مجله سماسازان

راهنمای خرید کولر آبی

راهنمای خرید کولر آبی

از گذشته تا به امروز کولر آبی پرکاربردترین وسیله سرمایشی بوده است. این کولر به واسطه طراحی ساده و عملکرد خوبی که داشته، توانسته است در مناطق مختلف کشورمان استفاده شده و هوای خنک مطبوعی را ارائه دهد. کولرهای آبی با توجه به این که واسطه های تبخیری به کار رفته در آن ها از چه جنسی باشد، به دو نوع پوشالی و سلولزی دسته بندی می شوند. کولر پرتابل نوعی دیگر از کولر آبی است که می تواند از هر دو نوع واسطه تبخیری ساخته شود و تنها قابلیت حمل و جابه جایی آن باعث متمایز این نوع کولر می شود. در این بخش هر یک از این دسته ها را توضیح داده تا با ویژگی ها و مشخصات هر کدام به طور کامل آشنا شوید.

کولر سلولزی

کولر سلولزینحوه کارکرد کولرهای سلولزی بر اساس ریختن آب بر روی پدهای سلولزی بوده و از آن جا که این پدها رطوبت بیشتری را جذب می کنند در نتیجه هوای خنک تری را تولید می کنند. در واقع تکنولوژی ساخت این پدها است که کولرهای سلولزی را منحصربه فرد نموده است. پدهای سلولزی بسیار متراکم بوده و به گونه ای طراحی شده اند که امکان عبور گرد و غبار و آلودگی ها وجود نداشته و در نتیجه کولرهوای تمیزتری را به داخل هدایت می کند. این ویژگی در شهرهایی که هوای آلوده دارد و یا با ریزگردها مواجه هستند، می تواند بسیار مهم بوده و کولر، خود به عنوان نوعی فیلتر هوا عمل نماید. هم چنین این پدها قابل شستشو بوده و بعد از شستن، فرم خود را از دست نمی دهند و نیاز به تعویض سالیانه ندارند. با قابلیت جذب بالای رطوبت توسط پدهای سلولزی راندمان و عملکرد کولرها افزایش یافته و سبب شده است تا میزان مصرف آب و برق کاهش یابد. امروزه با حضور فناوری نانو توانسته اند پدهای سلولزی نوینی طراحی و تولید نمایند که قابلیت های این کولرها را بسیار افزایش داده و عملکرد و کیفیت هوای خنک تولیدی آن ها را به شکل چشم گیری ارتقا داده است.

اطلاعات بیشتر در خصوص: خرید کولر سلولزی

کولر پوشالی

کولر پوشالیکولرهای پوشالی از قدیم به عنوان اولین گزینه برای خنک کردن هوا در روزهای گرم سال به حساب می آیند. تکنولوژی ساخت ساده و بسیار کاربردی آن سبب شده است تا به امروز هم چنان بین خریداران، طرفداران خود را داشته باشد. در این کولر واسطه  تبخیری پوشال بوده که جنس آن از چوب می باشد. وقتی آب توسط پمپ بر روی این پوشال ها ریخته می شود، خیس شده و سبب می گردد تا گرمای هوا گرفته شده و در نتیجه هوای خنک از طریق کانال وارد محیط شود. از آن جا که با گذشت زمان پوشال ها فرم خود را از دست می دهند و ریزش دارند لازم است تا به طور سالیانه تعویض گردند. این عمل باعث می شود تا کیفیت و راندمان کار کولر پایدار بوده و افت نکند. تعویض پوشال ها کار ساده ای است که فرد می تواند بدون نیاز به کمک سرویس کار خود آن را انجام دهد. قیمت پایین این نوع کولرها عاملی شده است تا در کنار بازدهی خوبی که دارند همیشه پرطرفدار باشند و در بیشتر مناطق ایران به خوبی نیاز افراد را تامین نمایند.

اطلاعات بیشتر در خصوص: خرید کولر خانگی

کولر پرتابل

کولر پرتابلکولرهای پرتابل همان کولرهای آبی در ابعاد کوچکتر هستند که به دلیل اندازه و سبکی آن ها قابلیت حمل و جا به جایی دارند. به این ترتیب می توان این کولرها را در هر جایی از منزل، محل کار یا مغازه قرار داد. به علاوه برای فضاهایی که امکان کانال کشی وجود ندارد گزینه بسیار مناسب و ایده آلی محسوب می شوند. این کولرها هم از نوع پوشالی و هم از نوع پدهای سلولزی در بازار موجود بوده و خریدار می تواند بسته به شرایط خود یکی را انتخاب نماید. امروزه این کولرها با طراحی های نوین تولید می شوند و هم از نظر ظاهری و هم از نظر عملکرد و راندمان بسیار ارتقا پیدا کرده اند. در همین راستا کولرهای پرتابل مجهز به اتصال دائمی به آب شهری شده اند و دیگر لازم نیست به صورت دستی مخزن آن ها را از آب پر گردد و این قابلیت شرایط استفاده از آن ها را بسیار راحت تر کرده است.

اطلاعات بیشتر در خصوص: خرید کولر پرتابل

انواع کولر آبی از نظر موقعیت نصب کانال

کولرهای آبی بر اساس نحوه هوادهی، محل دریچه آن و موقعیت نصب به سه دسته تقسیم می شوند که در این بخش به توضیح هر یک می پردازیم.

بالازن

کولر آبی بالازنوقتی دریچه هوادهی کولر در قسمت بالای آن قرار می گیرد به این مدل کولر آبی بالازن گفته می شود. این مدل ها به کولرهای بالکنی نیز معروف هستند چرا که به علت قرار گیری دریچه هوادهی در بالای آن امکان قرار دادن در بالکن و تراس به راحتی فراهم شده است. به این ترتیب فضای زیادی را اشغال نکرده و کانال کشی آن به شکل مطلوبی انجام می گیرد. قرار گرفتن دریچه هوادهی در بالای کولر سبب می شود تا در هر چهار طرف کولر پوشال یا پد سلولزی قرار گیرد و در نتیجه راندمان و میزان خنک کنندگی آن افزایش یابد و این گزینه به عنوان مزیت کولرهای آبی بالازن محسوب می شود.

پایین زن

کولر آبی پایین زنکولر آبی پایین زن نقطه مقابل حالت بالازن بوده و دریچه هوادهی در پایین کولر تعبیه شده است. این نوع طراحی کمک می کند تا برای شرایطی که این مدل بهترین گزینه است، انتخاب گردد. دریچه از پایین این امکان را فراهم می کند تا هر چهار طرف کولر پوشیده از پوشال یا پدهای سلولزی باشد و این امر کمک می کند تا میزان خنکی هوای خروجی آن افزایش یافته و عملکرد بهتری داشته باشد.

بغل زن

کولر آبی بغل زنکولر آبی بغل زن متداول ترین مدل بوده که اکثرا از آن استفاده می کنند و به مدل کولر آبی پشت بامی معروف است. دریچه هوادهی از بغل باعث می شود تا وقتی روی بام قرار می گیرد به خوبی با دریچه کانال کشی هماهنگ شده و بدون نفوذ هوای گرم و گرد و غبار، کار خنک سازی هوای محیط را به بهترین شکل انجام دهد.

نکات لازم قبل از خرید کولر آبی

با توجه به تنوع کولرهای آبی موجود در بازار گاها انتخاب دستگاهی که متناسب با خواسته ما باشد مشکل می گردد. برای حل این موضوع کافی است ویژگی های یک کولر خوب را بدانیم و شرایط مکانی که می خواهیم کولر را برای آن تهیه کنیم در نظر بگیریم. اطلاعاتی که در هر دو زمینه داریم و هماهنگی بین آن ها کمک می کند تا به یک انتخاب خوب، میان انبوهی از کولرهای آبی از برندهای مختلف برسیم. برای این که بدانیم به هنگام خرید چه مواردی را در نظر بگیریم و با فاکتورهای یک کولر خوب آشنا شویم در این بخش به آن ها می پردازیم.

برای چه منطقه آب و هوایی کولر بخرید

از آن جا که کشور ما دارای تنوع آب و هوایی بالایی است، بنابراین توجه به این نکته که در چه منطقه جغرافیایی با چه شرایط آب و هوایی زندگی می کنیم بسیار مهم است. شرایط آب و هوایی تاثیر مستقیم بر عملکرد کولر آبی داشته و حتی می توان گفت انتخاب نوع کولر آبی یا گازی نیز متاثر از ویژگی های اقلیم منطقه زندگی است. به این ترتیب از آن جا که این کولرها با آب کار می کنند در نتیجه رطوبتی را تولید می نمایند و همین امر سبب می شود تا در شمال و جنوب ایران که هوا شرجی و مرطوب است امکان استفاده از این کولرها نباشد.

کولرهای آبی در مناطق گرم و خشک بهترین گزینه برای خنک کردن هوا محسوب می شوند. حتی در مناطق کوهستانی که میزان گرمی هوا و ایام گرم سال کوتاه است کولرهای آبی بهترین گزینه هستند تا در کنار قیمت و هزینه تمام شده پایین، بتوان از هوای خنکی که تولید می کنند لذت برد.

بررسی مصرف انرژی کولرهای آبی برندهای مختلف

بررسی مصرف انرژی کولرهای آبییکی دیگر از عوامل مهم، میزان مصرف انرژی در کولرها است به طوری که با اهمیت پیدا کردن مصرف برق و شرایط زیست محیطی و هم چنین کاهش هزینه های مصرف برق، خرید دستگاهی که این موارد را داشته باشد در اولویت قرار می گیرد. به همین منظور بر روی همه دستگاه های برقی برچسب انرژی وجود دارد که می توان به آن ها رجوع کرد و میزان برق مصرفی که دارند  را در نظر گرفت. در حال حاضر تمامی برندها این برچسب را بر روی محصولات خود قرار می دهند و به عنوان یک مزیت رقابتی به دنبال افزایش بهره وری آن هستند، چرا که تمامی برندها تلاش خود را می کنند تا کیفیت محصولات خود را ارتقا داده و سطح مصرف انرژی را به سطح A برسانند. بنابراین هر چه سطح انرژی کولری بالاتر باشد میزان مصرف انرژی آن کمتر بوده و خرید آن به صرفه خواهد بود.

برندهای مختلف کولر آبی از نظر وات مصرفی چه فرقی دارند

رتبه بندی وات مصرفی کولرهای آبی یکی از مفیدترین راه ها برای بررسی کیفیت و مرغوبیت آن است. در واقع میزان وات کمک می کند تا هزینه های برق با به کار گیری این کولر را تخمین زد و این عدد می تواند به ما اطلاع دهد که قدرت سیستم خنک کننده کولر آبی به چه میزان است. رقم وات مصرفی در کولر آبی به اندازه و موتور آن بستگی دارد و هر چه کولر بزرگتر باشد طبیعتا وات مصرف آن نیز بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر موتور جزو قطعات اصلی کولر می باشد و در مقایسه با پمپ بیشترین میزان برق مصرفی را دارد. بنابراین در اطلاعات فنی کولرها از برندهای مختلف شما می توانید اعداد وات مصرفی آن ها را با هم مقایسه کرده و در یک اندازه مشخص ببنید که کدام وات کمتری را مصرف می کند و این امر به شما کمک می کند تا هزینه های برق خود را مدیریت نمایید.

ضخامت و کیفیت ورقی که کولر با آن ساخته می شود

جنس بدنه یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب یک کولر آبی خوب می باشد چرا که این دستگاه همواره در محیط بیرون از خانه و در معرض نور خورشید و تغییرات آب و هوایی قرار می گیرد. بنابراین میزان استحکام و مقاومت آن در برابر پوسیدگی و خوردگی، باد، باران، اشعه های خورشید و … بسیار حائز اهمیت است. امروزه بهترین جنس بدنه برای کولر، ورق های گالوانیزه می باشد و از آن جا که این ورق با ضخامت و کیفیت های مختلف تولید می شود، بنابراین دقت به ضخامت و کیفیت آن ضروری است و صرفا به خاطر این که از ورق گالوانیزه ساخته شده است نمی تواند کافی باشد. هر چه کیفیت این ورق بهتر باشد باعث می شود تا وزن آن افزایش یابد و این یک مشخصه فیزیکی است که می توان در نظر گرفت.

شایان ذکر است که امروزه این ورق های گالوانیزه را با رنگ های پودری الکترواستاتیکی پوشش می دهند و برندی که از این رنگ ها استفاده می کند می تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد. چرا که این رنگ سبب می شود مقاومت بدنه در برابر عوامل محیطی بسیار افزایش یابد و طول عمر دستگاه را بالا ببرد.

محاسبه ظرفیت مورد نیاز کولر آبی

انتخاب ظرفیت مناسب برای کولر موردی است که حتما باید قبل از خرید به آن پرداخته و مشخص شود. برای این کار، ابتدا باید متراژ ساختمان و شرایط محیط نصب کولر تعیین گردد. با داشتن متراژ و ارتفاع سقف می توان به عددی رسید که بر اساس آن ظرفیت کولر را انتخاب کرد. اهمیت این موضوع به این دلیل است که اگر اندازه کولر کمتر از میزان ظرفیت مورد نیاز باشد سبب می شود تا برای خنک کردن فضا به طور مداوم روشن بوده و به موتور و دستگاه فشار وارد شود که در بلند مدت قاعدتا آسیب جدی را به آن وارد می کند. در صورتی که بزرگتر انتخاب شود باعث هزینه اضافی و هدر رفت انرژی خواهد شد و کارایی مطلوب را نخواهد داشت.

میزان صدای کارکرد کولر آبی شرکت های مختلف

وقتی از قطعات با کیفیت برای ساخت کولر استفاده شود، موقع کار کردن آن صدای کمتری شنیده خواهد شد. با پایین آمدن کیفیت، وقتی مدتی از دستگاه استفاده می شود کم کم کارایی اولیه خود را از دست داده و باعث می شود مثل روز اول کار نکند و همین دلیل ایجاد صدا می شود. خشک شدن یاتاقان ها،شل شدن پولی ها،خرابی یاتاقان، خوردگی موتور، تاب برداشتن پروانه و خرابی تسمه پروانه از علت های شایع برای ایجاد صدای مزاحم در کولر است. وقتی موقع خرید به کیفیت محصول و انتخاب برند معتبر دقت شود از رو به رو شدن با چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل می آید.

مقایسه امکانات موجود در کولر آبی

با پیشرفت فناوری، کارایی و نحوه استفاده از لوازم برقی بسیار تغییر کرده است و همگی در راستای افزایش بهره وری و راحتی کاربر در استفاده از دستگاه  حرکت می کنند. به این ترتیب تغییرات جدیدی در سیستم های کولرهای آبی به وجود آمده است تا قابلیت های نو به آن ها اضافه شده و رضایت مصرف کننده را به دنبال داشته باشد.

کلید حفاظت از جان

کلید حفاظت از جان یکی از این قابلیت های جدید است که سطح ایمنی استفاده از کولرهای آبی را افزایش داده است. این کلید باعث می شود تا در صورت بروز مشکل و ایجاد اختلال در سیم کشی الکتریکی، جریان برق از مدار قطع شده و خطر برق گرفتگی و اتصال کوتاه دستگاه از بین برود و در نتیجه از جان کاربر حفاظت نماید.

نمایشگر دیجیتال و تایمر

نمایشگرهای دیجیتال تعبیه شده بر روی کولرها سبب می شود تا وضعیت دستگاه به طور واضح مشخص شده و در صورت بروز خطا یا مشکل، کد آن بر روی نمایشگر ظاهر شود. این امر سبب می شود تا خطایابی و رفع آن به راحتی انجام پذیرد و در نتیجه عمر دستگاه افزایش یابد. به علاوه تایمر، این امکان را فراهم می آورد تا با تنظیم آن مدت زمان روشن بودن کولر مشخص باشد و در صورت خروج از منزل دستگاه روشن نماند و مانع از اتلاف انرژی می گردد.

ترموستات

برای این که  دما تنظیم گردد وجود ترموستات بسیار اهمیت دارد به طوری که با استفاده از این دستگاه می توان دمای کولر را بر روی عددی خاص تنظیم کرد. اگر کولر به طور مدام کار کند و دمای محیط کمتر از آن گردد به طور خودکار فعالیت آن کم شده تا دمای مطلوب حفظ شود و مجددا با افزایش دما، دستگاه را فعال می نماید تا دوباره هوا خنک شود.

ترموستات و ریموت کولر آبیمدت زمان گارانتی و شرایط آن

گارانتی یک محصول نشان از اعتماد سازنده آن به کالای خود دارد و هر چه مدت زمان این گارانتی بیشتر باشد بیانگر کیفیت بالای آن خواهد بود. بر همین اساس برندهای معتبر معمولا گارانتی های با اعتباری را برای محصولات خود ارائه می دهند. توجه به داشتن گارانتی و مدت زمان آن فاکتور دیگری است که باید به هنگام خرید به آن توجه داشت. این گارانتی به شما اجازه می دهد تا در صورت بروز مشکل، با سازنده آن در میان بگذارید و از متخصصین آن بخواهید مشکل را حل نمایند. در کنار گارانتی، خدمات پس از فروش نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد. هر چه این خدمات گسترده تر بوده و دسترسی به آن آسان باشد شما می توانید با خیال راحت کولر را خریداری نمایید. بعضا پیش می آید که لازم است کولر سرویس شود و یا قطعه ای تعویض گردد، در صورت وجود گارانتی و خدمات پس از فروش می توان از این گزینه استفاده کرد و هزینه کمتری را پرداخت نمود.

تکنولوژی های جدیدتر در بعضی برندها

کولر آبی سلولزی پلیمرینسل جدید کولرهای آبی مجهز به موتور bldc شده اند که با استفاده از این موتور بیشتر مشکلات مدل های قدیمی که با تسمه دینام کار می کردند حل شده است. با به کار گیری این موتور مصرف برق بسیار پایین آمده و در سطح اول انرژی قرار می گیرد. هم چنین با این موتور قطعاتی چون یاتاقان، پولی و تسمه حذف شده اند و صدای کولر به شدت کاهش یافته است.

از دیگر فناوری های جدید به کار رفته در کولرها جنس بدنه غیرفلزی آن ها می باشد. این کولرهای ترموپلاست از جنس پلی کربنات بوده و سقف، تشک، بدنه، ستون و درهایی آن با ورق های پلی کربنات ساخته شده اند که مصرف برق و آب را به شکل چشم گیری کاهش می دهند.

اطلاعات بیشتر در خصوص: بهترین برند کولر آبی

سیستم جدید آبرسانی و سنسورهای هوشمند برای تنظیم آب ورودی به داخل کولر باعث می شود تا واسطه های تبخیری به خوبی خیس شده و با حذف شناور مشکلات مربوط به آن را حذف کرده است. به علاوه این سنسورها رطوبت موجود را اندازه گیری کرده و در صورت نیاز آب وارد مخزن می گردد و در نتیجه در مصرف آب صرفه جویی می شود.

فیلتر نانو، تکنولوژی جدیدی است که از ورود ریزگردها، گرد و غبار و آلودگی های هوا به داخل فضا جلوگیری می نماید و در نتیجه هوای پاکی را به ارمغان می آورد. این ویژگی در شهرها و مناطقی که میزان آلودگی هوا بالا است می تواند بسیار سازنده و کمک کننده باشد.

محبوبترین محصولات کولر آبی موجود در بازار

همان طور که می دانید در زمینه کولرهای آبی تنوع بسیار زیادی وجود دارد که از برندهای مختلف با اندازه و ظرفیت های متفاوت موجود می باشد. با یک مطالعه بازار با جویا شدن از نظر مشتریان به نتیجه مهم در این زمینه دست پیدا کرده ایم که برای همراهی شما عزیزان در این بخش به اشتراک می گذاریم. برندهای آبسال، انرژی، نیرو تهویه البرز، برفاب، آزمایش، توان و مهیاسان از جمله مواردی هستند که با در نظر گرفتن نیازهای مشتری و با به کاری گیری دانش روز توانسته اند محصولات با کیفیت و جدیدی را ارائه دهند. بازخوردی که افراد پس از استفاده از این کولرها داشته اند حاکی از رضایت آن ها می باشد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم با در نظر گرفتن ابعاد و متراژ ساختمان خود و دیگر مشخصات فنی و ویژگی هایی که اشاره شد، یکی از محصولات این برندها را انتخاب کرده و خرید ایده آل و جذابی را تجربه نمایید.

کولر آبی 5500 انرژی اقتصادی مدل EC0550 e

تومان14,754,960
معرفی کولر سلولزی تبخیری انرژی مدل اقتصادی EC0550e با گرم‌شدن هوا یکی از مهم‌ترین وسایلی که برای هر جایی لازم

کولر آبی سلولزی انرژی 7000 مدل EC 0700

تومان20,816,840
راهنمای خرید کولر سلولزی انرژی 7000 مدل EC 0700 خریداری یک دستگاه سرمایشی برای بهبود شکل زندگی و تامین هوای

کولر آبی 7500 انرژی سلولزی پالا مدل EC 0750

ارسال رایگان فقط در مناطق 22 گانه شهر تهران ارسال رایگان تا باربری در مبدا شهر تهران برای ارسال به شهرستان

کولر آبی پلیمری نیرو تهویه البرز 15000بغل زن تکفاز

تومان29,747,000
شرکت نیرو تهویه البرز یک شرکت ایرانی است که از سال ۱۳۷۸ شروع به کار کرده است و با کمک

کولر آبی پلیمری نیرو تهویه البرز 18000 بالازن تکفاز

تومان34,081,000
معرفی کولر آبی پلیمری نیرو تهویه البرز 18000 بالازن تکفاز این کولر به علت استفاده از جدیدترین تکنولوژی و متدهای

کولر آبی پرتابل 6000 نیرو تهویه البرز مدل ONECOOL-6000

تومان8,175,500
کولر آبی پرتابل 6000 نیرو تهویه البرز مدل ONECOOL-6000 یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های سرمایشی است که امروزه به دلیل مزیت‌های

کولر آبی پوشالی 7500 ارج مدل ATC7501F

با شروع روزهای گرم سال کولر ارج 7500 می تواند گزینه ای ایده آل برای خنک کردن خانه و یا

کولر آبی سلولزی آبسال روبرو زن مدل ACCP 76

——————————————————————————–

دلایل خرید کولر آبی چیست؟

در بخش زیر به 5 دلیل عمده که می تواند از مهمترین دلایل انتخاب کولر آبی باشد می پردازیم

خنک کنندگی کولر آبی

دلیل اصلی که کولر آبی ها علی رغم تکنولوژی ساده آنها،هنوز محبوبیت داردبخاطر کارکرد آن می باشد.در حقیقت ،مصریان باستان برای خنک کردن خانه هایشان در حرارت کویر از پروسه تبخیری مشابه استفاده می کردند.در مصر باستان، ني ها را با آب خیس می کردند و پشت پنجره ها آويزان مي كردند كه رطوبت نی ها تبخیر شده و باد خنک در محل بوجود می آورد.این نوع از کولرها در آب و هوای گرم وخشک فوق العاده موثر هستند، و می توانند سرمایش راحتی برای هر خانه یا اداره ای را فراهم کنند.به خصوص این کولرها  در فضاهای بزرگی که کولر گازی های پرتابل یا  پنکه های برقی کارایی ندارند، مفیدند

در این خصوص کولر آبی سلولزی تا 30 درصد خنک تر از کولر آبی پوشالی است که از جمله کولرهای سلولزی برتر در بازار ،می توان به کولرهای آبی انرژی اشاره کرد

صرفه جویی در هزینه

علاوه بر قدرت سرمایشی قابل دسترس یک کولر آبی ، آنها در مقایسه با دیگر گزینه های سرمایشی مثل فن کویل و کولر گازی و… ارزانتر هستند.بواسطه تکنولوژی ساده تبخیری آنها ، این نوع کولر ها نسبت به دیگر گزینه های سرمایشی هزینه خرید کمتری دارند و در آب و هوای مناسب می توانند تجربه سرمایشی مشابهی را ارائه دهند

بازده انرژی کولر آبی

کولر آبی یکی از گزینه های کارآمد موجود است، فرایند تبخیری طبیعی نیازمند انرژی کمتری برای راه اندازی است ، مخصوصا موقعی که با دیگر گزینه های سرمایشی گرانتر مثل اسپلیت مرکزی و کولر گازی مقایسه می شود . این کولرهای کارامد معمولا یک چهارم برق که معمولا توسط یک کولر گازی استفاده می شود را بکار می برند.در حالی که مقدار دقیق برق مصرفی کولر آبی ها بر اساس اندازه دستگاه متفاوت خواهد بود،این نوع کولرها باعث سرمایش خانه یا محل کارتان می شوند در حالی که همیشه به حفاظت از محیط زیست کمک می کنند

هزینه تعمیر و نگهداری کم در کولر آبی

نگهداری از کولر آبی خیلی آسان است . مخزن آب را هر فصل برای تمیز نگه داشتن از رسوب یا خاک تمیز کنید.شما همینطور پدهای داخلی را حداقل یکبار در طی هر فصل تمیز کنید.برای کارایی موثر و توان سرمایشی موثر این پدها ،  هر 3 سال یکبار جایگزین گردند.به طور مثال در کولر آبی سلولزی بوسیله استفاده از پدها بجای پوشال طول عمر واسط تبخیری را افزایش می دهند

تهویه مطبوع در کولر آبی

علاوه بر ارائه توان سرمایشی خوب با هزینه کم ، کولرهای ابی هوای تازه و تمیز را در طی گرمترین ماه های سال نگه می دارند. بوسیله گردش هوا در یک اتاق ، یک کولر آبی می تواند از عدم تهویه هوای مناسب، پیشگیری کند. در کولر آبی سلولزی پالا بوسیله فیلتر هوا از ورود حشرات و خاشاک به داخل فضایی که باید خنک شود پیشگیری می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *