟ باید به ارتفاع محصول نیز دقت کنید. زیرا هر چه ارتفاع آن بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر و عملکرد بهتری برای تولید گرما از خود نشان می دهد.

انواع رادیاتورهای حوله ای از لحاظ مصرف سوخت

 1. رادیاتورهای حوله ای گرمایش مرکزی
 2. رادیاتورهای حوله ای برقی

از آنجایی که بسیاری از خانه ها در سطح کشور از شبکه سراسری گاز استفاده می کنند. رادیاتورهای حوله ای گرمایش مرکزی یک گزینه مناسب برای 50 درصد خانه هایی که از سیستم گرمایش مرکزی مثل پکیج یا موتورخانه استفاده می کنند می باشد. رادیاتورهای حوله ای می توانند با یک جفت شیر زانو به مدار گرمایش رادیاتورها متصل گردند.

رادیاتور حوله ای توان گرم کردن حمام را دارد؟

بطور قطع نمی توان این را گفت. فاکتورهای زیادی در توان گرمایش یک رادیاتور حوله خشک کن تأثیر می گذارد.در برخی موارد ممکن است به یک وسیله گرمایشی دیگر نیز نیاز باشد. طراحی اولیه حوله خشک کن ها به جهت گرم نمودن حوله ها و در نهایت خشک کردن آنها بوده است.اما از آنها می توان برای گرم نمودن حمام های کوچکتریا فضاهای اختصاصی بعنوان منبع گرمایشی اولیه نیز استفاده نمود.

چگونه ظرفیت رادیاتورحمامی را حساب کنیم؟

رادیاتورهای سرویس بهداشتی براساس اندازه و تعداد لوله هایشان دارای ظرفیت های مختلفی هستند. معمولا برای محیط های دارای متراژ کمتر از 5 متر مربع از رادیاتورهای دارای 12 لوله استفاده می کنند که هر چه متراژ بیشتر باشد، باید به تعداد لوله بیافزایید. در صورت عدم نصب رادیاتور مناسب بی تردید عملکرد مناسبی از دستگاه مشاهده نمی کنید یا ممکن است انرژی هدر رود.

انواع رادیاتور از نظر جنس؛ معرفی بهترین ها

رادیاتور حوله خشک کن فولادی

از زمانی رادیاتورهای فولادی با بازده حرارتی بالاتر به بازار آمد شرکت های مختلفی از جمله شرکت بوتان وشرکت آتربان … به فکر تولید رادیاتور حوله خشک کن فولادی افتادند که این رادیاتورها مانند همنوعان پنلی خود از بازده حرارتی بالاتر نسبت به حوله خشک کن آلومینیمی می باشند .

رادیاتورحوله ای بوتان با آکس(فاصله بین محل لوله رفت و برگشت آب) 500 میلیمتر و ارتفاع در مدل های 10 لول و 14 لول 600 میلی متر و در مدل 19 لول، 800 میلی متر می باشد همانطور که گفته شد ظرفیت گرمایی در این رادیاتور با تعداد لول مشخص می شود هر چه تعداد لول های رادیاتور بیشتر ظرفیت گرمایی کیلوکالری بالاتری خواهد داشت مثلا 10 لول با ظرفیت گرمایی 320 کیلوکالری در ساعت، 14 لول 448 کیلوکالری در ساعت و 19 لول 608 کیلوکالری در ساعت را دارند، برای استفاده در حمام های کوچک معمولا 10 لول کافیست مگر اینکه هدف گرم کردن حمام باشد ولی برای حمام های بزرگتر معمولا از مدل های 14 و 19 لول استفاده می کنند

حوله خشک کن های فولادی بوتان دارای استاندارد ملی ایران و نشان کیفیت اروپا CE می باشد و دارای 10 سال ضمانت شرکت بوتان می باشد در برابر خوردگی مقاوم می باشد و با پوشش رنگ الکترواستاتیکی و با کیفیت ماندگاری بالا در محیط مرطوب حمام به راحتی و بدون دغدغه با انتقال سریع و یکنواخت گرما کار می کند

 رادیاتور حوله خشک کن آلومینیمی

از آنجائیکه حوله خشک کن های آلومینیمی ضریب هدایت گرمایی بالاتری نسبت به نوع فولادی دارند ممکن است تا 5 برابر سریعتر از نوع فولادی گرم شوند اما همانطور سریعتر  نیز گرمای خود را از دست می دهند و همین طور نوع آلومینیمی آب کمتری نسبت به نوع فولادی می گیرد این به نوبه خود باعث کاهش مصرف انرژی می گردد.اما به دلیل عدم سازگاری مبدل مسی پکیج  با آلومینیم رادیاتور و تشکیل پیل الکتریکی ممکن است باعث خوردگی مبدل گردد.یکی دیگر از مزایای حوله خشک کن های آلومینیمی سبک بودن آن می باشد

رادیاتورهای حوله خشک کن ایساتیس و ایران کریستال با عرض 500 میلیمتر و اندازه های 10 لول با ارتفاع 560 میلی متر و 14 لول با ارتفاع 620 میلی متر و 18 لول با ارتفاع 1000 میلی متر می باشد و با کلیه استانداردهای لازم و جوش بریزینگ تولید می گردد

رادیاتور حوله خشک کن استیل ضدزنگ

از دیگر متریال های محبوب برای ساخت این مدل رادیاتور می توان به استیل اشاره کرد. جنس استیل ماندگاری عالی دارد و زیبایی خاصی به طراحی و ظاهر رادیاتور می بخشد. همچنین حرارت یکسانی را به محیط انتقال می دهد. البته برای کاهش گرمای بیش از حد بدنه رادیاتور، جریان آب سردی داخل آن ایجاد می شود که این ویژگی از آسیب دیدگی دستگاه به مرور زمان جلوگیری می کند.

رادیاتورهای استیل از نوعی فولاد ضدزنگ ساخته می شوند که احتمال رسوب پذیری آن ها بدلیل رطوبت کم است. به همین خاطر، برای محیط های دارای املاح سرسخت و آب و هوای کوهستانی گزینه مناسبی است.

رادیاتور حوله از چه جنسی باشد؟

خیلی ها دوست دارند بهترین جنس رادیاتور حوله ای را انتخاب کنند تا دیگر مجبور به تعویض آن نشوند یا خیلی زود دستگاه دچار فرسودگی نشود. هر کدام از جنس های معرفی شده برای خشک کردن لباس و گرم نگهداشتن محیط سرویس بهداشتی مناسب هستند، اما تفاوتی هایی میان آن ها وجود دارد. برای مثال، مدل های فولادی با سرعت کمتری محیط را گرم می کنند، اما ظرفیت گرمایی آن ها فوق العاده است و در مدت زمان بیشتر گرما را حفظ می کند و هنگام خاموش شدن خیلی دیر سرد می شود. در حالی که فلز آلومینیوم ظرفیت گرمایی کمتری دارد و پس از خاموش شدن دستگاه خیلی سریع سرد می شود. البته اگر نیاز به حوله خشک کنی دارید که در مدت کوتاهی گرم شود مدل آلومینیومی گزینه مناسبی است.

بهترین برند حوله خشک کن کدام است؟

برای انتخاب بهترین مدل حوله خشک کن باید برخی ویژگی های مهم را در نظر بگیرید. در راهنمای انتخاب حوله خشک کن بسیار مهم است که از بهترین و معتبرترین برندها خرید کنید تا از کیفیت و عملکرد دستگاه شگفت زده شوید:

ماندگاری بالا: برندی انتخاب کنید که ماندگاری دستگاه را تضمین و از بهترین متریال ها برای ساخت آن استفاده کند. همیشه برندهای مشهور در تلاش هستند بهترین گزینه ها را برای خرید پیشنهاد دهند و هیچ گاه با تولید رادیاتورهای بی کیفیت شهرت خود را زیر سوال نمی برند.

ارائه مدل های متنوع: از دیگر ویژگی های بهترین برند برای خرید رادیاتور، تولید مدل ها و طرح های مختلف است که امکان خرید گزینه مناسب سلیقه مخاطبین وجود داشته باشد.

ارائه گارانتی معتبر: داشتن گارانتی حوله خشکن بسیار مهم است و این ویژگی موجب می شود در صورت مواجه با مشکل خاص به راحتی بتوانید برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

کسب رضایت مخاطبین: اکثر برندهای معتبر با ارائه با کیفیت ترین رادیاتورها رضایت مخاطبین را جذب می کنند. برای اطلاع از این موضوع می توانید به وب سایت  و صفحات معتبر برندهای مختلف مراجعه کنید و نظر مخاطبین را با دقت بخوانید.

آیا ابعاد حوله خشک کن مهم است؟

ابعاد این مدل رادیاتور باید به گونه ای انتخاب شود که گرمای مناسبی در اختیار محیط دهد و حس راحتی را حین استفاده به افراد خانواده منتقل کند. با کمک حوله خشک کن بعد از استحمام خیلی سریع خشک می شوید و نیازی نیست برای خشک کردن حوله و لباس هایتان از رخت آویز استفاده کنید. معمولا ابعاد و ارتفاع این ابزار با توجه به سیستم لوله کشی و نیاز خانواده مشخص می شود، همچنین رعایت نکات استاندارد و نصب آن براساس شرایط محیط برعهده نصاب حرفه ای است. پس بیان اندازه ای مشخص در راهنمای خرید منطقی نخواهد بود.

از دیگر عوامل موثر بر تعیین ابعاد و ارتفاع رادیاتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرایط آب و هوایی
 • تعداد افراد خانواده
 • جنس مصالخ ساختمانی
 • تعداد پنجره ها
 • دفعات تعویض هوا

چه لوازمی برای نصب رادیاتور حمامی مورد نیاز است؟

نصب حوله خشک کن کار چندان دشواری نیست، اما بهتر است توسط متخصصین کاربلد در این زمینه انجام شود. برای نصب سریع تر نیز توصیه می کنیم لوازم مورد نیاز گفته شده در زیر را تهیه کنید:

 • نوار اندازه گیری
 • چکش
 • مته
 • مولتی متر
 • نیپرز
 • پیچ و دو شاخه مناسب
 • انبردست برای جداسازی کابل

فرد نصب کننده باید مهارت لازم برای استفاده از این ابزار را کسب کرده باشد و در صورت نیاز به دیگر ابزارها برای تهیه آن ها اقدام کند.

مزایای رادیاتور حوله ای ایساتیس و ایران کریستال

کلیه رادیاتورها دارای بازدهی حرارتی بالا با 10 سال گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد

از بهترین مواد اولیه آلومینیم مرغوب تولید شده اند

رنگ مورد استفاده برای پوشش این محصولات از مرغوب ترین رنگ پودری الکترواستاتیک با ضخامت مناسب می باشد

درپوش و شیر هواگیری و نیز بست مورد نیاز این رادیاتور بصورت رایگان داخل بسته بندی موجود می باشد

تا فشار 7 اتمسفر آزمایش شده اند و تا دمای 90 درجه می توانند دما را تحمل کنند

با دانستن نکات مهم راهنمای خرید حوله خشک کن راحت تر می توانید این ابزار محبوب را برای سرویس بهداشتی و حمام نصب کنید و از تولید گرمای آن نهایت لذت را ببرید. علاوه براین انتخاب فروشگاه معتبر کمک شایانی به شما هنگام انتخاب این ابزار کاربردی می کند، زیرا مشاورین باتجربه در راهنمای انتخاب حوله خشک کن نقش کلیدی دارند و به راحتی می توانند به دغدغه اصلی مخاطبین یعنی: “حوله خشک کن چی بخرم” پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *