مجله سماسازان

بهترین کولر گازی برای مناطق گرم و خشک

بهترین کولر گازی برای مناطق گرم و خشک

با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف در ایران، انتخاب یک کولر گازی برای مناطق گرم و خشک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که لازم است بهترین اسپلیت برای مناطق گرمسیری خریداری گردد تا در آن درجه هوای بالا و گرمای زیاد به خوبی عمل کرده و سرمای مطلوب را ارائه دهد. داشتن راندمان بالا و کمپرسور متناسب با این نوع آب و هوا بسیار مهم بوده و در هنگام خرید باید به آن توجه ویژه داشت. بهترین کولر گازی برای مناطق گرم و خشک باید در مصرف انرژی بهینه باشد و در عین حال هوای خنک مناسب را ارائه دهد تا به شکل مطلوبی از دمای هوای محیط بکاهد.
بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر

اطلاعات بیشتر در خصوص: راهنمای خرید کولر گازی

در ایران مناطق جنوبی و بخشی از مناطق مرکزی آب و هوای گرم و خشک دارند و در این مناطق به دلیل شدت گرما، مدت زمان طولانی آن و هم چنین شرجی بودن امکان استفاده از کولر آبی فراهم نیست. چرا که کولر آبی به علت قدرت کم کمپرسور آن نمی تواند پاسخگوی تامین سرمایش در این مکان ها باشد و به علاوه به علت تولید رطوبت در جایی که هوا شرجی است کارایی ندارد.

در این شرایط برای خنک کردن هوا و کاهش گرمای طاقت فرسای این مناطق استفاده از کولر گازی ضرورت پیدا می کند. حال این سوال پیش می آید که چه کولر گازی مخصوص مناطق گرمسیری است؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که برای این نوع کولر مدل های مختلف با کلاس های متفاوت در بازار موجود است و باید با توجه به شرایط آب و هوایی محل زندگی انتخاب شود. برای مناطق گرمسیری هم کولرهای کلاس T3 مناسب است که در این مطلب به طور کامل در خصوص این کلاس ها توضیح داده خواهد شد. هم چنین باید این نکته را در نظر گرفت که با توجه به مدت زمان طولانی روشن بودن کولر، نوع و قدرت کمپرسور، سطح انرژی مصرفی و راندمان دستگاه باید در شرایط مطلوب باشند تا در بلند مدت هزینه استفاده از آن صرفه اقتصادی داشته باشد.

کولر گازی مناطق گرمسیری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اولین ویژگی که برای این کولرها باید در نظر گرفت توانایی و قدرت خنک کنندگی در گرم ترین درجه هوا در مناطق گرمسیری است. در واقع این دستگاه باید توانایی خنک کردن هوای بسیار گرم این مناطق را داشته باشد و در عین حال به شکل مطلوبی در مصرف انرژی نیز کمک کننده باشد. امروزه با استفاده از تکنولوژی اینورتر، تولید کنندگان سعی کرده اند تا این چالش را حل نمایند. قابلیت خنک کنندگی سریع از دیگر ویژگی هایی است که این کولرها باید داشته باشند.  در مناطق جنوبی گاهی اوقات ریزگردها هوا را آلوده و ناسالم می کنند بنابراین کولر خوب باید بتواند هوای تمیز و تصفیه شده را منتشر نماید. داشتن قابلیت قدرت پخش هوای خنک در چهار جهت از دیگر ویژگی های این دستگاه باید باشد.

کولر خوب باید کمپرسور قدرتمند و بی صدا داشته باشد و این ویژگی برای مناطق گرمسیری از اولویت بالایی برخوردار می گردد. کمپرسور به عنوان قلب کولر باید قدرت لازم برای خنک کنندگی هوا را داشته و از طول عمر و راندمان ایده آلی برخوردار باشد.

کولر گازی که خریدار می شود باید با متراژ محل مورد نظر متناسب باشد تا بتواند محیط را خنک نماید. برچسب انرژی روی دستگاه بهتر است بر روی بهترین حالت باشد تا در مصرف انرژی بهینه عمل نماید. برای عملکرد بهتر کولر لازم است کندانسور آن را زیر سابه بان قرار گیرد تا در خنک کنندگی هوا کمک کننده باشد.

کلاس آب و هوایی و کمپرسور مناسب مناطق گرمسیر

کلاس آب و هوایی و کمپرسور مناسب مناطق گرمسیربرای دسته بندی کولرها و تناسب آن ها با شرایط مختلف جوی، سه  کلاس آب و هوایی شامل آب و هوای معتدل T1 ، آب و هوای سرد T2 و آب و هوای خشک گرمسیری T3  تعریف شده است. کولرهای گازی دسته T3 در دمای بالای 55 درجه سانتی گراد و برای مناطق گرمسیری که اصطلاحا تروپیکال گفته می شود طراحی شده اند تا بتوانند خنک کنندگی مطلوبی داشته باشند. با پیشرفت تکنولوژی و ورود نسل جدید کولرهای گازی قابلیت کارکرد آن ها تا دمای 65 درجه سانتی گرد افزایش یافته است.

اطلاعات بیشتر در خصوص: بهترین کمپرسور کولر گازی

هم چنین کمپرسور به عنوان جزو مهم در کولر دارای انواع مختلفی است که به تناسب کلاس آب و هوایی طراحی و تعبیه شده است. برای کلاس T1 کمپرسور روتاری ، برای کلاس T2 کمپرسور اسکرول و برای کلاس T3  کمپرسور پیستونی به کار گرفته می شود. بنابراین کمپرسور مناسب برای مناطق گرمسیری مدل اسکرول و پیستونی می باشد چرا که توان برودتی و راندمان بالایی را دارند. به هنگام خرید توجه به نوع کمپرسور کولر اهمیت بالایی دارد چرا که اگر کمپرسور با شرایط آب و هوایی متناسب نباشد موجب بالا رفتن مصرف انرژی و کاهش عملکرد دستگاه می گردد و این امر سبب می شود تا به مرور زمان عمر کولر کم شده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

بهترین برند کولر گازی برای جنوب ایران

این روزها تمام برندهای موجود در بازار درصدد تولید بهترین کولرهای گازی در کلاس های مختلف آب و هوایی هستند تا بتوانند نیاز بازار را تامین و رضایت مشتری را کسب نمایند. بنابراین وقتی شما برای خرید کولر می روید با تعداد زیادی از این دستگاه با مدل ها و برندهای مختلف رو به رو می شوید. برای این که بتوانید خرید جذابی داشته باشید لازم است به نکاتی توجه نمایید و برندی که مطابق به آن است را انتخاب نمایید.

توجه به کلاس کولر گازی که متناسب با آب و هوای جنوب ایران باشد در اولویت قرار دارد. ظرفیت کولر و تناسب آن با متراژ محل مورد نظر، نوع کمپرسور تعبیه شده، میزان مصرف انرژی و گارانتی و خدمات پس از فروش از دیگر ویژگی های مهم می باشد. اگر شما به صدای کولر حساس هستید باید برندی را انتخاب نمایید که این مورد را رعایت کرده و به حالت بی صدا کار می کند. یکی از دلایل محبوبت مدل های اسپلیت که کنداسور بیرون از محیط نصب می شوند به همین خاطر می باشد. به علاوه شما می توانید با کارشناسان سماسازان در ارتباط باشید تا به راحتی اطلاعات مورد نیاز شما را در خصوص برندهای موجود و کولرهای گازی که تولید کرده اند در اختیارتان قرار دهند تا بهترین گزینه را برای خرید به شما پیشنهاد دهند.

کولر گازی برای مناطق گرم و خشک باید ویژگی های جوی این مناطق را به خوبی رعایت کرده باشد تا بتواند در گرمای بالا به خوبی عمل کرده و هوای خنک را در سریعترین حالت ارائه دهد. بهترین اسپلیت برای مناطق گرمسیری باید دارای کمپرسور کلاس T3 باشد تا با مصرف کمتر انرژی بازدهی ایده آل را داشته باشد. بهترین کولر گازی برای مناطق گرم و خشک باید شامل تمام ویژگی های مطرح شده باشد و در کنار آن لازم است از قیمت اقتصادی و مناسبی برخوردار باشد. برندهای متفاوتی در بازار وجود دارد که برای انتخاب یک کولر گازی خوب باید ویژگی های هر یک را به دقت در نظر گرفت تا هزینه ای که می شود مقرون به صرفه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *